Bölgesel İncelme Mezoterapi (bôlgesel incelme) yöntemini deneyen var mi?

Bölgesel İncelme; Yöntemler ve Ürünler

seykan

Guru
Kayıtlı Üye
16 Nisan 2009
39
1
Ben armut tipli bir bayanim ve çogunuz gibi basen bölgesinden $ikayetçiyim.Bundan 4 yil kadar önce mezoterapi yôntemini duydum ve hemen randevu aldim doktordan.Sadece 2 seans gittim 2 hafta arayla.$ikayetci oldugunuz bölgelere çok küçük can yakmayan ignelerle sivi enjekte ediyorlar.Bu sivilar yaglarin parçalanmasini ve yaptiginiz dietle birlikte incelmenizi hedefliyor.Doktor size çe$itli sorular soruyor; hastaliklariniz, kullandiginiz ilaçlar, ali$kanliklariniz, vazgeçemedikleriniz vs,,,,
Böylece ben 1 ayda 9 kiloya yakin verdim, i$in güzel tarafi sarkma ve gev$eme olmuyor vücutta.Selülitlerde gözle görülûr $ekilde kayboluyor.
Maalesef ben 2. seanstan sonra gitmedim, zayifladim diye erkenden biraktim.Sonrasinda hamile kaldim bebegime derken; hamilelik sonrasi $a$kinlik içindeydim.Hayatimin hiç bir döneminde belimin ve sirt bölgemin yaglandigini hatirlamiyorum.ilginç olan $ey ise pantolonlarimin içine rahatca girebiliyordum.Sonradan ara$tirip ögrendigime göre; igne yapilan bôlgeler kolay kolay yaglanmiyormu$.
$imdilerde tekrar randevu aldim, sirt ve bel bölgem için.Tek sorun; eskisi gibi rejim yapamiyorum.Bakalim bu defada ba$arabilecek miyim?

Konumuz diyet bölümünden taşınmıştır, yetkili arkadaşımın bilgisine...

maliyeti nasıl? Benim de göbek ve yan yağ problemim var.

Her seans için 40 euro ôdûyorum ama saglik sigortasi bu paranin bûyûk bir bôlûmünû bize geri ödûyor.
Bu arada 1 haftada 1.5 kilo vermi$im ve 2 $er santimde incelmi$im.Dedigim gibi rejim yapmak $art ama bende eski rejim yapma gücü kalmami$.
Geli$melerden sizi haberdar ederim.

Her seans için 40 euro ôdûyorum ama saglik sigortasi bu paranin bûyûk bir bôlûmünû bize geri ödûyor.
Bu arada 1 haftada 1.5 kilo vermi$im ve 2 $er santimde incelmi$im.Dedigim gibi rejim yapmak $art ama bende eski rejim yapma gücü kalmami$.
Geli$melerden sizi haberdar ederim.

Önce akupuntura başla arkadaşım o zaman. Bende yapamıyodum başladım akupuntura şimdi çok rahat yapıyorum diyetimi. Ayrıca bende yağlarımı eritiyorum ama mezoterapi ile değil değişik bir alet. 1 seansda 1-2 cm.incelme sağlıyor.

Önce akupuntura başla arkadaşım o zaman. Bende yapamıyodum başladım akupuntura şimdi çok rahat yapıyorum diyetimi. Ayrıca bende yağlarımı eritiyorum ama mezoterapi ile değil değişik bir alet. 1 seansda 1-2 cm.incelme sağlıyor.

Akupunturu denemi$tim fakat hiç faydasini gôrmemi$tim. Dûn itibariyla bir spor salonuna yazildim.Mezoterapi ve sporla zayiflayacagim,dedigim gibi eskiden rejim yaptigimda hiç kurallari bozmuyordum,$imdilerde kaçamak sayilari artiyor zaman zaman.Tabi ya$in ilerlemesininde etkisi var sanirim.Bu arada sizin bahsettiginiz aletin adini sorabilir miyim?:1rolleyes:

Bu hafta mezoterapiye gittigimde hiç kilo vermemi$ oldugumu sôyledi doktor, ûstelik 1 kiloda fazla gôsterdi tarti:eek:...Amaaa bel kismindan 2 santim daha incelmi$im:sm_cool:... Kiloma gelince regl dôneminden dolayi $i$kinlik olabilir dedi.Bakalim ne olacak 2 hafta sonra.

