Meme büyütme ameliyat hikayem (Meme protez - dikleştirme-liposuction)

ARZELYAA

Guru
Kayıtlı Üye
31 Mart 2013
865
210
38
Merhaba arkadaşlar uzun zamandır meme protezi düşündüğüm için çok araştırma yaptım özellikle kadınlar klübü forumu bu konuda bana çok yardımcı oldu. Araştırırken benim gibi üç işlem aynı aynda yaptıran pek bulamadığım için bazı sorularıma cevap bulamadığım oldu bu sebeple bende olmayı düşünen arkadaşlarıma yardımcı olmak için hikayemi paylaşmak istedim. Detaylı anlatmak istiyorum ki insanlara bir faydam dokunur inş. herkese sevgiler...

AMELİYAT ÖNCESİ ARAŞTIRMA SÜRECİ
2 senedir zaman zaman araştırmalarım sürekli oldu ama bu sene faaliyete geçerek hayalim olan göğüslere kavuşmam gerektiğine karar verdim.Çok fazla doktor araştırma gereği duymadım çünkü arkadaşımın yaptırdığı doktora yaptırmak daha mantıklı olacağını düşündüm kendisi işçiliğinden çok memnun kaldı. İşçilik önemli çünkü berbat meme ameliyatları görmüş duymuş olarak tavsiye doktor en mantıklısı diye düşündüm. Görüşmelerimi yaptım ama ben sanıyordum ki sadece silikon işimi görecek ona göre bütçe analizi yapmıştım evdeki hesabım çarşıya uymadı maalesef. Doktor randevumu aldım tavsiye den arakadaşımla birlikte yola koyulduk bende inanılmaz bir heyecan tabi bağdat caddesinde OP.DR.MERT DEMİREL ofisine geldiğimizde hoş bir karşılama ile muayene sürecimiz başladı. Gögüslerim hem küçük hem sarkık hemide memelerimin koltuk altından başlaması sebebiyle ordaki şişliği almamız gerektiğini meme ucumun aşağı baktığını onu önce dikleştirmemiz gerektiği yoksa silikonun hiç bir işe yaramayacağını söyledi.Tabi fiyat ona göre arttı planladığım bütçemi aştı ama olsundu artık yola çıkmıştım ve kesin olarak yaptıracaktım. ameliyat günümü kararlaştırdık 19/04/2018 ve günümü beklemeye başladımm......

AMELİYAT GÜNÜM (19/04/2018)

Sabahın köründe bir heyecan ve korkuyla uyanıp hastahanenin yolunu tuttum (Kadıköy Medicana) sabah 7 de hastahanede olup tek kişilik şık odama yerleştim tahlilleri yaptırıp saat 10 da ameliyat olmayı beklemeye başladım tırsıyorum bir taraftan heyecan diğer taraftan derken sempatik ve yakışıklı doktorcuğum geldi çizimlerimi yaptı yaklaşık 20 dk sonra sedyeyle ameliyathanenin yolunu tutarken bende heyecan korku tavan yaptı tabi.Nihayet soğuk ameliyathaneye girdik narkoz yiyip mışıl uykuya geçiş yaptım ameliyatım 4,5 saat sürdü ameliyatım tam olarak yapılan işlemler meme dikleştirme meme ucundan yapıldı kahverengisi küçültüldü asimetri olduğu için birine 350 diğerine 375 CC silikon protez takıldı koltuk altına liposuction yapıldı bittiğinde odaya bön bön bakıyorum burda ne işim var acaba düşünüyorum ameliyat olduğumu bile unuttum burası benim odam değil diye bir çıkışmışlığım olmuş hemşireden aldığım tüyo ile öğrenmiş oldum başka bişey dedim mi sen onu de hele dedim ki dememişim :KK70: kendim kadar uçuk kaçık refakatçimin gelmesiyle zaten normal bir hastahane günü beklenmemeliydi. Beni yatağa yatırıp pijamalarımı giydirecekler iken ben cengaver yataktan fırlayıp pijama üstümü bir güzel kollarımı kaldıra kaldıra giymişim geri yatıp tekrar kalkıp pijama altımı düzgün çekmemişsiniz diyip düzeltip tekrar yatağıma zıplayarak yapmamla hemşirelerin sen napıyorsun ben böyle bişey görmedim hiç demesiyle şokunu yaşaması için onu rahat bıraktım. Yav narkoz insana neler yaptırıyor farkında bile değilim yaptıklarımın tabi pek acı sancım yoktu tabi ağrı kesiciler serumlar arka arkaya verildi. birde buton verdiler bas zile hemşire yanında :KK70: gece boyunca sürekli basacağımı bilseler kesinlikle vermezlerdi.İlerleyen saatlerde ki sürekli çay sayıklıyorum saatimin dolmasıyla cafeye koşa koşa indim çay içtim oh mis zaten odadan çok cafedeydim.Gecem berbat geçti uyumam için iğne yaptılar ben sabah 5 e kadar uyumadım ters tepti sanırım o ne ağrı zonkluyor resmen kollar külhanbeyi gibi yarı havada birleştirmek imkansız tuvalete oturmak pijama indirmek imkansız ağrı kesicilerimi hep 1 saat öne aldırmak için hemşirelerle kanka oldum cafede çay ısmarladım bana iyi bakın size iyi bakayım :KK70: hepsi çok tatlıydı çok ilgiliydi sevdim hepiciğini (espriler havada uçuştu hepsini anlatmaya zaman yetmez anlatılmaz yaşanır ben ve deli arkadaşım hastahanede iz bırkatık yani :KK70: velhasılı kelam bir gece hastahanede yattım ertesi günü öğle saatlerinde hastahaneden ayrıldım

