melocum'un başarı öyküsü...

pembepatron

Guru
Kayıtlı Üye
5 Eylül 2008
5.814
76
Aslında 60 kiloya indiğimde yazacaktım başarı hikayemi ama burdaki başarı öykülerini okuyarak diyete baişladığım günler aklıma gelince yazmaya karar verdim :enbuyukkk:

Hayata gözlerimi açtığımda 5,5 kiloymuşum ve normal doğumla olmuşum. :ecrin_bebek: Kaderim aslında kilolu olarak yazılmış ve bu yazıyı bozmaya çalışmakla geçti ömrüm hala da öyle gidiyor.Tombul bir çocuk,genç kızdım.Bacaklarım hep kalındı,vücudum hep iriydi.

Lise son sınıftan 80 le mezun olurken üniversiteyi bitirip göreve başladığımda 88 kiloydum.O dönemden sonra bilindk ve ölümcül bir zayıflama ilacıyla (aptalca)hiçbirşey yemeden ve ölmeden 25 kilo verdim 2002de.88 kilodan 63 kiloya düşmüştüm ve istediğim kıyafeti giyiyor kapriler taytlar badilerle dolaşıyordum harika bir duyguydu.
Düğünümde 63 kilo ile kuğu gibi bir gelindim.

Zayıflığın tadını,özgüvenini,havasını 2-3 yıl doyasıya yaşadım.Taki alerjiden dolayı vurulduğum o sayısız kortizona kadar her tarafım kabardı kulaklarım el kadar oldu.Sonrasında geçen zamana kilolarım da eklendi.evlendikten 5 yıl sonra yine 85 kiloydum.ve 85 kilo ile hamile kaldım :CüvCüv: .Hamile olunca da en özel yemekler hem çevreden hem kendim ne bulduysam yedim.Hamileliğim 3 ay sürünce 89 kiloya kadar çıkabildim eğer sürseydi herhalde sınır tanımazdım :bbo: sonrasınd bebeğimin virüs sebebiyle alınması gerekti ve 89 kilo ile düşük yaptırdılar.o gece eve gelip tartıldığımda 87 kiloydum 2 kilo bebeğimle birlikte gitmişti
Ertesi sabah uyandığımda yenden hamile kalmaya ve tekrar herşeye baştan başlamaya karar verdim.Bu güne gelmek için çok uğraştım hala da uğraşıyorum

Tarih:23 Ağustos 2009----87 kiloyum(1.73 boy)
Tarih:18 şubat 2010 ------67 kiloyum
aradan geçen 6 ay..yeni kıyafetler,mutlu bir insan ve tekrar kazanılmış enerji gençleşmiş hantallıktan 40 kaşında havasında kurtulmuş herkesin liseli kız gibisin dediği bir beden :nazar:
İşe kendime dijital bir tartı almakla başladım,kk daki başarı hikayelerini okudum tek tek...ben neden yapamayayım.o aralarda burda açılan konudaki bir diyeti takip etmeye başladım ve hiç bıkmadan hırsla devam ettim zaman geçtikçe bollaşan pantolonlarım artarken löpürdeyen kilolarım pörleyen etleri azaldı
Diyet psikolojisinin baskısına girmemek için önce ne zaman acıktığımı tespit ettim.Herşeye saldırmadan aç kalabileceğim süre 2 saatti.Öğün ve ara öğünlerim arası hep 2 saat oldu hala da öyle.
Diyette beni başarıya götüren altın cümlelerden biri şu oldu:1 tabağın tadı neyse 1 lokmanın da tadı aynıdır.Çok canın çekmişse 1 lokma al aklında kalacağına damağında tadı kalsın
Bu düşünceyi aklımdan çıkarmadım,o gün karşılaştığım ve canımın çok çektiği bişey olursa 1 lokma ama sadece 1 lokma aldım ve dakikalarca çiğnedim.Üstüne de 1 bardak sıcak su içtim biraz kesiyor o zaman.Hele kafanda da zayıf dal gibi olmak varsa yetiyor da artıyor bile.
Adet dönemlerinde tatlı krizleri olacak derseniz kuru meyveler en büyük yardımcımız olacak.Benim bu sayede tatlı krizine girdiğim gün çok az oldu.Ha tatlı krizini engellediğini düşündüğüm önemli bir faktör sabahları aç karnına içtiğim 1-2 damla elma sirkeli ılık sudur.Elma sirkesinde bulunan krom bunu engelliyormuş.Bir dönem yeşil çay-keten tohumu tableti kullandım vitamin tableti içinde omega 3 var onun da faydasını gördüm.Yoğurt hergün 1 kase mutlaka yedim süt ve yoğurdun yağ yakımında etkili olduğunu duymuştum.Havuç ve muzu hiç yemedim aralarda havucu salatalarıma az ekledim
Öğle protein akşam sebze tercih ettim
Bir dönem beşi bir yerde içtim çok faydasını gördüm yemekten önce aç karnına içince iştahımı ciddi anlamda kesti ama artık tiksindim içemiyorum
67 kiloya kadar düştümmm..dümesine de diyete başladığımda 44 beden olan ben 20 kilo vermiş olmama rağmen hala 42 bedendim.Burda çok sevdiğim 80 -89 topiğindeki yol arkadaşlarıma danıştığımda sporun eksik olduğunu anladım 15 gündür de aralıksız ve sıkı spora başladım ve etim sıkılaştı sanıyorum verdiğim kilolar ve 15 gün yoğun sporun ardından şu anda 38 bedene indim

