Migren için alternatif çözümler

Ben migren agrısı tuttugunda agrıulı bolgeye çin yağı suruldugunu duymustum bıraz yakıyormus ama sonuc verıyormus yada verdıgını dusunuyorlar pıskolojık olarak yakması nedenıyle:)

nöroloji doktorumuzdan allah razı olsun.Onun sayesinde bu illetten kurtulduk.Yaklaşık bir buçuk yıldır hayatımızdan çıktı.Kendi bulmuş olduğu tedavi ile 5 günlük seansla bunu yendik.Ankara eryamanda özel klinikte doktorumuz.isteyenlere adres verebilirim.Geçmiş olsun herkese.

nöroloji doktorumuzdan allah razı olsun.Onun sayesinde bu illetten kurtulduk.Yaklaşık bir buçuk yıldır hayatımızdan çıktı.Kendi bulmuş olduğu tedavi ile 5 günlük seansla bunu yendik.Ankara eryamanda özel klinikte doktorumuz.isteyenlere adres verebilirim.Geçmiş olsun herkese.

Merhaba, merak ettim nasil bir tedavi uyguladilar size?? Adresini de almak isterim....tsk ler

Merhaba; biraz bahsedebilir misiniz bu tedaviden
Ben de şuan ağrıdan kıvranıyorum,üstelik işyerindeyim

elismiren 5 günlük tedavi çubuk sokuluyor burnuna yarı saat yatıuorsun orada okadar canım

doktor ismi vermek yasak değilse ismini verebilirmiisniz?sizede çok geçmiş olsun.

en azından bulunduğu kiliniğin ismisni verirsen ve doktorun ismi memnun oluruz ve bizede en kısa zamanda cevap verirsen dahada memnun kalırız...

Arkadaşlar bu bana mail yolu ile bir arkadaşım tarafından gönderildi.

Migren için...

6 tane makyaj temizleme pamuğu- karabiber ve kolonya.
Pamukların arasına yarım çay kaşığı karabiber koyup üzerine bol
kolonya döküyorsunuz. toplam 3 pamuk oluyor bunların 2 tanesini şakaklara bir
tanesinide 2 kaşın ortasına koyup bir tülbentle başınızı bağlayın.
uyumaya çalışın . 1 saat kadar sonra tülbenti açtığınızda ağrınızın geçtiğini ve
kuş gibi hafif olduğunuzu hissedeceksiniz. Bakın size ne kadar inandırıcı gelir
bilmiyorum ama ben ve arkadaşlarım denediğimiz de gerçekten sonuç
aldık. Her ağrınız olduðunda bunu deneyin. 2 veya 3 defa yaptıktan sonra migrenin kalmadığını göreceksiniz. Bana söylenen karabiber ve kolonyanın
birleştiğinde dünyanın en iyi antiseptiği olduğu. bana yardımcı olan kişi ( 5 yıl
önce )bunu isviçre de öğrendiğini ve migrenin beyine giden sinir
damarlarından birinin tıkalı olması sebebiyle oluþtuğunu söylemişti. Geçenlerde
gazetede aynı şeyi okudum. bunu onlar demekki 5 yıl önce biliyorlardı.
Gerçekten deneyin faydasını göreceğinizden eminim.

Bende 14 yaşlarında boğazlarım şişmeye başladığını hisseddiğimde tülbenti katlar bol karabiber ve limon kolonyası döküp boğazıma sarardım sabaha hiçbirşey kalmazdı 3-5 kez yapmışımdır ondanmı bilmem hala boðazlarım kışın dondurmada yesemde
şişmez

benim bir yakınım boğazı ağrıdığı bi gün karabiberi boğazına tülbentle sarmış.
ertesi gün bi gördük sanki boğazlanmış gibi mosmor olmuş boğazı
bunuı da göz önünde bulundurun

kızlar internette bir siteye denk geldim.Bir herbalist migreni sonsuza dek yokettiğini iddialı bir şekilde yazmış.Bugün aradım,adam telefonda da iddialı konuşuyor. Ağrınız varken geliyorsunuz,bir merhem sürüyorum geçerse para veriyorsunuz,geçmezse vermiyorsunuz .Böyle 3 defa geliyorsunuz ve garanti veriyorum geçiyor dedi.
Ben de dedimki,ağrı o esnada geçiyor olabilir,peki ya daha sonrasını nasıl garantiliyorsunuz dedim,orda garanti benim diyor.
Ben konuşurken eşim de dinledi,güvenmiyorum böyle şeylere dedi.Ben de ikilemde kaldım.Adamın istediği para normal bir doktorun muayene ücretinin 5 katı kadar,bunu da 3 seanstan düşünürsek iyi para.
Gerçekten geçiyorsa değer ama ya yalansa bir anlam veremedim
Siz ne düşünüyorsunuz

