mide balonu hakkinda yardim

6 aylık sürem doldu ve mide balonum bugün çıkarıldı. Açıkcası diyet yapmadım, diyetisyen desteğim de yoktu. Evde pişen her şeyden yedim. Hazımsızlık, midede koku, mide ekşimesi, kusma gibi sorunlarım oldu tabi. Ama hepsi tolere edilebilir şeylerdi. Bu kadar rahat yemeye rağmen 16 kg verdim. Ben memnun kaldım süreçten. Yaza doğru bir mide balonu daha düşenebilirim.

6 aylık sürem doldu ve mide balonum bugün çıkarıldı. Açıkcası diyet yapmadım, diyetisyen desteğim de yoktu. Evde pişen her şeyden yedim. Hazımsızlık, midede koku, mide ekşimesi, kusma gibi sorunlarım oldu tabi. Ama hepsi tolere edilebilir şeylerdi. Bu kadar rahat yemeye rağmen 16 kg verdim. Ben memnun kaldım süreçten. Yaza doğru bir mide balonu daha düşenebilirim.
@manevis: normal yemeğe ne zaman başladınız

Herkese merhabalar,75 kiloyum bende mide balonu düşünüyorum ve korkuyorum sanırım bu hafta görüştüğüm yerlerle görüşüp taktıracağım bakalım neler olacak

Dün mide balonu taktırdım endoskopik yöntemle saat 11.30 da bitmisti gayet normal uyandım tek başıma gitmistim diyetisyen gorusmemi yaptım 10 saat herhangi bir şey icmemem gerektiğini söyledi ilk öğünümü saat 21 de shake ile yaptım yudum yudum kasılmalar var gece çok uyandım fakat korktuğum gibi olmadı ilaçlarımı içiyorum sabah 250 CC proteinli süt içtim az önce detox kefir içtim uzun zamana yayayarak çünkü midem bulanıyor ve çok geğirme oluyor tuvaletede normal çıktım 4 gün sıvı daha sonra pureye geçeceğim gayet tokum ve çok hassas bir mideye sahibim kilom 76 160 boy yaş 47 bugün 1 kilo gitmiş sanırım sudan gitti

Bugün yediklerim pardon ictiklerim sabah proteinli süt,öğlen detoks kefir az oncede 230 CC kefir içtim su icemiyorum çok gaz oluyor bunlar bile sizdede boylemiydi?

X