Mısır Tatili Hakkında

Uzun baya, bebem iyi ama kendi aramızda araba koltuğunda farklı bilmediğim bir ülkenin otobüsünde farklı olur sanırım. Eşime kalsa deniz tatilini bir kenera bırakalım ben de deniz tatilinden vazgeçmek istemiyorum. E sonra bir de Antalya yapalım desek öyle bir bütçe yok iki tatil için 🤷🏻‍♀️
Yurt dışında buna sharm el sheikh de dahil türkiyedeki otel standartı yok , 5 yıldızlı otel bile :) ama güzel mi olur bence evet.. bebiş varda ben olsam deniz tatilimi yaparım hiç gezi karıştırmam.. o sıcakta in bin suyunuz çıkacak haberiniz olsun😁
Oranın dilencileri çok arsızdır.. dikkatli olun giderseniz

Birkaç video izledik, ilk tatilse kesinlikle turla falan diyordu. Biz de kararsız kaldık açıkçası. Çocuk olmasa bu kadar düşünmem aslnda
İlk kez yurt dışı ise turla sistemi öğrenmek özgüven getirir :) ona bir şey diyemem

Benim çoook hayallerim var, 2 gün önce gittiğim kısacık yoldan ötürü de bayağı zamanım olduğunu anladım.
Öncelikle gezerken çocukların hatırlamasını istiyorum, sonrasında onların da aynı şekilde heyecan duymasını.
Bunun için ise 10 yaşı bekliyorum en azından bebeklik halleri gidip, hafızalarında kalacak, söylentileri azalacak, merak duyguları baskın çıkacak.
Bütün bir kışı büyük asya turlarını araştırarak geçirdim, 4 ülke 15 şehir falan filan. Sharma sürekli döndüm baktım, onu bile tek başına gözüm yemedi açıkcası. Havalimanından başlayan yorgunluk, orada turlar derken piramit bölgesi, yooo nooo😂
Eşiniz biraz sabırlı olsun ya da bebişi bırakıp sadece kültür turuna ikiniz gidin. Şuan onu sürüklemek eziyetten başka bir şey olmayacak.
Aslında ben de biraz büyüyüp hatırlaması taraftarıyım. Aslında gezi, yolculuk gibi yerlede babasına yapışıp hayatı zehir eder ben takılırım daha çok. Eşim nasıl bu kadar cesaretli anlamış değilim.

Turları sevmiyorum tövbeliyim artık gidersem kendimiz rota çizerek gideceğiz.. Bir arkadaşım Mısır'a kendileri tursuz gittiler.. çok memmun kaldılar iyi ki tur olmadan gitmişiz dediler.
Biraz yabancı dil varsa, yurt dışında da internet kullanmada sorun yaşamaz iseniz biraz da internet üzerinden navigasyon yer yön otobüs taksi uygulamalarını iyi kullanıyorsanız tursuz araştırıp gitmeyi tavsiye ederim🌸
Tur çok koştur koştur oluyor, incelemek istediğin yere bakamıyorsun, panaromik gezi diye saçma bir şey var otobüsün camından bakarak yer gösterme hiç sevmiyorum... turda küçük çocuk olursa kesin bayılır yetişkin adamın perti çıkıyor:) tek güzel olma ihtimali olan hali sevdiğin kalabalık bir grupla gitmek
Tur koştur koştur oluyor ama az zamanda çok yer görüyorsun. Kendin gidince daha yavaş geziyorsun ve fazla yer göremiyorsun. Ayriyeten turdan ayrılıp başka yerde vakit geçirmek istersen müsaade ediyorlar. Otel derdi de olmuyor.

Ben galiba denizden vazgeçicem (of ama çok istiyorum deniz çocuk da deniz deniz diyor. Ne anlasın bebe firavun mezarından)

Aslında ben de biraz büyüyüp hatırlaması taraftarıyım. Aslında gezi, yolculuk gibi yerlede babasına yapışıp hayatı zehir eder ben takılırım daha çok. Eşim nasıl bu kadar cesaretli anlamış değilim.
Yaşayacağı çileyi bilmiyor😂
2 gün temmuzda Adana’ya gidin gezin, anlar bence.

Sıcakta çocukla vallahi hasta olur beynine güneş geçer. Her tatilde ki ülke içi bunlar, çocukla daha havalimanına bile gitmedim, bizimkiler daima hastadır hava değişiminden. 7 günlük tatil 5.günde 40 derece ateşle biter, yol üzeri tüm hastaneleri geze geze eve varır, yerleri öperiz.
Araç klimaları, mekanların kliması derken sıcak soğuk dengesizliği kadar küçük yaşları etkileyen bir şey yok.