Bu arada evdeki dijital tartinin pillerini pencereden attimCADIARZU,,çünkû artik hastalik derecesinde kafaya takiyordum.Gûnde 5-6 defa tartiliyordum, su içsem bir ko$u gidip tartiliyordum:eek:,,,$imdilerde tartisiz daha rahatim galiba,,,,naniknanik

bende mezoya yeni başladım.henüz 1 seans oldu.. toplam 8 seans sonunda istediğim olacakmışım.. ama dr um süper biri..ona güweniyorum... oda bana..kaydirigubbakcemile2 biraz morluklar oluşuyo ama sonucu düşüncee.. görmüyorum bile.mezo nun yanında birde diyet werdi doktorcum.. bakalım artık.. sonuç ne olacak...CADIARZU

neslineslinesli nasıl gidiyor mezoterapi? ayda bir mi gidiyorsun? Tokat ta mı gidiyorsun? Birde hayatını etkileyen bir sıkıntı veriyo mu? Mesela ağrı yapıyor mu? Banyo yapmak sakınclı mı? Biraz bilgi verirsen çok sevinirimyerimseniben

kızlar enjekte edilen sıvının içeriği nedir?bilen varmı?sonradan herhangi bir problem olmasın.

kızlar ben tam 2 ay önce başladım mezoterapiye. bu arada yazdığımız yorumlardaki tarih yanlış görünüyor sanırım. 16 eylül 2011 de yazıyorum. 2 ayda 11 kilo verdim.:nazar: 3 beden inceldim neredeyse. çok memnun kaldım. artık her arkadaşıma öneriyorum. elbette bir diyeti var ama böyle incecik görünme uğruna kesinlikle azıcık fedakarlık etmeye değer. haftada 2 kere de yürüyüş yaptım. ayrıntı isteyen arkadaşıma seve seve yazabilirim. şu anda 1buçuk yaşında bir kızım var. 3 yıl sonra ikinciyi düşünüyorum ve kesinlikle yine mezoterapi yaptıracağım sonrasında. girdiğim onca stres üzüntü boşunaymış. zayıflama konusunda bütün oylarım mezoterapiye :):):):KK69:

merhaba arkadaslar
bende yeni basladim mezoterapiye.henuz 1 seans gittim.29 yasindayim.170cm boyunda ve 75 kiloyum:KK59: . bacak,basen,kalca yanlar,bel bolgesi...yani tum vucutta dagilmis genel olarak fazla kilolar.mezoterapinin yaninda diet de yapiorum.sekeri kestim.yagi azalttim.ama spor yapmiyorum.:KK50: .yaptiranlar sonuclari ve bildiklerini paylasirsa sevinirimmm:KK56:

merhaba arkadaslar
bende yeni basladim mezoterapiye.henuz 1 seans gittim.29 yasindayim.170cm boyunda ve 75 kiloyum:KK59: . bacak,basen,kalca yanlar,bel bolgesi...yani tum vucutta dagilmis genel olarak fazla kilolar.mezoterapinin yaninda diet de yapiorum.sekeri kestim.yagi azalttim.ama spor yapmiyorum.:KK50: .yaptiranlar sonuclari ve bildiklerini paylasirsa sevinirimmm:KK56:

arkadaşım, ben başlayalı 2.5 ay oldu. 1.72 boyundayım. başladığım gün 80 kiloydum. şu anda 68 kiloyum. bu benim hayal bile edemeyeceğim bir şeydi. yememe çok dikkat ettim ve haftada en az 2 gün yaklaşık 1 saat yürüdüm. şimdi artık azar azar kaçamaklar yapıyorum ama yine de kilo verebiliyorum. amacım 65 kiloya düşmekti sanırım düşünce bırakacağım ve diyetle devam edeceğim. 15 aylık bir kızım var ve artık neredeyse bir genç kız gibi görünmeye başladım :) ben çok memnun kaldım. kandırılmadığım tek yöntem bu oldu. gönlün çok rahat olsun diyetini uyguladığın sürece :)

yakari006,mesajima yorum yaptigin icin teskkurler
cok kisa surede ciddi derecede kilo kaybetmissin tebrik ediyorum seni.yalniz bugun yasadigim birseyi sizinle paylasmak istiyorum.sabah saatlerinde kizim rahatsiz oldugu icin aile doktorumuzla gorustum ve kendisine mezoterapi hakkinda bana ne soyleyebilecegini sordum.fakat basladigimi soylemedim:26: .mezoterapinin yaninda verilen diyeti uyguladigim takdirde zaten mezoterapiye ihtiyacimin kalmayacagini soyledi.sakin sizde baslamayin dedi.$oyle bir durup dusundumde,bence biz hakikaten mezoterapiye o kadar para veriyoruz bosa gitmesin bir ise yarasin diye diyetimizide elden birakmadan yapiyoruz ve kilo vermemizin asil sebebide yemegi azaltmamiz.yaniyapilan igneler birnevi motivasyonumuzu artiriyor.halbuki onun yerine yuzmeye gitsek duzenli olarak,yada yuruyus yapsak,belkide (buyuk bir olasilikla)o ignelere de ihtiyac kalmayacak.su an bilemiyorum.persembe gunu 2.randevum var ve ben kararsizim.:KK58:

