MİDE BOTOKSU YAPTIRANLAR?

Runarres

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
22 Ağustos 2023
6
8
Herkese Merhaba! 😇
Konumuz “Mide Botoksu”… 🩺💊💉
Yakın zamanda yaptıran arkadaşlar deneyimlerinizi paylaşır mısınız? 💬 Bende yaptırmayı düşünüyorum. İştahıma dur diyemiyorum. 🤐Doyum hissim yok diyebilirim 🫤 ama ameliyatta düşünmüyorum, korkuyorum. 10-15 kilo net vermem gerekiyor belki 20 kilo. Şuan 89 kiloyum. Yaptıran arkadaşlar, işe yarıyor mu, süreç nasıl lütfen bilgi verin. Sabırsızlıkla bekliyor olacağım. ☺️♾️

Ay nasıl cesaret ediyorsunuz ya kaç kişi öldü çok saçma sapan bir uygulama. Doyum hissi yoksa yine alırsınız ki o kgları.

Ben haziran ayında yaptırdım. Hep gereksiz gördüm inandırıcı gelmedi. Yaptırıpta kilo veren arkadaşları görünce bir cesaret geldi. Karar verdim ve yaptırdım. İlk 4 gün sadece sıvı besleniyorsunuz sonra 7 gün püre ufak ufak yemeye başlıyorsunuz. Gel gelelim 4.günde ben perişan oldum. Dehşet kötü oldum ve çok çok çok pişman oldum. Mide botoksununda geri dönüşü yok kendiliğinden eriyene kadar beklemek zorundasınız. Hiç gücüm yoktu sürekli yorgunum gözlerim resmen arkaya kaçmıştı. Ben yaptıracağım zaman sadece kardeşimle gittim ve kimseye söylemedim. Etrafımda görenler bana çok üzüldüler. Resmen göz bebeklerim istemsiz havaya kayıyor. Yürüyemedim hiç birşey yapamıyor yemek yiyemiyordum. İki lokma birşey yiyorum sanki on kişi üstüme çökmüş gibi nefes alamıyordum. Şuanda yazarken bile aklıma geliyor nefesim kesiliyor resmen. Çok korktum ölüyorum dedim heralde. Dr sordum asistanı ilgilendi şimdiye kadar hiç böyle bir şikayet almadık sizin kendinizle alakalı sağlık problemi olabilir dedi. Her saniye dua ettim allahım şu süreç hemen geçsin diye. Tam bir ay ölü gibiydim hep yattım sürekli tansiyonum düştü kalbim sıkıştı midemde sanki yüz tane bıçak darbesi varmış gibi nefes alamıyordum. Tam bir ayın sonunda affınıza sığınarak ishal oldum ve 2 ay ishalim sürdü bağırsaklarım perişan oldu inşallah dedim botoks illetini atıyorumdur dedim. Demem o ki yaptırmayın yaptırmayın yaptırmayın…
İmkanınız varsa yürüyüş yapın dikkatli beslenin. Zaten botoksda da diyet yapıyorsunuz yoksa tek başına hiç bir işe yaramıyor. Evet iştahsızlık yapıyor ama sadece(işleminiz güzel geçmişse tabi) sonrasında yine aynı oluyor. Yapmayın kendinize gerçekten bunu yapmayın. O parayla spor salonuna yazılın inanın daha i

Ben bir anda karar verdim geçen hafta Cumartesi günü yaptırdım. İşlem çok kısa sürüyor. Rahat bir eşofman giyip gidin.
Bir gün öncesinde gece 12den sonra yemek ve su alımını sona erdirmiş olun. İşlemden önce zaten uyutuyorlar hiçbir şey anlamıyorsunuz. Uyandığınızda resmen biri size yemek yedirmiş gibi uykuda tok uyanıyorsunuz.
Azıcık bir narkoz veriyorlar sanırım. Ben gözümü açar açmaz çenem açıldı espri yapmaya başladım.
Sonrasında diyetisyene gidiyorsunuz 4 gün sadece sıvı artı sonrasında da püre şeklinde gıda alıyorsunuz. ( Zaten 4 gün sadece sıvı alsam ben kendim zayıflarım diyordum ama öyle olmuyor :KK70: )
Sadece sıvı derken kefir, smoothie vs. aklınıza ne gelirse. Ama merak etmeyin yemek yemek aklınıza bile gelmeyecek :))
Ben daha çok yeniyim görenler çok farketti diyor. Tartıma pil alıp güncel durumuma bakmak istiyorum. 83 kg ile başladım. 20-25 kg veren var. Bu yöntemi riski bulanlara soruyorum kilolu olmanın obez olmanın hiç mi riski yok? Ben güzel ve fit olmayı tercih ediyorum. Yaptıran arkadaşlar varsa yazsın motive edelim birbirimizi ♡

