mimik kırışıklıkları

melis1984

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
19 Temmuz 2010
71
1
merhaba arkadaşlar ben 26 yaşındayım ve oldukça güzel bir bayanım yani önceden öyleydi sanırım çünkü açık renk gözlü olduğum için güneşe karşı çok hassasım ve bu nedenle sürekli kaşlarım çatık gezerdim huy edinmiştim yani çocukluğumdan beri. ama şu son 1 yıldır resmen kaşlarımın arası çatık kaldı ne yapsam boş öyle bir iz. etraftakiler kuruntu yaptığımı söylüyor ama değil malesef gerçek. bunun için bitkisel bir öneri ya da krem var mı gerçekten etkili olabilecek? bir de günde 3 litreye yakın su içtiğim alkol ve sigara kullanmadığım halde cildimin kalınlaştığını hissediyorum. bunalıma girmek üzereyim ya kendi kendime kompleks yapıyorum ya da cidden yaşlanıyorum :KK43: henüz erken değil mi bu belirtiler için? :uhm: varsa krem ya da bitkisel öneriniz paylaşırsanız çok sevinirim.akannehir

Melis yapma canım biz 32 yaşındayız henüz kırısmadık
sadece günes kremı kullanacaksın, gece iyi bir krem kullan goz cevrene
aydo bır krem onermıstı aldım ama henuz elıme gecmedı estee lauder eye repair-senin yasına uygun olmayabılır
ama daha hafıf urunler de hıcbır ıse yaramıyor valla
benımm mesajlarımı takip et canım
genelde antı agıng konusunda tum yenı uygulamaları takip edip sitede paylasmaya calısıyorum

teşekkür ederim güneş kremi ne işe yarayacak bu kaşlarımın arasındaki iz için mi? açıkçası pek kozmetikle aram iyi değil onun için bilmiyorum bugün parfümeriye gidip kırışık karşıtı krem istedim tuaf tuaf baktılar utandım.:kedi: 30 yaş üstü için olan bir kaç krem gösterdiler ama karar veremedim almadım. güneş kremi ne için ve her hangi önerebileceğiniz bir marka var mı? ben sadece loreal dermo genesis gece nemlendiricisini kullanıyorum onu da 2 aydır filan ve hiç etkisini görmedim açıkçası. sanırım biraz takıntı yaptım bu konuda. teşekkür ederim ilginiz için.takipteyimm.

melıs gunes kremı kırısıklarını acmaz ama yenı kırısıkların yuzun dıger kısımlarına yerlesmesını engeller
cunku gunes kolajen dokuyu erıten bır ıkı ısına sahıptır
zamanla daha da kırısık bır ten ıstemıyorsak gunes kremı kullanmamız lazım
bende shiseido dermalogica ve loccitane marka gunduz nemlendırıcılerı var
goz kremı ıcın sanırım spf lı goz kremını bır tek clarıns uretıyor -baska markalarda da olabılır
kırısık ıcın yıne gece kremını ıyı sec
maddı durumuna gore pıyasada ıyı urunler var
kozmetıkle aram ıyı degıl deme, şu an uretılen kozmetıkler çağın en ileri teknoloji ürünleri
ve amacları cıldı korumak nemlendırmek, temızlemek, ya da rengını duzgun gostemek
bakıs acını degısırsen hayat senın ıcın daha kolay ve eglencelı olur
organık urunlerı sevıyorsan logona, loccitane burts bees, ve benzer markalarda
kımyasal ıcermeyen kremler var sanırım sebamed de kımyasal malzeme kullanmıyor
kozmetıklerı bıze yardımcı olarak gormek lazım

bitkisel ya da yağlarla ilgili bir çözümü yok sanırım. malum bu kremler epey pahallı bir de öğrenci olunca zor oluyor almak.

