Meme ucunda sertlik var emar sonucum lütfen yardım edin korkuyorum

seda5260

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
1 Mart 2024
10
3
31
Bulgular :
Her iki meme fibroglandüler dokudan az yoğunlukta lipomatö ağırlıklı meme parankimine sahiptir.
Sağ meme areola düzeyinde orta kesimde derinde lokalize 18x12 mm boyutlarında lobüle konturlu kitle dikkat çekmiştir.Bu kitleden yapılan kontrast zaman eğrisinin Tip III kontrastlanma özelliği gösterdiği dikkati çekmiş olup Histopatolojik inceleme önerilir.Bu nodülün hemen medialinde 8 mm çapında oval konturlu IV kontrast sonrasında kontrast tutan nodüler oluşum izlenmiştir.Bu nodülden yapılan kontrast zaman eğrisinin Tip II kontrastlanma özelliği gösterdiği dikkati çekmiştir.

Sol meme areola lokalizasyonunda 12 mm çapında T1 sekansta izointens , T2A sekansta hipointens görünümde , IV kontrast sonrasında kontrast tutulumu gösteren nodüler oluşum izlenmiştir.USG ile birlikte değerlendirilmesi önerilir.

Her iki aksiller bölgede en büyüğünün kısa aksı 7 mm ye ulaşan değişik boyutlarda çok sayıda oval konturlu lenfd nodu izlenmiştir

Kesitlere dahil toraks ön duvarı yumuşak dokuları ve kemik yapıları normaldir.

Sonuç : BI RADS IV ile uyumlu meme MR bulguları

Sağ memede bir kitle var iyi veya kötü ayrımı yapamadıkları. Biyopsi istemişler. Ultrason veya mamografi çekmediler mi? Çok geçmiş olsun. Dr ne dedi? Yüksek ihtimalle iyi bir kitle olabilir

Ultrason çekildi ilk başta süt kanallarında genişleme var denildi ve sıvı aldı sadece korkulacak bişey yok demişti ama korktuğum için başka doktor a da gitti oda emar istedi sonuç daha dün çıktı korkmalımıyım 😔 emzirmeyi bıraktıktan sonra oldu

Brads 4 demişler. Şüpheli oluşumlar var demek. Biyopsi sonucu görmeden bir şey denemez. Araştırmayın internetten.

Eklentiler

• 1709460321827970101421081016950.jpg
    1709460321827970101421081016950.jpg
    77,9 KB · Görüntüleme: 109
Elimde olan bişey değil istemeden de olsa bakıyorum
Çok haklısınız. Ama doğru bilgiye ulaşmanız çok zor. Kendi kendinizi boşuna paniğe sürüklersiniz. Her şeyde en kötüden itibaren sıralamaya başlıyorlar ve sizin şu anki durumunuzda hiçkimse patoloji yorumu görmeden yorum yapamaz :KK43:

Yüksek ihtimalle süt kanalları ile ilgili durum. Korkulacak bişey yok arkadaşım. Sadece ilk gittiğin dr a gitmeni kontrolünü orada sağlaman gerekir. Emzirme döneminden çıkınca böyle durumlar ortaya çıkabilir. Lütfen tam emin olunmadıkça kontrolünü bırakma

Çok haklısınız. Ama doğru bilgiye ulaşmanız çok zor. Kendi kendinizi boşuna paniğe sürüklersiniz. Her şeyde en kötüden itibaren sıralamaya başlıyorlar ve sizin şu anki durumunuzda hiçkimse patoloji yorumu görmeden yorum yapamaz :KK43:
O kadar çok korkuyorum ki uyuyamıyorum 4 yaşında oğlum var aklıma hep kötü şeyler geliyo

Yüksek ihtimalle süt kanalları ile ilgili durum. Korkulacak bişey yok arkadaşım. Sadece ilk gittiğin dr a gitmeni kontrolünü orada sağlaman gerekir. Emzirme döneminden çıkınca böyle durumlar ortaya çıkabilir. Lütfen tam emin olunmadıkça kontrolünü bırakma
İlk gittiğim doktor sıvı gelirse yada büyüme olursa gel demişti ben korktuğum için başka doktor a da gittim emar sonucunu göstermedim daha inş. Hayırlı haberler alırım

Merhaba suan aynı bende sizin durumunuzdayim ulturoson da şüpheli bulgular cikti mamografi de de şimdi emar istediler sonra biyopsi kaç gündür aklımda sorular siz gösterdiniz mi doktora

Benim fibroadenom larim vardı usg de onların altına kötü bir oluşum var dedi radyolog simdi incelenmesi gerekiyo bunlar kötü dedi direk pazartesi emarim var

Ben ameliyat oldum canım biyopsi önermiş radyoloğ ama doktorum ince uçlu iğneyle yapılması için bize kesin sonuç vermez dedi alıp patoloji ye yollayalım dedi. Aynı gün hastaneden çıkardı doktor umduğumuz iyi şimdi sonuç bekliyoruz

Bulgular :
Her iki meme fibroglandüler dokudan az yoğunlukta lipomatö ağırlıklı meme parankimine sahiptir.
Sağ meme areola düzeyinde orta kesimde derinde lokalize 18x12 mm boyutlarında lobüle konturlu kitle dikkat çekmiştir.Bu kitleden yapılan kontrast zaman eğrisinin Tip III kontrastlanma özelliği gösterdiği dikkati çekmiş olup Histopatolojik inceleme önerilir.Bu nodülün hemen medialinde 8 mm çapında oval konturlu IV kontrast sonrasında kontrast tutan nodüler oluşum izlenmiştir.Bu nodülden yapılan kontrast zaman eğrisinin Tip II kontrastlanma özelliği gösterdiği dikkati çekmiştir.

Sol meme areola lokalizasyonunda 12 mm çapında T1 sekansta izointens , T2A sekansta hipointens görünümde , IV kontrast sonrasında kontrast tutulumu gösteren nodüler oluşum izlenmiştir.USG ile birlikte değerlendirilmesi önerilir.

Her iki aksiller bölgede en büyüğünün kısa aksı 7 mm ye ulaşan değişik boyutlarda çok sayıda oval konturlu lenfd nodu izlenmiştir

Kesitlere dahil toraks ön duvarı yumuşak dokuları ve kemik yapıları normaldir.

Sonuç : BI RADS IV ile uyumlu meme MR bulguları
Aynı durummu bilmiyorum ama bazen kadınlarda olabiliyor emzirmeyle alakası olmayabilir. Bende de var doktoruma danıştım. İlk önce bir kaç soru sordu büyüme yaptım ağrı oluyormu diye bende hayır dedim. 4 sene oluyor hala büyüme yok ağrıda yok elimle kontrol ettiğim zaman belli oluyor.Mr istedi verdim şuanlık bir sıkıntı olmadığını istersem aldırabileçeğimi. Aldırmazsamda bir sıkıntı olmayacağını. Eğer büyüme yaparsa da tekrar gelmemi söyle Di Allaha çok şükür ne büyüme yaptı ne de bir ağrı sızı var. 4 senedir bununla yaşıyorum. İnşallah seninde önemsiz birşeydir

X