sevgili yakari006,
bu arada bana 2 bucuk aydir nasil beslendigini de yazabilirmisin lutfen?neler yedin?ne kadar yedin?tok kalabilmek icin bir destek urun kullandinmi?ne kadar siklikta yedin?suyu cokmu tukettin?iyi bir orneksin:KK9:senin deneyimlerinden yararlanmaklazim degilmi:93:....

sevgili yakari006,
bu arada bana 2 bucuk aydir nasil beslendigini de yazabilirmisin lutfen?neler yedin?ne kadar yedin?tok kalabilmek icin bir destek urun kullandinmi?ne kadar siklikta yedin?suyu cokmu tukettin?iyi bir orneksin:KK9:senin deneyimlerinden yararlanmaklazim degilmi:93:....

:) hemen yazayım arkadaşım :) öncelikle doktorunun söylediği ile ilgili bir şey söylemek istiyorum. evet elbette diyet yapınca kilo kaybı sağlanır. bu konuda kesinlikle haklı. ancak biz diyet yaptığımızda kiloyu vücudumuzun hangi bölgesinden vereceğimizi planlayamıyoruz ve yağlarımızdan gitmeyebiliyor. mezoterapi ile yağlarının eridiğinden emin oluyorsun enjekte edilen bölgede. bunun yanında, ben kendi irademle diyet yapamadığım için beni zorlayacak bir şeye ihtiyaç duydum ve bu nedenle mezoterapiyi tercih ettim. inan başlarken hiç bu kadar etkili olacağını düşünmemiştim. belki dedim para verdiğim için vicdan azabı duyar ve her hafta tartılacağım için bir sıkıntı duyarım. ve öyle de oldu. nasıl yedim? 6 öğün kesin yedim. hiç bir destek ürün kullanmadım. fakat günde sadece 1 yemek kaşığı sıvıyağ hakkımla istediğim yemeği yapıp yedim. şeker ve unu tamamen çıkarttım hayatımdan. günde en az 2.5 litre su tükettim. arada sallama bildiğin yeşilçay içtim. haşlama ya da ızgara haliyle tavuk et balık yedim. yemeklerime yağsız et koydum. meyve sebze çok yedim. patatesi ve her türlü kızartmayı defterden sildim. hiç aç kalmadım.. en zor yanı çok sevdiğin yemeklerden yiyemekti. ama vücudundaki değişimi gördükçe o da umrunda bile olmamaya başlıyor. şimdi neredeyse 33 yaşında fakat sağlıklı ve fit görünümlü bir anneyim :) bu arada, artık hayli inceldiğim için rahatlıkla kaçamaklar yapıyorum. keyfim yerinde. kaçamakın ertesi güni azıcık dikkat ediyorum hepsi bu... sen sordukça seve seve yanıtlarım :) sevgiyle :)

Son düzenleme:
nasilda guzel ve ayrintili anlatmissin.tesekkur ederim.ben bu yonteme bir arkadasimla beraber basladim sayilir.o benden 2 seans onden gidiyor:KK9:.ama onun fazla kilosu hic yok.sadece dogumlardan kalan miniminnacik bir gobegi var.onun icin gidiyor.simdi onunda akli benimkisi gibi karisik.devam etmesemmi acaba diyor.ama senin anlattiklarin beni yeniden heveslendirdi.sanirim devam edicem.ama benim mezoterapi doktorum bana 4 saatte bir yemem gerektigini soyledi.ve belki dayanamam diye $u midede $i$en ve icinde bol b vitamini bulunan (eczacinin hazirladigi)kapsullerden yazdi.ve selulit kremi.o kremi bacaklarima ve karnima kullaniyorum ve surdugum andan itibaren en az yarim saat u$ume hissi veriyor.
bugun tam 1 hafta oldu ve genel olarak diyete uydum sayilir.arada bozdum ama:KK17:.mesela bugun 2 dilim kiymali borek yedim.neden bir turlu tam bagli kalamiyorum diyetime bilemiyorum.neyse bakalim doktora gittigimde bir degisiklik gorecekmiyim.umarim hevesim cabam bosa gitmez.gorusuruz.

