İğneli Epilasyon Misis Güzellik İğneli Epilasyon

willingness

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Şubat 2011
39
0
Arkadaşlar Gül Hanımdan umduğumu bulamadıktan sonra başka yer arayışına girdim Taksimde Ayten Hanım ı çok duydum fakat iletişim bilgilerine ulaşamadım.İnternetten misis güzellik salonunu buldum yine bağdat caddesinde Gül hanıma yakın bir yerde.Giden ya da bilen varsa yorumlarınızı bekliyorum...

Misis Guzellik Bagdat Caddesi Beyhan Kurtuluş yüzümü delik deşik etti. Kendisi bıyık bölgesine uygulama yapılmaması gerektiğini ama göz çevresine hiçbir şey olmayacağını söyledi. Sağ tarafımda şakak bölgesi ve göz kenarımdan başladı. Anca yanak bölgemin yarısına gelince yüzümün tepkisi dolayısıyla akımı düşüreceğini söyledi. Neden akımı yüksek bulacak idiyse, diğer epilasyoncuların hassas olduğu gerekçesiyle düşük akım uygulanmasını önerdiği göz bölgeme uyguladığı akımı anca yanaklarıma doğru ilerleyince düşürmeye karar verdi? Yangı zaten günlerce devam etti. İlk haftalarda sağ yüzümün üzerine yatamıyordum sızıdan dolayı. Post- inflammatory hyperpigmentation oluştu yüzümde. Bunu çok sorun etmiyorum, klinik uygulamalar veya exfoliation yöntemleriyle uzun bir süre sonra geçecektir. Fakat göz çevremde iki ay geçmesine rağmen delikler var ve bu bölge en yaşlı insanda bile pürüzsüzdür, düşünün. Buna pitting deniyor ve sebebi yoğun ve yanlış akım uygulamak. Aslında işinin ehli insanların bu işlemi yaptığı düşünülerek yabancı kaynaklarda bu pitting ihtimalinin düşük olduğu söyleniyor. Ayrıca yabancı kaynaklar kıl tipine göre iğnenin çapının değiştirilmesi gerektiğini söylüyor. Tabii Türkiye'de iğne çeşidi yok. Bu delikler kıl kökünden başlıyor, yani neredeyse derinin subkutis diye tabir edilen kısmı. Kullanılan kremler ( Madecassol vs./ Scar için retinol de düşünüliyor bazen) en iyi ihtimalle epidermisi geçip dermise ulaşabiliyor. Yani kremin epidermisi, sonra dermisi sonra da subkutise ulaşıp deliklere çare olması zor. Çare sadece laser resurfacing ki bunun kapısı kim bilir kaç yüz euro'dan açılıyor! Ve asla sıfıra döndürmez cildi.
Size sadece Beyhan Kurtuluş'un yüzümde bıraktığı deliklerden bahsettim. Bunu yanında sivilcelenme ve buna bağlı PIH'dan muzdaribim ama bunun en azından çaresi var ve bu en iyi epilasyoncuyla bile insanın başına gelebilen bir şey. Fakat akım ayarlayamamak kırk senelik tecrübesi olduğunu iddia eden Beyhan Kurtuluş için sansasyonel bir bilinçsizlik. Delik oluşması Electrology Association'a göre tamamen uygulama hatası; kıl köküne isabet ettirilememesi, kökü aşması, iğnenin lateral sokulması, yoğun çalışılması, doğru akım uygulanmaması vs. Kimsenin bu yaşadığımı yaşamasını istemem. Belki düşmanımın isteyebilirim ama o zaman da bu klinik yine para kazanmış olur.