Şu anda 67 kiloyum ve artık vücudm kilo vermemekte direniyor ancak ben de direniyorum.Düşebildiğim kadar düşüp hamile kalmak hedefim.umarım sizlere de öyküm faydalı olur.
Ben 80-89 topiğindeki canımarkadaşlarımın desteğini çok gördüm diyet kk sız olmaz .bir topiğe hesap verirseniz diyetisyene falan gerek kalmıyor.
suyu çok içmeyi ,beyazları yememeyi yazmaya gerek bile duymuyorum.örnek bir menü yazayım

sabah
1 kibrit kutusu kadar peynir VEYA yumurta
3 zeytin
yeşillik domates
1dilim tahıllı ekmek

ara
meyve

öğle
1dilim ekmek
protein yemeği ve bol salata

ara
1 kase yoğurt

ara
meyve

akşam
1 dilim ekmek
çorba
bol salata YADA
6 kaşık zeytinyağlı sebze

Son düzenleme:
kutlarım cnm yazın süper olmş.zaten senin iradene hayranım.iyişallh en yakın zamanda istediğin kilona vede bebegine kavuşursn tatlım:emir_bebek:

tebrik ederim canım cok sevindim senin adına herseyden önce sağlıklı bi vucüda kavusmak en güzeli.:nazar:Hamişte kalırsan:ecrin_bebek: ohhh hem sana hem bebeğine faydası olur verdiğin kiloların.hep sağlıklı zayıf hos kalman dileğiyle

Çok tebrik ederim canım.opuyorumnanaktan

kilolar gitti sıra bebekte :emir_bebek: .Ama artık hamilelikte kilo almak yok :)
Bizim hamileyim diye yediğimiz hiç bişey çocuğa yaramıyor aksine diyet mutfağı bademi cevizi sebzeleri çocuğu besliyor .Sen bunun idrakinde olan bir anne adayı olarak bebeğinide sağlıkla dünyaya getirirsin.
kilolarıda almazsın. inş
80 89 topiğinin yüz akı seninle gurur duyuyoruz
. :hooray:

azmine imrendim...tebrik ediyorum müthişş başarı...
darısı bana ve benim gibi kilo vermek isteyenlere........
hamilelikde de lütfen dikkat et canım...
ben hamileliğimde normal yediğim halde 18 kilo aldım..
55 le hamile kaldım 73 le doğuma girdim..üstelik 33 haftalık prematüre bir bebek doğurdum..
çok kilo almamın sebebi ise hamilelikte diabet çıkması...
dikkat et...

tebrikler canım yaa..benim yıllardır başaramadığımı sen bi kaç ayda başarmışsın.. :gitme: darısı başımıza

yaaa melocumm aşkolsun benim niye haberim yok bu yazıdan yaaa delikafadulden

tebrik ediyorum canım senii tekrar tekrar
sen benim idolümsün, izinden geliyorum, en kısa zamanda istediğin yavruna kavuşursun inşallah arkadaşım 80-89 topiği seninle gurur duyuyorrr :hooray:

tebrik ederim cnm seni hemde çoooook büyük bi zevkle okudum hikayeni eminim çok değişmişsindir resimsiz olmaz ama demi bizimde motive olmamızda en büyük etken bu resimler

canım çok güzel yazmışsın ellerine sağlık darısı bizlerin başına ve bidaha kilo almamam dileği ile sevgiler

Tebrikler melocum!:lepi:

seni de mezunlarımız arasına almamıza çok az kaldı,topiğimiz seninle gurur duyuyor..

ve artık teyze olmaya da az kaldı sanırsam.. bebişin sanal da olsa çok teyzesi olcak :))

Hem hamile kal da sana da tişörtlerimizden verelim :))

süpersin canım darısı aklına kilo vermeyi koyan herkese..

canım okurken öyle çok duygulandım ki seni topiğimiz de defalarca tebrik etmiş olduğum halde burada bir kez daha yineliyorum.Tebrik ediyorum canım,hayalin de bırakmayıp hedefini gerçeğe dönüştürdüğün için.

Melocum tebrikler alkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkis darısı bizlerin başına, Allah en kısa sürede istediğin bebeği de nasip eder İnşallahkaydirigubbakcemile5

nekadar güzel yazmissin ablam..
öncelikle basin sagolsun.. allah tekrar hamile kalmani nasip eder insallah
önce bu kilonun tadini cikar sonra hamile kal......

insallah bende vericem :KK43:((

a.s.melocum yasadıklarını süper yazmıssın çokta iyi anlatmıssın arkadasım.Kilo vermek isteyen arkadaslarada iyi örnek olacagına inanıyorum.Azmine hayranım gercekten.Kızlar ben meloyla komsuyum ilk tanıstıgımda biraz vermesi gereken kiloları vardı gercektende ama o azmiyle kilolarını vermeyi başardı ve geride almadı.:hooray:Simdi fıstık gibi bir hatun.:lepi:Ama kahve günlerinde bile kacamak yapmıyor hicbir sey yemiyor.kendine cok hakim.Bu cok önemli bir detay gercektende.:nazar:

X