kızlar internette bir siteye denk geldim.Bir herbalist migreni sonsuza dek yokettiğini iddialı bir şekilde yazmış.Bugün aradım,adam telefonda da iddialı konuşuyor. Ağrınız varken geliyorsunuz,bir merhem sürüyorum geçerse para veriyorsunuz,geçmezse vermiyorsunuz .Böyle 3 defa geliyorsunuz ve garanti veriyorum geçiyor dedi.
Ben de dedimki,ağrı o esnada geçiyor olabilir,peki ya daha sonrasını nasıl garantiliyorsunuz dedim,orda garanti benim diyor.
Ben konuşurken eşim de dinledi,güvenmiyorum böyle şeylere dedi.Ben de ikilemde kaldım.Adamın istediği para normal bir doktorun muayene ücretinin 5 katı kadar,bunu da 3 seanstan düşünürsek iyi para.
Gerçekten geçiyorsa değer ama ya yalansa bir anlam veremedim
Siz ne düşünüyorsunuz

Ben pek de inanmıyorum öyle şeylere, çoğu dolandırıcı bunların:KK19:
Sonuçta baş ağrısı psikolojik bir durum, şartlanmayla alakalı geçip
geçmemesi o adamla alakalı değil:KK19:
Ben migrenim için ametist taşı kullandım, gece uyumadan önce
10dakika alnımda tuttum, gündüz de taşı toprağın içine bıraktım ve 1yıldır hiç başım ağrımadı:KK61:
Dediğim gibi psikolojik midir yoksa taşla alakası var mıdır bilemiyorum
ama taşı öneren taşçı amcayı çooooookkkk seviyorum:KK16::KK1:

ametist taşını deneyeceğim,bu konuda ciddi fayda gördüğünü söyleyenler var.Ayvalık cunda adasında görmüştüm,o bölgeden çıkarılıyormuş
Yalnız migren psikolojik birşey değil canım yaaa,fiziksel bir hastalık olduğu kanıtlanmış
migren taklidi yapan baş ağrıları var,onlar psikolojik olabilir kanımca
Migrenin beni en üzen tarafı,toplum tarafından kabul gören bir hastalık değil bence
İş yerinden başım çok ağrıyor diye izin isteyince herkes sana işten kaytarıyor muamelesi yapıyor
Ya ben artık hayırlısıyla kurtulmak istiyorum migrenden,ciddi anlamda ruhsal sağlığımı bozdu bu hastalık benim

ametist taşını deneyeceğim,bu konuda ciddi fayda gördüğünü söyleyenler var.Ayvalık cunda adasında görmüştüm,o bölgeden çıkarılıyormuş
Yalnız migren psikolojik birşey değil canım yaaa,fiziksel bir hastalık olduğu kanıtlanmış
migren taklidi yapan baş ağrıları var,onlar psikolojik olabilir kanımca
Migrenin beni en üzen tarafı,toplum tarafından kabul gören bir hastalık değil bence
İş yerinden başım çok ağrıyor diye izin isteyince herkes sana işten kaytarıyor muamelesi yapıyor
Ya ben artık hayırlısıyla kurtulmak istiyorum migrenden,ciddi anlamda ruhsal sağlığımı bozdu bu hastalık benim

Canım benim migren nöbetlerim kusma, baş dönmesi eşliğinde oluyordu:26:
fiziksel bir hastalık tabiki de.. Psikolojik olan şey baş ağrısının o anki
şartlanmayla geçmesi.
Dediğim gibi ametist gerçekten faydalı da olabilir, ben kendimi öyle
şartlandırdığım için de iyi gelmiş olabilir. Ama denemeye değer, taşların
gerçekten de mucizevi etkileri var:KK16: Dikkat etmen gereken gerçek
taş alman:KK42:

