Minik Kedimcim

Kedi ve köpek,çiğ et,sakatat yedikleri zaman hatta temiz olmayan suyu içtiği zaman bile salmonella taşıyıcısı olur. Bunu bir dergide yayınlanan makaleden öğrendim. Bu salmonella,ette, temizlenmemiş sebzede bile bulunabilir. Eki Görüntüle 2572923
Siz hiç yakalandınız mı dediğiniz gibi benimde yavru kedim var yaş mama verdim bendede idrar kültürü verdiğimde salmonella bakterisi çıktı dr. Şaşırdı idrarda çıkmaz gaitada çıkar şüphelendi tekrar verdim dediğiniz gibi bana pişmemiş et veriyordum yaş mama ondan olmuş olabilir mi bilmiyorum Dr. Dışkı idrarda karışmış olabilir dedi pazartesi günü sonucu bekliyoruz inşallah çıkmaz

Benim de toksoplazma testlerim negatif çıktı. Eğer kedimde olsaydı negatif çıkmazdı diye düşünüyorum. Rabbim esirgesin, kedimi asla ne şimdi ne de doğunca başka bir yere vermem. O da benim evladım, inan karnımdakinden farkı yok.
Kedi dışkısına kesinlikle temas etmemelisin. Kedine çiğ et yedirmemeli ve sokağa salmamalısın. Kumunu eşin temizlesin. Onun dışında vallahi içime soka soka öpe öpe ısıra ısıra seviyorum. Bebeğim maşallah sağlıkla ilerliyor. Hatta kedimin yaydığı pozitif aura nın bebeğime de iyi geldiğini düşünüyorum. Kedim mırlarken karnıma koyuyorum mesela mırlamanın stres azaltıcı özelliğinden bebeğim de faydalansın diye.
Doğunca da kedimi başka bir yere bırakmayacağım. Sadece bebeği daha sıkı gözlemde tutmam gerekecek. Belki 1 2 ay kadar sadece yatak odasına almayabilirim gece uyurken ona da duruma göre karar vereceğim.
Doktorum da kedili evin bebek için sakıncalı olmadığını söyledi zaten, içim rahat.
Anca bu şekilde tavsiye verebilirim 🤗
Bu testleri nerede verdiniz öğrenebilir miyim lütfen banada yardımcı olursanız sevinirim bendede idrar kültürü de salmonella bakterisi çıktı benimde yavru kedim var 2 aylık iç dış parazit aşıları yaptırmıştım sadece karma ve kudz vçkaldı bende yaş mama veriyorum acaba onun etkisi olmuşmudur ? Bende bu testleri yaptırmak istiyorum nerde veya kedimi yaptrabilirmiyim

X