Meral Akşener 6’lı masadan kalktı

3nity

Nirvana
Kayıtlı Üye
2 Şubat 2015
14.625
62.300

Meral Akşener 6'lı masadan kalktı: 'Dayatmaya boyun eğmeyeceğiz'​

6'lı masada cumhurbaşkanı adayı krizi aşılamadı, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener masadan kalktı. Akşener 6'lı masanın 12'nci toplantısında, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na karşı cumhurbaşkanı adayı olarak Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş isimlerini önerdiğini açıkladı. Meral Akşener, ''Görüş ve önerilerimiz kesin bir biçimde reddedildi. Bu aşamada 6'lı masa bir ortak akıl platformu olmaktan çıktı.'' diye konuştu. Partisinin bir dayatmaya mecbur bırakıldığını söyleyen İYİ Parti lideri, ''Buna boyun eğmeyiz." dedi, İmamoğlu ve Yavaş'a da "Millet sizi göreve çağırıyor." diye seslendi.​

'reisin karşısına çıkmaya,ülkeyi yönetmeye aday mı var' , 'bunlar daha masasını yönetemiyor, ülkeyi nasıl yönetecek' diyenlerin ekmeğine yağ sürdü işte.
Bir yorum okudum, ne doğru.
Erdogan balkonu yıkatmaya başlamistir:kızgın::kızgın::kızgın:
Ben şaşırmadım hiç. Bekliyordum zaten 🤷🏻‍♀️
Masadaki diğer partilerin pek bir etkisi olmadığı için bu çıkışın Akşener’den olacağı da belliydi.
Ben muhalefetin, muhalefet kalmak istediğini düşünüyorum.
Bugün Twitter da denk geldim;
Bu iktidardan kurtulmanın yolu, bu muhalefetten kurtulmaktan geçer, gibi bir şey yazıyordu.
Harfi harfine katılıyorum.

Seçime yazdığım cevabın aynısı buraya da 😅

hep son dk erdoganin ekmegine yag suruyolar ikinci ekmelettin vakasi gibi bisey oldu。 evet anketler mansur dedi。ama cogunluga masada uymaliydi hadi uymadi edebiyle kalkmaliydi masadan🤗
Siyasi nezaketsizlik olarak yorumladılar belediye başkanlarını göreve çağırmasını.
Kibarca söylüyorlar tabi :)
Sen masadan kalk, sonra da masadaki partinin belediye başkanını cumhurbaşkanı adayı olarak iste.
Madem kalkıyor, koysun adaylığını 🤷🏻‍♀️
Ben artık her şeyin bir senaryo olduğuna inanıyorum. Bir şekilde sonuç belli, süreç de kılıfına uyduruluyor gibi.
Biz de Truman Show gibi yaşıyoruz sanıyoruz :))

Siyasi nezaketsizlik olarak yorumladılar belediye başkanlarını göreve çağırmasını.
Kibarca söylüyorlar tabi :)
Sen masadan kalk, sonra da masadaki partinin belediye başkanını cumhurbaşkanı adayı olarak iste.
Madem kalkıyor, koysun adaylığını 🤷🏻‍♀️
Ben artık her şeyin bir senaryo olduğuna inanıyorum. Bir şekilde sonuç belli, süreç de kılıfına uyduruluyor gibi.
Biz de Truman Show gibi yaşıyoruz sanıyoruz :))
aynn oyle niye sandiga gidiyosak sanki

Bence masadan ayrılması iyi oldu:)niyetler başka...Atatürk gibi liderler doğmaz artık umudumu kestim.ilkokulda arkadaşlarla Atatürk büstüne bakıp hayran kalırdık...ülkeye medeniyeti getirmekle kalmadı aşıladi yasalaştırdı,Ben artık bu ülkede Atatürk gibi (üslup)konuşan giyinen birini istiyorum adam gerçekten lider her yönüyle...yönetim herkesi her düşünceyi her kültürü benimseyen birinin elinde olması gerek, yeterince bölündük huzur istiyorum istihdam istiyorum en önemlisi eğitim.kaç senedir gelen milliyetçilik öne sürüyor bu politika bitirdi duygularla uyuyorlar...herkesi birbirine düşürdüler,en büyük milliyetçi Atatürk.mükemmel olması gerekmiyor bu ülkeye çok şey katı.

