meme küçültme riskleri

aksa

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
18 Aralık 2023
15
1
33
Arkadaşlar merhaba, göğüs küçültme ameliyatı olan arkadaşlar tecrübelerini paylaşabilirler mi ?
enfeksiyon ve göğüs ucu çürümesi sigara kullanımına mı bağlı ?

Arkadaşlar merhaba, göğüs küçültme ameliyatı olan arkadaşlar tecrübelerini paylaşabilirler mi ?
enfeksiyon ve göğüs ucu çürümesi sigara kullanımına mı bağlı ?
Merhaba , ben 2 hafta önce ameliyat oldum meme küçütlme sigara kullanmıyorum, bende de sağ meme başı siyahlaştı önce çok korktum çürüme sandın, sonra bolca krem kullandım, kabuk attı altan yeni ve hasarsız doku çıkıyor. Bence yapı meselesi zamanla düzelecektir

Süreciniz nasıldı zor oldu mu, ölçüleriniz nasıldı istediğiniz küçülmeyi elde ettiniz mi ?
bende ankarada burak kaya'ya randevu almaya çalışıyorum onu bekliyorum, siz nerede oldunuz ameliyatınızı

Süreciniz nasıldı zor oldu mu, ölçüleriniz nasıldı istediğiniz küçülmeyi elde ettiniz mi ?
bende ankarada burak kaya'ya randevu almaya çalışıyorum onu bekliyorum, siz nerede oldunuz ameliyatınızı
Ben istanbul da liv hospitalda ameliyat oldum , meme küçültme sürecim güzel geçti yaklaşık 95 c den 80 c ye düştü şimdilik ödemli 19 gün geçti üstünden henüz tam şeklini almadı sanırım oturması 6 ayı bulacak ödemlerden dolayı tam küçülme oldu diyemem ama gözle görülür büyük fark var tabi şişliğim ödemim gidince yine yazarım 🙏🏼 mesela ben karın germe de oldum o daha da zorlayıcı bi ameliyat ama meme küçültme ameliyatı cidden kolay bi süreç hiç korkulacak bişey yok sabır ve zaman gerektiriyor son halini görüp mutlu olmanız için😬😅

Sizin adınıza sevindim bende cesaretimi topladım ama doktor randevusunu bir türlü alamadım, korkum var ama sırt ağrılarım beni daha çok yoruyor dik oturamıyorum artık bu yüzden artık olmak istiyorum.

Sizin adınıza sevindim bende cesaretimi topladım ama doktor randevusunu bir türlü alamadım, korkum var ama sırt ağrılarım beni daha çok yoruyor dik oturamıyorum artık bu yüzden artık olmak istiyorum.
Ben tavsiye ediyorum benim zaten aşırı büyük değildi ama iki emzirme sonrası çok sarkmıştı güzelce toparladı ve küçülttü şuan ödemli sanırım daha da inecektir ama büyük rahatlık ve hiç korkmayın meme en kolayı ben karın germede oldum o daha da zorldu

Ben tavsiye ediyorum benim zaten aşırı büyük değildi ama iki emzirme sonrası çok sarkmıştı güzelce toparladı ve küçülttü şuan ödemli sanırım daha da inecektir ama büyük rahatlık ve hiç korkmayın meme en kolayı ben karın germede oldum o daha da zorldu
Evet benimde doğumdan sonra eskiye nazaran daha kötü oldu olursam ameliyatı buraya yazarım :) Teşekkürler bilgiler için

Merhaba , ben 2 hafta önce ameliyat oldum meme küçütlme sigara kullanmıyorum, bende de sağ meme başı siyahlaştı önce çok korktum çürüme sandın, sonra bolca krem kullandım, kabuk attı altan yeni ve hasarsız doku çıkıyor. Bence yapı meselesi zamanla düzelecektir
Merhaba benimde bir meme ucum ayni dr. Henuz cùrume yok diyor 7 gùnùm ama burda okurken bazilarini baya tedirgin oldum gazli beze oksijen gitmesi icin bir sprey verdi onu suruyorum dun basladim ama bilemiyorumm

Merhaba benimde bir meme ucum ayni dr. Henuz cùrume yok diyor 7 gùnùm ama burda okurken bazilarini baya tedirgin oldum gazli beze oksijen gitmesi icin bir sprey verdi onu suruyorum dun basladim ama bilemiyorumm
Canım bana yanık kremi verdi silverdin bol bol sürdüm zamanla o siyahlıklar kabuk attı ve geçti gibi toparlıyor

Çok fazla ağrı acı oluyor mu? Gün gün iyileşme süreci hakkında bilgi verebilir misiniz? Ne zaman normal hayata dönülüyor?