Beyhan Kurtuluş yüzümü delik deşik etti. Kendisi bıyık bölgesine uygulama yapılmaması gerektiğini ama göz çevresine hiçbir şey olmayacağını söyledi. Sağ tarafımda şakak bölgesi ve göz kenarımdan başladı. Anca yanak bölgemin yarısına gelince yüzümün tepkisi dolayısıyla akımı düşüreceğini söyledi. Neden akımı yüksek bulacak idiyse, diğer epilasyoncuların hassas olduğu gerekçesiyle düşük akım uygulanmasını önerdiği göz bölgeme uyguladığı akımı anca yanaklarıma doğru ilerleyince düşürmeye karar verdi? Yangı zaten günlerce devam etti. İlk haftalarda sağ yüzümün üzerine yatamıyordum sızıdan dolayı. Post- inflammatory hyperpigmentation oluştu yüzümde. Bunu çok sorun etmiyorum, klinik uygulamalar veya exfoliation yöntemleriyle uzun bir süre sonra geçecektir. Fakat göz çevremde iki ay geçmesine rağmen delikler var ve bu bölge en yaşlı insanda bile pürüzsüzdür, düşünün. Buna pitting deniyor ve sebebi yoğun ve yanlış akım uygulamak. Aslında işinin ehli insanların bu işlemi yaptığı düşünülerek yabancı kaynaklarda bu pitting ihtimalinin düşük olduğu söyleniyor. Ayrıca yabancı kaynaklar kıl tipine göre iğnenin çapının değiştirilmesi gerektiğini söylüyor. Tabii Türkiye'de iğne çeşidi yok. Bu delikler kıl kökünden başlıyor, yani neredeyse derinin subkutis diye tabir edilen kısmı. Kullanılan kremler ( Madecassol vs./ Scar için retinol de düşünüliyor bazen) en iyi ihtimalle epidermisi geçip dermise ulaşabiliyor. Yani kremin epidermisi, sonra dermisi sonra da subkutise ulaşıp deliklere çare olması zor. Çare sadece laser resurfacing ki bunun kapısı kim bilir kaç yüz euro'dan açılıyor! Ve asla sıfıra döndürmez cildi.
Size sadece Beyhan Kurtuluş'un yüzümde bıraktığı deliklerden bahsettim. Bunu yanında sivilcelenme ve buna bağlı PIH'dan muzdaribim ama bunun en azından çaresi var ve bu en iyi epilasyoncuyla bile insanın başına gelebilen bir şey. Fakat akım ayarlayamamak kırk senelik tecrübesi olduğunu iddia eden Beyhan Kurtuluş için sansasyonel bir bilinçsizlik. Delik oluşması Electrology Association'a göre tamamen uygulama hatası; kıl köküne isabet ettirilememesi, kökü aşması, iğnenin lateral sokulması, yoğun çalışılması, doğru akım uygulanmaması vs. Kimsenin bu yaşadığımı yaşamasını istemem. Belki düşmanımın isteyebilirim ama o zaman da bu klinik yine para kazanmış olur.

Merhabalar.Şu an çok şaşkınım.Ben,ailem ve arkadaşlarımın gittiği ve senelerdir memnun olduğumuz bir yer.Beyhan Hanım’ın güzel enerjisi yanı sıra yaptığı işlemlerden de çok memnunum.Benim göz çevreme,yanaklarıma,kaşlarımın ortasına,üstüne,altına ve dudak üstüme yani tüm yüzünme iğneli epilasyon yaptı.Ve hiçbir lekelenme olmadı dediğiniz gibi sivilcelenme,delik oluşumu hiçbiri...
Eğer işlem yapıldıktan sonra kaşırsanız dokunursanız,su değdirirseniz veya fondöten vs. sürerseniz işlemin yapıldığı yer mikrop kapar ve enfekte olur.Beyhan Hanım işlem sonrasında yapılıp,yapılmaması gereken uygulamaları işleme başlamadan önce teker teker anlatır.Çünkü bir sürü insan götürdüm ve her seferinde,her müşterisine anlatır.Nerden baksanız 10-15 kişilik çevrem ve ben gidiyoruz hiç birimizde böyle bir şey olmadı.Sanırım sizin yüzünüzün tepkisi ve sonrasında yapılan şeyler.Bu durumda bütün sorumluluğu işletmeye yüklemenizi anlamadım.Bu kadar kişi memnunken sizin cilt hassasiyetinizle ilgili olduğunu düşünüyorum ve işletmenin ekmek parasıyla bu denli oynamanız çok üzücü.Maalesef insanımız suçu hep başkasında arar oysa ki kendimizde de hata olabilir.Beyhan Hanım’ın böyle bir durum karşısında çok üzülebileceğeni ve elinden geleni yapacağını düşünüyorum.

merhaba. İz konusunda Cansu_12 size katılıyorum. Benim de aylardır geçmeyen kahverengi nokta şeklinde lekelenmelerim mevcut. Aynı şekilde buraya giden diğer arkadaşımın da lekelenme şeklinde kahverengilikler mevcut yanak bölgesinde. Benim aynı zamanda birkaç tane de çukurlaşma oluşan yerler var yüzümde. Ben yanlış bir şekilde koruduğumu hiç sanmıyorum. Bunca yıldır koruma, madecassol, çinko vs her türlü koruyucu tedaviyi uygularım. Bu konuda bilinçli olduğumu düşünüyorum.
Biliyorsunuz bu tarz lekelenmeler sonrası c vitamini tedavisi, lazer tedavisi vs tedaviler uygulanmakta ancak çok çok pahalı... Bu nedenle üzüntünüzü kesinlikle anlıyorum. Eleştiri hakkınızı kullanmış olmanızı da anlıyorum.