2 günde bi migrenim tutuyo kızlar adetim olmadan önce ve hala devam ediyo benimki auralı migren bıktım artık bu ne ya önceden 6 ayda anca bi olurdu şimdi 1 haftadır 2 günde bi oluyo bu 5. ci olmam avmigran kullanıyorum içince hafifliyo ama bıktım benya saçımı 5 dk yaş bırakayım azıyo az ceyranda kalayım azıyo çikolata yiyeyim azıyo ben yaşamayayım bu ne ya bıktım artık bu migrenden offffffff offffffff adet ağrılarım zaten çekilecek gibi değil doğum sancısı gibi apranax ford içiyorum ona 30 dk da geçiriyo ama sürekli içe içe midem hastalanıyo kızlar benim her yerim dökülüyo Allah rızası için şu illetten kurtatın beni 16 yaşımdan beridir var ne olur kesin çözüm söyleyin bana ne olur

Arkadaşlar migren için akupunktur tedaviside öneriliyor hemde %80 başarıyla sonuçlanıyormuş yaptıranlar bize deneyimlerini yazarlarsa çok ama çok iyi olur. Artık migrenden bıkmış durumdayım. Migren ataklarım geldiği zaman böyle içimde bir ses bıçağı al şakaklarına sapla diyor yani o derece :KK43:((

Sevgili Azmuz
Akupunktur tedavisi için ben bir doktora gittim. Ancak sadece o değil yanında noral terapi yaotirmalisin. Noral terapi de öyle illet birşey ki anlatamam. Sakaklarina kocaman şırınga sokuluyor icinde ısırgan otlu bir ilaç var. Basının başka yerlerine de uygulanıyor ancak ağrısı çok fenaydi. Yani bunlar benim fikrim belli agrimayan da vardır.
Ayrıca çok da maliyetli bir us ve kesin garantili değil maalesef :KK43:.
Ben öncelikle migren ağrısı çekenlere 20 lik dişlerini aldırmalarını öneririm. Bir çok iyi noroloji uzmanının ortak kararidir bu.
Yine yardımcı olabileceğim birşey varsa sorabilirsiniz. Maalesef deneyimliyim bu konuda :KK43:
Çok gecmis olsun...

bence herşeyden önce migrenin yada hastalıkların tedavisi yok diye şartlanmamak lazım. şuan belki kesin tedavisi bulunamamış olabilir ki araştırmalar her zaman daha iyisini bulabilmek için devam ediyor.hastalık verilmişse şifası da verilecektir diye düşünüyorum. grip gibi düşünürsek hemen hemen herkes yılda bir yakalanır ve ilacını alır iyileşir yada iyileşmez de daha ilerilere taşınır.ama bundan bilmem kaç sene öncesinde insanlar basit bi soğuk algınlığından ölüyordu. migren için yeni bi bitkisel ürün var piyasada ve etkisi oldukça iyiymiş. kullanıpta 1 yıldır başının ağrımadığını söyleyenler var.tabi ki süreyi sizin fizyolojiniz belirler diye düşünüyorum. kiminin belki 1 ay başı ağrımayacak, kiminin 1 yıl, kiminin 2 yıl ,belki de bi daha hiç.bence araştırın ve deneyin tavsiye ederim. kullananlar memnun.

yaklaşık 8yıldır migren hastaysıyım buldugum çözümlerim var
1.çok yorulmamak
2.uyku düzeni uykusuz kalmamak
3.stresten uzak durmak
4.herseyden önemlisi çikolata tüketimini cok az yapmak
bunlara dikkat ederek 6-7ayda bir atak geçiyorum elhamdülillah kendimize dikkat ederek atakları azaltabiliriz geçmiş olsun

neredeyse 30 yılı buldu benim migrenim...şu dünyada denemedik bir şey kalmadı....akupuntur du migren hapıyıydı şuydu buydu...hepsi boş ve zaman kayıbı...ilaçlar bağımlılık yaptı....bünye kabul etmiyor artık....iğnelere başladım.....onlarda hafifletiyor sadece....yok menopoz döneminde geçermiş..hepsi yalan...bu gidişe morfine doğru gidiyor....yıllar geçtikce dahada kötüleşiyor.ilk zamanlar ayda bir kere 1 gün sürerdi.....gittikce daha sık ve şiddetli olmaya başladı...bakayım yüzümü gerdirmeyi düşünüyorm....bu bir kaç kişide görülmüş, ama henüz kırışıklarım olmadığı için yaptıramıyorum, son çare bu....

X