Merhaba bende 2 ay önce meme dikleştirme ve karın germe ameliyatı oldum
Meme dikleştirme bana göre hiç korkutucu ve acılı bi operasyon değildi gerçekten korkmayın
Sadece ara ara tek mememde sızı şeklinde ufak acılar hissettim 2 aylık bu süreçte onun dışında zorlayan bi kısmı benim için olmadı
Benim memeler büyük değildi , 3 çocuk doğurmak ve emzirmeden kaynaklı içleri boşalıp sönüp sarkmışlardı
Şimdi başı eğilmez asi ve gözü yükseklerde füze gibi memelerimle mutluyum 🫣😃
İmkanınız varsa tereddüt etmeyin olun derim
Sigara kullanıyorum malesef ama şükür ki olumsuz bi durum komplikasyon oluşmadı

Çok fazla ağrı acı oluyor mu? Gün gün iyileşme süreci hakkında bilgi verebilir misiniz? Ne zaman normal hayata dönülüyor?
Tek meme ameliyatıysa 1 haftaya acı ağrı kalmıyor masa başı veya yormayacak bi işiniz varsa en geç 2 haftaya işinize ve normal hayatınıza dönersiniz
Ama tabii ki ağır kaldırmadan yükseklere uzanmadan ve dikkat ederek ♥️

Evet yalnızca meme küçültme ameliyatı olmak istiyorum. Zaten büyüktüler şimdi emziriyorum iyice mahvoldular. Emzirmeyi kestikten ve çocuk kucak istemeyeceği zamana gelir gelmez olmak istiyorum. Sadece ev işleri için zor mu olur tencere çaydanlık vs kaldıramaz mıyım uzun süre merak ettim. Yükseklere uzanma ve ağırlık kaldırma için kaç ay beklemem gerekiyor? Sezaryenden başka ameliyat geçmişim de yok. Ondan daha zor bir ameliyat mı merak ediyorum.

geçmiş olsun, emzirmeyi bıraktıktan ne kadar sonra oldunuz ameliyatı?

çok geçmiş olsun karın germe ameliyatı sonrası çok zor diyor herkes açıkcası gözüm korktu bende olmayı düşünüyorum o kadar dayanılmaz mı ağrılar tavsiyeleriniz neler ,kaç gün sürüyor ağrısı ,ağrısı adet sancısı gibi mi yoksa dikişler mi sızlıyor kendimi neye hazırlayacağımı bilmeliyim

çok geçmiş olsun karın germe ameliyatı sonrası çok zor diyor herkes açıkcası gözüm korktu bende olmayı düşünüyorum o kadar dayanılmaz mı ağrılar tavsiyeleriniz neler ,kaç gün sürüyor ağrısı ,ağrısı adet sancısı gibi mi yoksa dikişler mi sızlıyor kendimi neye hazırlayacağımı bilmeliyim
Benim 2. Ayım dolmadı bile 45 günlüğüm hatta size şöyle söylin ne agrım ne sızım kaldı 3 yaş ve 4.5 yaş iki çocuğum var şuan her işimi kendim yapıyorum, agrılar ilk 2 3 hafta zorluyor sonra geçiyor hiç merak etmeyin

Benim 2. Ayım dolmadı bile 45 günlüğüm hatta size şöyle söylin ne agrım ne sızım kaldı 3 yaş ve 4.5 yaş iki çocuğum var şuan her işimi kendim yapıyorum, agrılar ilk 2 3 hafta zorluyor sonra geçiyor hiç merak etmeyin
çok geçmiş olsun teşekkür ederim paylaşımınız için açıkcası fena gözüm korktu fobi oluştu öyle pimpiriklide değilim elbet ameliyat ağrı olur sıkıntı olur yine de insan korkuyor ertelemekde istemiyorum zaten korkumdan üç ay sonraya erteledim hazır hissetmem diye inşaAllah bende sorunsuz atlatırım o günlere gelirim,size tekrar çok geçmiş olsun çok teşekkür ederim
.

Merhaba bende de aynisi var alt tarafında kesik attı nefes alsın diye şuan sülük tedavisi uyguluyoruz ama bir türlü gecmedi

Merhaba bende de aynisi var alt tarafında kesik attı nefes alsın diye şuan sülük tedavisi uyguluyoruz ama bir türlü gecmedi
Ve bir hafta oldu ameliyat olalı . Neler olacak sonrasında bir bilginiz var mı geçecek mi bu durum

X