bugün tekrar parfümeriye gittim ve oradakiler beni gerçekten saçmaladığıma ikna ettiler artık mimik kırışıklığım olmadığına kompleks yaptığıma eminim. çünkü neredeyse 5 kişi yemin edecekti yok diye :)) ama göz çevremin kuru olduğunu onun içinde olay marka age deyfing göz bakım jelini almamı söylediler sadece aldım 1 kez sürdüm ve cidden göz çevrem sanki bir anda canlandı belki de bana öyle geldi :)) son bir sorum olacak güneş kremi için bu güneşte yanmamak için kullandığımız kremlerin yüz için olanları mı? bugn baktım da yüz için sadece garnierin vardı ona bir tavsiye alsam sonra başınızı agrıtmam bir daha :)) teşekkürler.:KK1:

Canım, Garnier'in ürünlerini bedava bile verseler alma, yaramaz. Mahalle marketlerinde filan satılan kokulu güneş kremlerinden uzak dur. Güneş kremi alacaksan Coppertone, Hamilton, Daylong filan al.

Arkadaşlar ben henüz 22 yaşındayıım ve güler yüzlü olmayı seviyorum.inanmazsınız artık gülünce göz kenarlarım dudak kenarlarım kırış kırış off çok mutsuzum gülemiyorum kendime güvenim kalmadı. Eski halimden eser yok. Ve ben bunların oturmasından korkuyorum. Ne yapmalıyım. Şu anda bi arkadaş tavsiyesi ile neutrogena nın göz altı ve yüz krenimi (spf) kullanıyorum. Bana etkili bir önerisi olan varmı.Cilt tipim kuru ::KK43:(yardımmm...:KK43::2:

Canım ben de mimik kırışıklığı bol olanlardanım,çok gülüp çok konuşup bir de mimiklerini kullanıyorsan bu kaçınılmaz oluyor :).Kremlerin elbette faydası vardır fakat ben 34 yaşındayım ve inan mimik kırışıklıklarım beni rahatsız etmiyor,bir anlamda senin karakterini ele veriyor aslında.Yıllar önce ben de bir doktora gidip sormuştum "mimik kırışıklığı için ne yapılabilir "diye,verdiği cvp"fazla gülme":) nasıl gülmem kırışmayayım diye gülmekten mi vazgeçeyim.Sen en iyisi fazla kafana takmamaya çalış ve yüz jimnastiği yap,yüz yogası diye bişey var.Nette yaz bulursun,bence işe yarar.

Canım beniim gülmekten vazgeçemem bende seviyorum asık surat dolaşamam ama önceden böle bi sorunum yoktu yüzüm güneş ışınlarına yenik düştü galiba. Çok araştırdım halada araştırıyorum. Vardır mutlaka bi çaresi daha çok gencim çünkü. Hiçte öle gösterimiyorum ya:KK9: Bu aralar aklıma este lauder advanced night repair diyegece onarıcı yüz serumu var. yaşım uygunmu onu araştırıyorum birde yüzü böle şeylere alıştırınca devamı getirmek gerekiyormu. Merak ediyorum. pahalı ürünler çünkü. Yine de çok teşkkürler.

Canım bence öyle ürünler için çok erken.onarıcı ürün 35 veya 40'ndan sonra kullanılıyor..Adı üstünde onarıcı.Ağır olabilir içeriği.Bence iyi bir göz kremi ve güneş koruyuculu nemlendirici kullan.Ben coppertone'nun kremini kullanıyorum yüz için yaz-kış, 50 faktörlü tavsiye ederim.göz için de cellex'in göz kremini kullanıyorum.Her yaşa uygun olanını.Bir cildiye doktoruna da danışmalısın bence.

Bilmiyorum canım ya kararsızım bi danışmak istedim. Ayrıca göz altı morluklarımda var iş saatlerim ağır biraz o yorgunluk ve uykusuktan oluyor diye düşünüyorum.Ama birde mimik kırşıkları olunca pisikoljim bozuluyor. Çok teşkkür ederim.Önerileri olan varsa bekliyorum.

X