Bence masadan ayrılması iyi oldu:)niyetler başka...Atatürk gibi liderler doğmaz artık umudumu kestim.ilkokulda arkadaşlarla Atatürk büstüne bakıp hayran kalırdık...ülkeye medeniyeti getirmekle kalmadı aşıladi yasalaştırdı,Ben artık bu ülkede Atatürk gibi (üslup)konuşan giyinen birini istiyorum adam gerçekten lider her yönüyle...yönetim herkesi her düşünceyi her kültürü benimseyen birinin elinde olması gerek, yeterince bölündük huzur istiyorum istihdam istiyorum en önemlisi eğitim.kaç senedir gelen milliyetçilik öne sürüyor bu politika bitirdi duygularla uyuyorlar...herkesi birbirine düşürdüler,en büyük milliyetçi Atatürk.mükemmel olması gerekmiyor bu ülkeye çok şey katı.
Hak edildiğimiz gibi yönetiliyoruz bence.
Biz efendi adam sevmeyiz, böyle yumrugunu masaya falan vuracak.
Diplomatik dil falan gereksiz zaten, parmak sallarız ne olacak ki. Anlasınlar bizi.
Hem medeniyet dediğiniz şey bize gelmez, daha 5 dairelik apartmanlarda birbirimize saygı duyup yaşayamıyoruz.
Ayrıca adalet de hep kendi lehimize olsun isteriz, sonuçta kendimizden daha haklı başka kim olabilir ki?
Az çalışıp çok kazanmak, kolay yoldan kazanmak da işimize gelir, çünkü şark kurnazlığı bunu gerektirir :))
Çok da şaaapmamak lazım. Sadece konum ve güç büyüdükçe göze batıyor bazı şeyler. Özde insan aynı :)

Halbuki daha attıkları imzalar kurumamıştı, ha haksızdır da diyemem, tüm sosyal medayada bile dalga konusu olmuştu, kılıçdaroğlu aday olmasın diye, tüm bu kamuoyunun düşüncesine rağmen gidip aday çıkaracaklar kk'yı.
Belediye başkanları riskli ellerinden alınabilir Ekrem İmamoğluna bir göz dağı verildi
Mansur yavaş oy kitlesi riskli güven yok
şuan için en iyisi kk her kesimden oy alabilir?bence buda çok önemli

Belediye başkanları riskli ellerinden alınabilir Ekrem İmamoğluna bir göz dağı verildi
Mansur yavaş oy kitlesi riskli güven yok
şuan için en iyisi kk her kesimden oy alabilir?bence buda çok önemli
Defalarca kaybetmiş biri Kılıçdaroğlu. Mansur Yavaş tan daha riskli bence 🤷🏻‍♀️
Yine de Akşener o masaya otururken yeter ki Erdoğan gitsin diyerek oturduklarını unutuyor.
İkisi de kişisel hırslarından ödün vermiyor 🤷🏻‍♀️
Çok da vatandaşı düşünmüyorlar demek.

Defalarca kaybetmiş biri Kılıçdaroğlu. Mansur Yavaş tan daha riskli bence 🤷🏻‍♀️
Yine de Akşener o masaya otururken yeter ki Erdoğan gitsin diyerek oturduklarını unutuyor.
İkisi de kişisel hırslarından ödün vermiyor 🤷🏻‍♀️
Çok da vatandaşı düşünmüyorlar demek.
Meral akşener güven vermiyor üslubu hoşuma gitmiyor,artık bu tarz konuşan insanlar tahammülüm kalmadı. Ekrem İmamoğlu gönlümdeki aday cesur kararlı modern bilgili zamanla tecrübe kazanırdı.ülke yönetimi ic politika dış politika iyiye giderdi eşide naif bir bayan first leydi:)bakalım kk aday hayırlısı

Meral akşener güven vermiyor üslubu hoşuma gitmiyor,artık bu tarz konuşan insanlar tahammülüm kalmadı. Ekrem İmamoğlu gönlümdeki aday cesur kararlı modern bilgili zamanla tecrübe kazanırdı.ülke yönetimi ic politika dış politika iyiye giderdi eşide naif bir bayan first leydi:)bakalım kk aday hayırlısı

