Düğün MEHiR

Omnb

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Eylül 2019
8
2
35
Merhabalar sorum şu mehir ne kadar istenir bu konuda hiç bilgim yok ne demem lazım

Ne isterseniz onu söyleyin. Ev, araba isteyen de var. 1çeyrek altın isteyen de, 50-70-100gram altın isteyen de

Merhabalar sorum şu mehir ne kadar istenir bu konuda hiç bilgim yok ne demem lazım
Eş adayınızın maddi durumuna göre istenir. Biz eşimle aramızda belirlememistik imam nikahı esnasında imam sordu biz belirlememistik , eşime sordu ne kadar istiyosa kabulum dedi ben de hiç bir talebimin olmadığını söylemiştim imam öyle olmaz dedi . O zaman x Gr kadar altın mehir uygun mu dedi hem eşime hem bana eşim uygun dedi ben de kabul ettim.

ben kayınvalidemin yaptığı 6 altını mihir olarak saydım. O da 100 gr altına tekabül ediyordu.Yani extradan istemedim birşey

Ben 1 kilo istemiştim. Eş durumuna göre diye bisey yok istediğiniz kadar alma hakkınız var zaten mehir amacı illa olacak diye bisey degıl boşanma aşamasında yapılması gereken miktarıdır. Haricen yapanlarda yani bana yapıldı duruyor amaç altın aldım benim demek değildir.

benim dayım imam. o bile bana ne istersin diye sormadı. alınan hediyelere sayın dedi. mehir istenmesini mantıksız buluyorum. boşanma aşamasına gedikten sonra yazılı değil bişey değil adam yine vermez yine vermez.

X