Mide mi? Beyin mi?

Berrfeelinda

Popüler Üye
Pro Üye
Anneler Kulübü
18 Aralık 2018
2.387
8.388
Öncelikle sevgili dostlar hepinizi sevgiyle selamlıyorum

Kendimi mektup yazacak gibi hissettim🤭 aslında bir nevi de öyle kendime mektup burda asılı kalsın.

Başlığımdan da anlaşılacağı üzere benim bu konuda gerçekten kafam karışık. Yıllarca diyet işleriyle meşgul olmus, cok diyetisyen kapılarında çare aramış, aslında ne yapması gerektiğini cok iyi bilen gel gelelim onu uygulamaya dokemeyen, gece gündüz kafasında diyet düşünen, bir elinde yesilcay bir elinde baklava, İnternet sitelerinde, instagramlarda sürekli bu konuyla hasir neşir bir insanım.

En sonunda ben bu işin psikolojik olduğuna kanaat getirdim. Misal vereyim 30 kilo vermiş birine hemen ne yedin ne içtin diye soruyoruz, kardeşim sen bu işi kafanda nasil bitirdin mideni degil beynini nasil terbiye ettin diye sormuyoruz.

Pisman olacağını bilerek hatta bazen, abarttigimi düşünenler olabilir ancak bunu yaşayan beni anlayabilir ağlayarak böreklerin keklerin içinde kaybolduğum zamanlar oldu. Hic kilo verememiş değilim tabi cok kilolar aldım verdim kafama koyarsam parmağımı yalamam düşünün artık, iste sorun tam da burda dengem yok çünkü.
Ya midem bulunana kadar yerim yada ağzıma sürmem. Yiyorsam hakkını vercem bu kafamdaki. Yemeğin hakkını vermek de ne demekse artık🤦‍♀️

Tatile gitme planı olsa benim aklıma direk kilom gelir bi canim sıkılır. Düğün olur bayram olur benim aklımı hemen ne giyeceğim kurcalar 🙄 vs vs

Şunu belirtmek isterim ki kesinlikle herkes zayif ince olmalı buna karşıyım insaniz robot değiliz ki hepimiz aynı ende boyda olalım. İnsan bence kendini mutlu hissettiği bedende olmalı. Ben bedenim de mutlu değilim. Tabi ki sağlık için herkesin 3 aşağı 5 yukarı bi kilo ortalamasi var. sağlığı bozacak kiloda olmak kimseyi tabiki mutlu etmez.

Demem o ki, ben yine bir kez daha değişmeye karar verdim. Bu sefer farklı olarak buraya yazmak istedim kim bilir belki başarırım, tekrar gelirim ne yediğimi degilde nasil degistigimi yazarım. Ben diyet yapmak değil değişmek istiyorum.Saat 5 de 10 fındık ye, sabah 7 zeytin ye artık bunları bu şekilde kendimi bir sisteme sokarak değil hayatıma oturtarsk yapmak istiyorum. Yediklerimden pişmanlık duyarak değil şükrederek yemek istiyorum. Çıkmadık candan umut kesilmez ben niyetimi ettim değişmeye✌

Okuyan olursa teşekkür ederim. hadi Eyvallah 🖐

X