Meral Akşener o siyasi geçmişle aday olmasın zaten.
Ama imamoğlu için ben sizin gibi düşünmüyorum.
O da mevcut olanla aynı potansiyele sahip gibi. Oturaklı biri değil. Bazı çıkışlarındaki benzerlik beni korkutuyor.
Eşi hanımefendiyi beğeniyorum tabi.
Mansur başkan gönlümdeki adaydı.
Tabiki bu şekilde Akşener in demesiyle değil, 6’lı masa kararıyla olsaydı.
Muharrem İnce de kaybedenler kulübünden ama Kılıçdaroğlu ndan daha çok şansı hak ettiğini düşünüyorum. Ona da verilen oy, oyları bölecek sadece 🤷🏻‍♀️
Hdp var tabi bir de, masada yer alma ihtimali var artık iyi parti kalktığına göre.
İçinde yaşamasak çok heyecanlı memleket aslında 😂
Asla gerilim bitmiyor.

Meral Akşener o siyasi geçmişle aday olmasın zaten.
Ama imamoğlu için ben sizin gibi düşünmüyorum.
O da mevcut olanla aynı potansiyele sahip gibi. Oturaklı biri değil. Bazı çıkışlarındaki benzerlik beni korkutuyor.
Eşi hanımefendiyi beğeniyorum tabi.
Mansur başkan gönlümdeki adaydı.
Tabiki bu şekilde Akşener in demesiyle değil, 6’lı masa kararıyla olsaydı.
Muharrem İnce de kaybedenler kulübünden ama Kılıçdaroğlu ndan daha çok şansı hak ettiğini düşünüyorum. Ona da verilen oy, oyları bölecek sadece 🤷🏻‍♀️
Hdp var tabi bir de, masada yer alma ihtimali var artık iyi parti kalktığına göre.
İçinde yaşamasak çok heyecanlı memleket aslında 😂
Asla gerilim bitmiyor.
Muharrem ince çok sert çıkışları var otorite kötü bir hastalık haksızlık yapıldığı konusunda kararsız kaldım kapalı kapılar ardında ne talepleri var bilemiyoruz derin işler bunlar:)su durumda aday olması,oyların az bir kısmını alacak malesef.Kılıçdaroğlu ılımlı biri elini masaya varmadığı için sevmiyorlar sol kesim samimi olsa birleşse kazanır bence bakalım ortalık karışık:))

Muharrem ince çok sert çıkışları var otorite kötü bir hastalık haksızlık yapıldığı konusunda kararsız kaldım kapalı kapılar ardında ne talepleri var bilemiyoruz derin işler bunlar:)su durumda aday olması,oyların az bir kısmını alacak malesef.Kılıçdaroğlu ılımlı biri elini masaya varmadığı için sevmiyorlar sol kesim samimi olsa birleşse kazanır bence bakalım ortalık karışık:))
Sonuçta 2. Tura kalacak, ve hepsinin ortak söylemi, 2. Turda Erdoğan’ın karşısında kim varsa ona oy verecekleri yönünde.
Belki de bir şey değişmemiştir 🤷🏻‍♀️
Gerçi cumhurbaşkanı Kılıçdaroğlu olsa bile meclis çoğunluğu akp nin oluyor da dediler. En fazla hiç bir şey yapmazlar 😅

Çok yanlış bir hareket, çok yanlış bir üslup.. Tek parti kabul etmese bile masada 5 parti ortak paydada buluşmuş bunun üzerine onca söylediği söze rağmen bunu yapmaması gerekirdi. Akp seçmenine bunlar daha kendi arasında anlaşamıyor dedirtti.. Kılıçdaroğlu önceden 10 seçim kaybetti ama o seçimleri Kılıçdaroğlu olduğu için değil AKP'nin kemik kitlesinden dolayı kaybetti. Malum kişiye tapılan bir dönemden geçiyoruz, insanlar yeni yeni söylenmeye başladı.. Üstelik geçen sürede Kemal Kılıçdaroğlu çok yol katetti. Çok emek verdi, iyi partiye çok destek verdi. Hepsi bir anda unutuldu. Ekrem İmamoğlu aday olsa adamı direkt hapse atarlar, ayan beyan ortada. Mansur Yavaş içinde birsürü haber yaptılar, yine yaparlar. Ama Kılıçdaroğlu için diyecek bişeyleri yok. Temiz, dürüst, sakin, kültürlü, kibar bir adam. Tamda Cumhurbaşkanı olacak sakinlikte ve üslupta.

X