Ekim deniz için çok mu soğuk olur peki. Mısır'dan bahsediyorum

Tur koştur koştur oluyor ama az zamanda çok yer görüyorsun. Kendin gidince daha yavaş geziyorsun ve fazla yer göremiyorsun. Ayriyeten turdan ayrılıp başka yerde vakit geçirmek istersen müsaade ediyorlar. Otel derdi de olmuyor.
Özellikle Mısır için söylüyorum bunu, turist avı bizim ülke gibi. Misal 50 dolar olan şeyi başkası 20 ye verebiliyor, sağlam pazarlık, öncesinde araştırmak ve kendine güven bu konuda çok etkili, yarı ücrete ülkeyi gezmek söz konusu amma velakin güvenle gezilecek ülkeler arasında değil. Kalabalık grup değilse ben de turdan yanayım Mısır konusunda.

Selamlar herkese, Mısır'a gitme gibi bir planımız var. Ama açıkçası ben emin olamıyorum. Eşim çok çok istiyor. 9 günlük turlar var hem deniz tatili hem kültür turu yapmak mantıklı mı? Turla gidilirse hangisi tercih edilmeli. Bir de çocuk var tabi. Gitmek için en uygun ay hangisi? Bilen giden tecrübesi olan birileri varsa yorum yaparsanız sevinirim.

Ben malasef asla önermiyorum.
Resmen rezil olduk misirda. Tourist olarak dişari ciktiğin saniye (otelden) sinek gibi yapişiyorlar. Etrafina 20-30 seyyar satici doluşuyor asla rahat vermiyorlar.
Kairo desen zaten berbat. Acik Kanalizasyon kokusundan gezmek mümkün değil.

Okadar ülke gezdim ama misir kadar felaketini görmedim

Selamlar herkese, Mısır'a gitme gibi bir planımız var. Ama açıkçası ben emin olamıyorum. Eşim çok çok istiyor. 9 günlük turlar var hem deniz tatili hem kültür turu yapmak mantıklı mı? Turla gidilirse hangisi tercih edilmeli. Bir de çocuk var tabi. Gitmek için en uygun ay hangisi? Bilen giden tecrübesi olan birileri varsa yorum yaparsanız sevinirim.
Bizimde tatil listemizdeydi ama guvendigimiz bir tur calisami martin sonundan sonra gidilmez hava sicakligi 45 50lere cikiyor dedi. En iyi donemi mart ile nisanin ilk 15 gunuymus.

Bizimde tatil listemizdeydi ama guvendigimiz bir tur calisami martin sonundan sonra gidilmez hava sicakligi 45 50lere cikiyor dedi. En iyi donemi mart ile nisanin ilk 15 gunuymus.
Eşimi bir dahaki marta kadar tutamam. Sanki firavunun torunuyuz da bizi bekliyor öyle bir acele

Eşimi bir dahaki marta kadar tutamam. Sanki firavunun torunuyuz da bizi bekliyor öyle bir acele
Misirda bazi dalis alanlari var. O alanlar suyun yukselmesinden dolayi bazi aylarda aciliyormus. Mart nisan en iyisi gozlem zamani demisti turcu. Ekim icin durum nedir bilmiyorum ama. Gideceginiz tura sorun. Yani oraya kadar gittiginizde simdi yapamiyoruz cevabi almaktansa bile bile gidersiniz en azindan.

Hiç Mısır'a gitmedim ama giderseniz ilk sefer için tur ile gitmek daha kolay olur aileler için.
Çünkü az gelişmiş yerlerde kim kime ne gecirebilirse o fiyatı söylüyor. Devamlı ya pazarlık yapacaksınız ya dolandirilicaksiniz. Araç kiraliyorsun mafya gibiler, depozitonu vermemek için, içinden kesinti yapmak için bin türlü şekle giriyorlar, çoğu Turistik yerde çalışan ingilizce de bilmiyor, dünya para verip internet hatti alıyorsun bir çekiyor beş çekmiyor, şehirler arası ulaşımı otobüsle karşılasaniz otogarlar erken kapanıyor, yeri geliyor otobüsün nerede olacagini bulamıyorsunuz vs.
Böyle şeyler bana macera gibi gelir ben severim ama çoluğumla çocuğumla kırk yilda bir gitsem uğraşmak istemem . O yüzden turdan devam.
Ama yine de bir hesap kitap yapın, hatta buraya yazın ben de yardımcı olayım. Eğer uygun oteli, tam zamanlı araç kiralaması ve biletiyle tur arasında coook fiyat farkı olacaksa - mesela aile olarak 500 euroya halledebileceginiz bir şey için tur 1500 Euro talep ediyorsa o zaman bir daha düşünürsünüz.
Mevsim olarak da yaz ayını tercih etmeyin.
Ben mısırın komşusuna bilet almıştım Ekim için. O zamanlar araştırınca en ideal ayın Ekim -Mart olduğunu okumuştum.

Ben en son jolly tur ile gittim tövbe ettim :KK70: daha da gitmem ama artısı eksisi var tabiki ben de genel olarak öyle düşünüyordum fakat burnumdan geldi tur 😁

X