Perspektif meselesi...Benim amacim Beyhan Hanim'in ekmek parasiyla oynamak degil, her kozmetik islemin tasidigi riskin bu isletmenin yetkinsizligi dolayisiyla cok daha yuksek oldugu ve insanlarin bu riski almak yerine baska epilasyonculari tercih etmeleri yonunde uyarmak ve kendi tecrubemi paylasmak. Sizin- her ne kadar kullandiginiz uslubu isletmedeki birine benzetsem de- bu isletmeyi ovmeye hakkiniz varsa da, benim de kendileriyle ilgili fikrimi ve tecrubemi paylasmaya ve basuma gelen bu uzucu olayin hem maddi hem manevi zararlarinin baskalarinin basina gelmesini onlemeye calismaya hakkim var. Beni tanimadan post-epilasyon surecinde islem goren bolgelere iyi bakamadigimi kast etmissiniz! Emin olun, bu benim ilk yaptirisim degil. Sizin kadar veya siden daha iyi post-care biliyorum. Deliklerin fazla akim veya yanlis igne yerlesimi oldugunu da iki estetisyenden dogrulattim. Beyhan Hanim kendi agziyla su an delik olan yerlere islemi bitirdikten sonra "Bu kadar akima gerek yok, dusurecegim." dedi. Keske dusurulmesi gerektigini yuzumu delmeden soyleseydi. Siz bence okumadan karalama kapmpanyasi yaptigimi dusunmussunuz. Benim elimde doktor raporu var, tuketici haklari sikayet merciine gidebilirim, faturasiz islem yaptigi icin bu isletmeyi sikayet edebilirim. Bu ikincisini benimle beraber sirketimden islem yaptiran diger iki kisiyle beraber yapabilirim. Ne hikmetse, o kizlardan birinde de iz olustu! Fakat ben Beyhan Hanim'in vurdukacti tarzindaki ilgisizligini daha fazla hatirlamak istemiyorum. Tabii su an sizin yazdiklarinizdan sonra hakliligimi ispatlmak icin her yolu deneme konusunda motive oldum. Isteyen gitsin Misis Bagdat Caddesi'ne, olani bozup yeniden yaptirmya heveslilerse.

Perspektif meselesi...Benim amacim Beyhan Hanim'in ekmek parasiyla oynamak degil, her kozmetik islemin tasidigi riskin bu isletmenin yetkinsizligi dolayisiyla cok daha yuksek oldugu ve insanlarin bu riski almak yerine baska epilasyonculari tercih etmeleri yonunde uyarmak ve kendi tecrubemi paylasmak. Sizin- her ne kadar kullandiginiz uslubu isletmedeki birine benzetsem de- bu isletmeyi ovmeye hakkiniz varsa da, benim de kendileriyle ilgili fikrimi ve tecrubemi paylasmaya ve basuma gelen bu uzucu olayin hem maddi hem manevi zararlarinin baskalarinin basina gelmesini onlemeye calismaya hakkim var. Beni tanimadan post-epilasyon surecinde islem goren bolgelere iyi bakamadigimi kast etmissiniz! Emin olun, bu benim ilk yaptirisim degil. Sizin kadar veya siden daha iyi post-care biliyorum. Deliklerin fazla akim veya yanlis igne yerlesimi oldugunu da iki estetisyenden dogrulattim. Beyhan Hanim kendi agziyla su an delik olan yerlere islemi bitirdikten sonra "Bu kadar akima gerek yok, dusurecegim." dedi. Keske dusurulmesi gerektigini yuzumu delmeden soyleseydi. Siz bence okumadan karalama kapmpanyasi yaptigimi dusunmussunuz. Benim elimde doktor raporu var, tuketici haklari sikayet merciine gidebilirim, faturasiz islem yaptigi icin bu isletmeyi sikayet edebilirim. Bu ikincisini benimle beraber sirketimden islem yaptiran diger iki kisiyle beraber yapabilirim. Ne hikmetse, o kizlardan birinde de iz olustu! Fakat ben Beyhan Hanim'in vurdukacti tarzindaki ilgisizligini daha fazla hatirlamak istemiyorum. Tabii su an sizin yazdiklarinizdan sonra hakliligimi ispatlmak icin her yolu deneme konusunda motive oldum. Isteyen gitsin Misis Bagdat Caddesi'ne, olani bozup yeniden yaptirmya heveslilerse.