2.GÜNÜM
Evdeyim ama ağrıdan ölüyorum kımıldamak mucize yatınca mümkün değil kalkamıyorum.Dikişim yok meme ucundan yapıldığı için yapıştırma yöntemi ile yapıldı dikiş derdim yok çok şükür en berbat geçen 1 ve ikinci günümdü. Anlatırken bile sızlıyor gerçi daha iyileşme tam değil bu arada sevgili doktorcuğum ameliyat fotolarımı instagram story den paylaşınca mikemmel memeciklerimi görmüş oldum ameliyat sonrası hastahanede eve gelince o lanet korse ki hala üzerimde daha çıkartıp bir baktım fazla büyük ama şişkinliğim çok fazla boğazıma kadar ödem ikinci günümde berbat fazla anlatacak bişey yok acı acı acı acı ağrııı gece kalkmaya çalışıp kalkamamak ızdırap vs vs vs

3.GÜNÜM
Berbat geçen İlk iki günümün ardından sürpriz bir şekilde 3.günümde daha iyiydim kalkabiliyordum kollarımı hafif kaldırıyordum tabi antibiyotik ve ağrı kesiciye aksatmadan devam ki akşam yardımsız tek başıma meme partimde giyeceğim elbiseyi bile denedim :KK70: o kadar iyiydim yani

4.GÜNÜM (22/04/2018)
Günlerden pazar hava güzel ben evden bunalıp üstümü giyip avm alışverişe gidip ınstagramdan foto paylaşmam ile herkesin benden beklentisini karşlılamış oldum :) bu kadar evde durmuş olmam mucizeydi çıktım bir güzel gezdim alışveriş ile günü güzel kapattım ama ilk 2 gün sanırım bir ay sürecek böyle derken 3.gün iyileşme sürecimin hızlanması beni çok mutlu etti
bu arada söylemeyi atladım kas üstü yuvarlak 350 ve 375 CC silikon takıldı (meme toparlama yapılan hastalarda kas üstü daha uygun olur dedi doktorum ben hiçbişeye mudahele etmedim ona bıraktım tercihleri) belkide hemen ayağa kalkmamda büyük etki kas üstü olmamdı doktorum yarıya yarıya azalacak ağrın kas altına göre demişti.

5.GÜNÜM (23/04/2018)
Çok daha iyi hissettiğim bir gündü kollarım artık selfi çekecek kadar bile havaya kalkması paha biçilemez

6.GÜNÜM (24/04/2018) YANİ BUGÜN
İşbaşı yaptım gayet iyi durumdayım ödemlerim hala duruyor maalesef korsem hala takılı doktorumdan randevu aldım yarın kontrole gidicem antibiyotik son bir tane bu akşam içinde bitiyor yarın ola hayrola kontrolümden sonraki gidişatımı tekrar paylaşırım sizelerle ben ameliyat öncesi bu forumdan çok okudum faydalandım benim tecrübeleriminde birilerine faydalı olabileceği için paylaşmak istedim.Söylemeyi atladığım konular olmuş olabilir sorusu olan olursa seve seve yardımcı olurum
Sevgiyle kalınnn

6.GÜNÜM (24/04/2018) YANİ BUGÜN
İşbaşı yaptım gayet iyi durumdayım ödemlerim hala duruyor maalesef korsem hala takılı doktorumdan randevu aldım yarın kontrole gidicem antibiyotik son bir tane bu akşam içinde bitiyor yarın ola hayrola kontrolümden sonraki gidişatımı tekrar paylaşırım sizelerle ben ameliyat öncesi bu forumdan çok okudum faydalandım benim tecrübeleriminde birilerine faydalı olabileceği için paylaşmak istedim.Söylemeyi atladığım konular olmuş olabilir sorusu olan olursa seve seve yardımcı olurum
Sevgiyle kalınnn
Canim coook geçmiş olsun ne güzel anlatmışsın dolu dolu. Sanırım sanırım senin dokun da vardi

Canim coook geçmiş olsun ne güzel anlatmışsın dolu dolu. Sanırım sanırım senin dokun da vardi
Merhaba teşekkür ederim evet yok denmeyecek kadar vardı ama ben daha dik ve büyük istedim şuan 12.günüm görüntü mükemmel iyiki yaptırmışım darısı isteyen herkese olsun sevgiler

Omur boyu vücut dışında sutyen taşımaktansa içerde taşımak daha mantıklı geliyor artik

