MiDe Balonu Yaptırdım

Painter94

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
9 Şubat 2020
1
2
31
3 gün önce mide balonu taktırdım. 72 kiloyum metabolizmam çok yavaş ve berbat. Fazla yiyen biri değilim ve balon takılırken refakatçime midesi büyük 600 cc takalım mı diye içeri çağırmış ve yakınım kabul etmemiş 500 cc verin demiş. Çünkü kendiside benden bir ay önce balon taktırdı. Ve onun miğdesi katlıymış çok sancı çekti 5 gün ona baktım. Sürekli agrı ve kramplardan hastaneye yetiştirdik. Doğun yaparken çektiğim suni sancıya çok benziyordu çektiğim agrılar dedi geçtiğinde..
Benim 600 cc takılabilirken 500 takılmasından kaynaklı sanırım 3 günüm onun çektiği ağrıların yanından geçmez. İlk 2 gün kusmalarım oldu bu herkeste oluyor. Sonra bugün hiç bulantım olmadı. 2 gün seruma gittin sırf bulantım için.
Bu arada 7 bin tl ye taktırdım.
Abimin eşi 6 bin tl ye indirim zamanına denk geldi taktırdı.
O 5 gün agrı sancı çekti ben 3. Günüm ve çok iyiyim. Miğdem büyükmüş ama biz 500 taktırdık onun iki katlı olduğunu söyledi ve o çok acı sancı çekti.
Bu işte kişiden kişiye değişiyor.
Yengem şu an 24. Günü 7 kilo verdi (kendisi çok yiyen bir insandı)
Bakalım ben ne kadar vereceğim..
Güzel olacağına çok ümitliyim.
50 kiloya düşeceğime çok inanıyorum iyi ki taktırdım tüm gelişmeleri yazacağım bir ay sonra ayın 6 sında tartılacağım ve kilomu yazacağım size. Şimdiden tavsiye ediyorum. Eğer pskolojiniz özgüveniniz gittiyse benin gibi kendinizi iyi hissetmiyorsanız kesinlikle tavsiye ediyorum. Bizden evel deneyen yakınlarımız da var. Diyetle sporla kurtulamıyorsanız yapın ve hayatınıza balonla beraber diyet ve sporunuzu alın kurtulun

Çok geçmiş olsun dilerim kısa sürede sağlıcakla kilo verirsiniz :KK200:
Yalnız çevremizde bir den çok kişinin balon taktırması ilginç geldi ben hiç duymamıştım kolay kabul edilbilir bir operasyon sanırım 🙄

merhaba bende randevu aldım taktırmayı düşünüyorum şu ana kadar kaç kilo verdiniz birde ben çalışıyorum taktırdıktan sonra işe hemen dönebilir miyim ağrılar o kadar dayanılmaz mı

merhaba bende randevu aldım taktırmayı düşünüyorum şu ana kadar kaç kilo verdiniz birde ben çalışıyorum taktırdıktan sonra işe hemen dönebilir miyim ağrılar o kadar dayanılmaz mı
Merhaba. Benim de 3. Günüm bugün. İkinci gün işe gittim ama yapamadım rapor alıp geri geldim. Kramplar çalışmak için çok fazla. Sancılı geçiyor.

Merhaba ben de 2 hafta sonra mide balonu taktiriyorum. Her türlü diyete spora rağmen ilaç tedavisi nedeniyle yerleşik kilolarımı veremiyorum yemeğe ve spora dikkat ediyorum ama olmuyor. Doktorum ile görüştüm en uygun tedavinin mide balonu olduğuna karar verdik bakın çıkınca da normalde iştahlı birisi olmadığım için kilomu koruyacağımı söyledi. İlaç tedavim de artık bittiği için şükür eski günlerine döneceğim.

Nasıl takılıyor tam olarak sürec nasıl işliyor acaba bir de istediğiniz kiloya ulaşınca cıkarılıyor mu açıklayabilir misiniz

Son durum hakkında bilgi verebilir misiniz. Ayın 24une,yani 6 gün sonrasına randevum var benim de. Taktiracagim inşallah.5 aya yakın olmuş siz taktirali. Sonuçlar nasıl. Bu konuda maleser yeterli yorum yok.cikardiktan sonrası nasıl olacak onu merak ediyorum

X