nasilda guzel ve ayrintili anlatmissin.tesekkur ederim.ben bu yonteme bir arkadasimla beraber basladim sayilir.o benden 2 seans onden gidiyor:KK9:.ama onun fazla kilosu hic yok.sadece dogumlardan kalan miniminnacik bir gobegi var.onun icin gidiyor.simdi onunda akli benimkisi gibi karisik.devam etmesemmi acaba diyor.ama senin anlattiklarin beni yeniden heveslendirdi.sanirim devam edicem.ama benim mezoterapi doktorum bana 4 saatte bir yemem gerektigini soyledi.ve belki dayanamam diye $u midede $i$en ve icinde bol b vitamini bulunan (eczacinin hazirladigi)kapsullerden yazdi.ve selulit kremi.o kremi bacaklarima ve karnima kullaniyorum ve surdugum andan itibaren en az yarim saat u$ume hissi veriyor.
bugun tam 1 hafta oldu ve genel olarak diyete uydum sayilir.arada bozdum ama:KK17:.mesela bugun 2 dilim kiymali borek yedim.neden bir turlu tam bagli kalamiyorum diyetime bilemiyorum.neyse bakalim doktora gittigimde bir degisiklik gorecekmiyim.umarim hevesim cabam bosa gitmez.gorusuruz.

filiz kaçamak yapmaya biraz erken başlamışsın sanki dikkat et lütfenn! ben 2 saatte bir yiyorum. sabah kahvaltı, 2 saat sonra 1 meyve,i 2 saat sonra öğlen yemeği, 2 saat sonra 1 meyve, sonra 1 meyve daha ve akşam yemeği. ve arada su bitki çayı vb.. 4 saatte bir çok geç gibi. metabolizmanın hızlanması için 2 saatte bir yeme öneriliyor. tabi doktorunun bir bildiği vardır ama bana geç geldi...hiçbir hapa da ihtiyacının olduğunu düşünmüyorum. vücuduna zaten bir kimyasal giriyor. neden bir de ilaç kullanasın ki? bu diyete düzgün uyarsan zaten kilo vereceksin. iradene hakim olmaya çalış. 1 tabak yemeğin sana vereceği geçici zevke değişme ömür boyu zayıf, sağlıklı ve güzel kalmanın keyfini...

haklisin...
fakat ben coook fazla yemek yiyen biri olarak birden kendimi frenlemek bana coook zor geliyor ve stres yapiyor.belli bir ogunum bile yoktu.surekli atistirmaca.pasta borek abur cubur derken geldim bu gunlere.biliyorum artik dur deme vakti.ama nasil konsantre olacagim ben hic bilemiyorum.bir noktadan sonra kopuyor hersey.birde cok hareketsizim o da bir eksi puan tabi.yarin doktoruma gitmek icin sabirsizlaniyorum.insallah moralimi duzeltecek biseyler duyarim kendisinden.
YAKARI006,sana destegin icin cok tesekkur ediyorum.yorumlarini herzaman bekliyorum.

haklisin...
fakat ben coook fazla yemek yiyen biri olarak birden kendimi frenlemek bana coook zor geliyor ve stres yapiyor.belli bir ogunum bile yoktu.surekli atistirmaca.pasta borek abur cubur derken geldim bu gunlere.biliyorum artik dur deme vakti.ama nasil konsantre olacagim ben hic bilemiyorum.bir noktadan sonra kopuyor hersey.birde cok hareketsizim o da bir eksi puan tabi.yarin doktoruma gitmek icin sabirsizlaniyorum.insallah moralimi duzeltecek biseyler duyarim kendisinden.
YAKARI006,sana destegin icin cok tesekkur ediyorum.yorumlarini herzaman bekliyorum.

filiz lütfen aynada kendine bak ve görüntünden memnun musun onu sor kendine.. ve gerçekçi ol... şişmanım ama mutluyum masalına inanmıyorsundur artık eminim... bu yalanı ben de yıllarca söyledim ama neyseki kendimi aldatmaktan vazgeçtim. zayıf ve her istediğini giyen sağlıklı bayanlara imrenmediğini söyleyemezsin heralde! bir de madem para verip bu işe giriştin, boşa gitmesine nasıl gönlün razı olabilir ki! sana çok dramatik gelebilir ama ben yemek yiyemeyen insanları bile düşünüyorum sıkça kendimi suçlayabilmek için... sırf gözüm doysun diye çatlayıncaya dek yediğim yemekleri düşününce inan kendimden nefret ediyorum... birileri açlıktan ölüyor ama birileri de çok yemekten hasta oluyor! bu hiç adil değil... en azından kendi adına bişeyler yap... doktor ne dedi lütfen yaz. dilerim yüzün gülerek çıkmışsındır doktordan.... sevgiler...

X