Kesinlikle katılıyorum özgüveniniz tazeleniyor iyiki bu kararı vermişim birkaç gün acı çekiyorsun ama uzun süreli mutluluk yaşıyorsun
Mrb bir haftada normal hayata dönülüyor mu yani?sansürlü de olsa fotoğraf görebilir miyim elinize silikon geliyor mu

Mrb bir haftada normal hayata dönülüyor mu yani?sansürlü de olsa fotoğraf görebilir miyim elinize silikon geliyor mu
Merhaba benim kas üstü olduğu için ilk iki gün çok kötü idi 3.gün normal hayata dönüp kendi işimi kendim halledebildim. Bugün 15.günüm kaşıntı hafif sızılar ve rahatsız verici bir durum söz konusu hala ama günlük hayatını etkilemiyor gün geçtikçe şuan yazarken mıncırdım :KK70: bariz aaa silikon var burda denecek bir hissiyat olmadı herşeye değer görüntü muhteşem daha da güzel olacak inş

Merhaba benim kas üstü olduğu için ilk iki gün çok kötü idi 3.gün normal hayata dönüp kendi işimi kendim halledebildim. Bugün 15.günüm kaşıntı hafifwn sızılar ve rahatsız verici bir durum söz konusu hala ama günlük hayatını etkilemiyor gün geçtikçeşuan yazarken mıncırdım :KK70: bariz aaa silikon var burda denecek bir hissiyat olmadı herşeye değer görüntü muhteşem daha da güzel olacak inş
Geçmiş olsun. Ben de meme başından toparlama ve büyütme olucam. İzleri ve görüntüyü merak ettim. Foto görebilir miyim lütfen? Yapıştırma nasıl bişey? Dikmiyorlar mı yani?

Bu hissiyat durumunu sormaya devam edicem:)şimdi durum nasil
Merhaba tatlım şuan 19.günüm meme ucunda açılma olmuştu kaynamamış bir iki haftadır onlarla uğraşıyordum ama şuan onlarla iyi durumda tam geçmesede hissiyat durumu garip şöyle ki hem çok hassas dokunamıyorum meme ucuna hemde hissizlik var görüntü süper şuan için günden güne daha da şekil alıyor operasyondan memnunum iyiki karar verip yapmışım sevgiler

Geçmiş olsun. Ben de meme başından toparlama ve büyütme olucam. İzleri ve görüntüyü merak ettim. Foto görebilir miyim lütfen? Yapıştırma nasıl bişey? Dikmiyorlar mı yani?
Teşekkür ederim. Fotograf eklemedim maalesef benim dikleştirme ve protez meme ucundan yapıldı başka kesi yerim yok meme ucundada sol göğsümde iz yok diyebilirim sağ tarafta yara açıldığı için iyileşme süresinde dikiş yok yapıştırma bir süre bantlı olduğu için ilk aşamasını göremedim doktorum instagram hikayesinde paylaşmıştı ordan gördüm kadarıyla pek bişey anlamadım yapıştırıyor :KK70:

Bende nasıl bir görüntü olduğunu merak ediyorum yaptırmayı düşünüyorum bugün doktorla görüştüm 350cc istiyorum dedim çok büyük ömür dedi kararsiz kaldım.
kesinlikle büyük değil benim biri 350 biri 375 şuan 400 olsa iyi olurdu sanki diye düşünüyorum doktordan iyi bilemem tabi ama doktorlar hep küçük öneriyor yaptıracaksan biraz büyük olsun sonra pişman olabilirsin ben 395 istedim doktor 375 ile çok fark yok arasında kibrit kutusu kadar dedi tamam o zaman dedim 350 den aşağısı küçük durur benim kanattim iyi düşünmelisin o kadar acıya zahmete değsin bir kere olacak

kesinlikle büyük değil benim biri 350 biri 375 şuan 400 olsa iyi olurdu sanki diye düşünüyorum doktordan iyi bilemem tabi ama doktorlar hep küçük öneriyor yaptıracaksan biraz büyük olsun sonra pişman olabilirsin ben 395 istedim doktor 375 ile çok fark yok arasında kibrit kutusu kadar dedi tamam o zaman dedim 350 den aşağısı küçük durur benim kanattim iyi düşünmelisin o kadar acıya zahmete değsin bir kere olacak
Boy kaç kilo kaç sizin doktor büyük olur diyince bende çok sırıtır mı diye düşünüyordum benim boy 1.67 kilo 55 350cc kötü olmaz dimi

Teşekkür ederim. Fotograf eklemedim maalesef benim dikleştirme ve protez meme ucundan yapıldı başka kesi yerim yok meme ucundada sol göğsümde iz yok diyebilirim sağ tarafta yara açıldığı için iyileşme süresinde dikiş yok yapıştırma bir süre bantlı olduğu için ilk aşamasını göremedim doktorum instagram hikayesinde paylaşmıştı ordan gördüm kadarıyla pek bişey anlamadım yapıştırıyor :KK70:
Canım dr un kimdi? Ya çok duyuyorum bu yapıştırmayı da nedir acaba? Dikiş, ip fln yok mu yani? Allah allah

X