Herkese Merhaba! 😇
Yakın zamanda yaptıran arkadaşlar deneyimlerinizi paylaşır mısınız? 💬 Bende yaptırmayı düşünüyorum. İştahıma dur diyemiyorum. 🤐Doyum hissim yok diyebilirim 🫤 ama ameliyatta düşünmüyorum, korkuyorum. 10-15 kilo net vermem gerekiyor belki 20 kilo. Şuan 89 kiloyum. Yaptıran arkadaşlar, işe yarıyor mu, süreç nasıl lütfen bilgi verin. Sabırsızlıkla bekliyor olacağım. ☺️♾️
Geçen kış bir arkadaşım balon bir arkadaşım mide küçültme yaptı ve bana sende yap dediler ki 100 kg dim ben o zaman onlar yaptırdı ben bi 15 kg verdiler bende dedim ki o parayı harcarım ama diyet ve sporla veririm kilo ben şuan 60 kg yin onlar geri iki katı kilo aldılar yaptırma parana yazık

Herkese Merhaba! 😇
Arkadaşlar ben 16 Mart 2024'te oldum mide botoksu az önce dekonta bakıp tam tarih yazmak istedim. 83,75 kg ile başladım.12. günde 5,85 kg kaybetmişim ve günden güne de kilo vermeye devam ediyorum. Alnına botoks yaptıran varsa botoksun ne olduğunu anlatmama gerek yok zaten 4-6 ayda bir tekrarlanan işlem olduğunu biliyorsunuz zaten :) 6 ayda dolunca kim bilir kaç kilo gitmiş olur ve spor da yapmadım bu arada. Ben bu işlemi alnıma yaptırdığım botoks gibi yılda 2 defa yaptırmayı düşünüyorum çünkü geçmişte neler yaşadığımı bir ben biliyorum. Ben kesinlikle karar verdim 36 beden fit taş gibi bir hatun olmaya. Zaten hepimiz çok güzeliz eksiğimiz yok fazlamız var bunu asla unutmayın. Çok şükür tıp da ilerledi neden faydalanmayalım böyle bir imkan varken. Hatta size çılgınlık gelebilir ama şimdi de 360 liposuction yaptırım bütün fazlalıklardan kurtulucam tek seferde sonra yılda 2 kez de mide botoksu :) Merak eden birşey sormak isteyen yazsın. Milyonlarca üye var burda her yaptıran deneyimini yazsa herkes bu kadar korkmazdı.

Doğrudur, ameliyat şart mı? Çok kötü şeyler duyduk ondan.
Kız ameliyat diyip gözünde büyütmesenize alt tarafı endoskopi yani alnınıza yaptırmadınız mı botoks? Ben mide botoksu yaptırdım eşofmanla girdimn eşofmanla çıktım 30 dakika sürüyor sadece solaryuma girmek gibi :)

Kız ameliyat diyip gözünde büyütmesenize alt tarafı endoskopi yani alnınıza yaptırmadınız mı botoks? Ben mide botoksu yaptırdım eşofmanla girdimn eşofmanla çıktım 30 dakika sürüyor sadece solaryuma girmek gibi :)

Botoks bir organa yapılıyorsa cilde yapılmasından farklı ve botoks yüzünden Botulizm geçiren falan, ben pimpirik insanım ayrıca biliyoruz ki botoks da kullanılan şey zehir adı üstünde mimikleri felç ediyorlar ben yaptırmadım yüzüme de hiç zaten kısaca mideye zarar vermeyeceğinin garantisi mi var size iyi şanslar inşallah istediğiniz gibi olur herşey. 🤲☘️

X