Perspektif meselesi...Benim amacim Beyhan Hanim'in ekmek parasiyla oynamak degil, her kozmetik islemin tasidigi riskin bu isletmenin yetkinsizligi dolayisiyla cok daha yuksek oldugu ve insanlarin bu riski almak yerine baska epilasyonculari tercih etmeleri yonunde uyarmak ve kendi tecrubemi paylasmak. Sizin- her ne kadar kullandiginiz uslubu isletmedeki birine benzetsem de- bu isletmeyi ovmeye hakkiniz varsa da, benim de kendileriyle ilgili fikrimi ve tecrubemi paylasmaya ve basuma gelen bu uzucu olayin hem maddi hem manevi zararlarinin baskalarinin basina gelmesini onlemeye calismaya hakkim var. Beni tanimadan post-epilasyon surecinde islem goren bolgelere iyi bakamadigimi kast etmissiniz! Emin olun, bu benim ilk yaptirisim degil. Sizin kadar veya siden daha iyi post-care biliyorum. Deliklerin fazla akim veya yanlis igne yerlesimi oldugunu da iki estetisyenden dogrulattim. Beyhan Hanim kendi agziyla su an delik olan yerlere islemi bitirdikten sonra "Bu kadar akima gerek yok, dusurecegim." dedi. Keske dusurulmesi gerektigini yuzumu delmeden soyleseydi. Siz bence okumadan karalama kapmpanyasi yaptigimi dusunmussunuz. Benim elimde doktor raporu var, tuketici haklari sikayet merciine gidebilirim, faturasiz islem yaptigi icin bu isletmeyi sikayet edebilirim. Bu ikincisini benimle beraber sirketimden islem yaptiran diger iki kisiyle beraber yapabilirim. Fakat ben Beyhan Hanim'in vurdukacti tarzindaki ilgisizligini daha fazla hatirlamak istemiyorum. Tabii su an sizin yazdiklarinizdan sonra hakliligimi ispatlamak icin her yolu deneme konusunda tekrar motive oldum. Isteyen gitsin Misis Bagdat Caddesi'ne, olani bozup yeniden yaptirmaya heveslilerse. Maddi ve manevi zarari cok buyuk oldu buraya gitmemin. Dolayisiyls gidilecek yerin iyi arastirilmasi gerektigi mesajini vermeye her zaman devam edecegim.

Ayrica Beyhan Hanim bana islemden bir hafta sonr yuzumun resmini atinca Batticon surmemu soyledi ve icim rahat edecekse doktora da gidebilecegimi ama gerek olmadigini soyledi. Hem eczacim hem de Medamerikan'daki doktorum Batticon'un bu duruma uygun olmadigini hatta kontrendike olacagini soyledi. Beyhan Hanim gunesten korunmasi gerektigini benle beraber uc kisiye de tembihlemiyor. Ben de sizin gibi cok sasirmistim bunu duyunca.

Faturasız işlem ve ciltte iz bırakması konusunda size sonuna kadar katılıyorum. Misis güzelliğe defalarca gittim. Beyhan hanıma yüzümdeki izlerin geçmediğini defalarca söylememe rağmen sürekli bir bahane üretip beni ikna etti ve gönderdi. Cildime de parama da yazık ettim diyorum. Yüzümde iz kaldı diyince beni azarlayıp bağırıp çağırması da cabası. Hakkınızı aramanıza bile müsaade etmeyen bir insan. Bu arada her defasında 600-700₺ ödememe rağmen hiçbir şekilde fiş kesmediler. Kredi kartıyla ödeme yapacağımı söyleyince de üzerine faiz koyacaklarını söylediler. Hem yasa dışı işler yapıp hemde cildinizi mahveden bir insan. Fakat kendisine sorsanız 25-30 senelik bir tecrübeye sahip. Yazık

Beyhan Hanim Haziran ayinda bana ulasti. Yuzume bakti, inan bana kizim gececek onlar dedi. Sen hep dermatologlara gittin, bir de estetik cerraha git dedi. Tanidigi bir estetik cerrahinda bir defa microneedling/dermapen ayarlayacagini ve duzelecegini soyledi. Annemle beraber gitmistim, amacim kendisinden bir seyler koparmak degildi. O soyledigu doktora asla gitmedim. Maaslarimi biriktirdim ve kendi buldugum ve guvendigim bir dermatolog Omur Tekeli'ye gittim ve hala gidiyorum. Her seans yaklasik 2500 tl bir masrafim oluyor. Misis Guzelluk Bagdat Caddesi Google yorumumu gorenlerden ulasanlar var. Beyhan Hanim birkac kisiyi daha magdur etmis. Hatta birine benim icin "o kiz hasta, rahatsiz. Annesi geldi ozur diledi" demis. Daha ne kadar alcalabilir? Birine daha sizin gibi bagirmis hatta, hakkimi helal etmiyorum falan demis. Hem insanlarin yuzubu bozuyor, aylik ikibin tllik masraflara sokturuyor, yuzlerini, gencliklerini, psikolojilerini bozuyor bir de iftira atiyor.

X