Maydanoz Suyu Beni Harap Etti..

redvelvetcake

Ne mutlu Türk'üm diyene!
Kayıtlı Üye
3 Temmuz 2010
11.071
11.544
Merhaba arkadaşlar, ben duyduklarımdan ve araştırdıklarımdan sonra hem vücudumdaki su fazlalığını atmak, hem cildimin daha iyi olmasını sağlamak ve belki de zayıflarım diye maydanoz suyu içeyim dedim. Bu aralar sınavlarım da olduğu için akşamları çok bir şey yemiyorum normalde televizyon seyredersem ya da başka bir şey yaparsam mutlaka yanında meyve falan yerim. Ama bu aralar yemediğim ve çok çalıştığım halde kilo almıştım, üstelik benim göbeğim hiç yoktur ama kocaman göbeğim olmuştu, üç kilo da aldım. Her neyse, ben maydanoz suyu içeyim dedim hem zayıflarım belki diye, üç gündür içiyorum günde bir bardak içtim öğlen içtim yani sabah mı aç mı tok mu dikkat etmeden ama aşırı bir halsizlik var üzerimde canım hiçbir şey yemek istemiyor. Bugün sabahtan beri sadece iki küçük muz, bir kase yoğurt, bir dilim beyaz ekmek, iki üç çatal makarna yedim. 3-3,5 litre de su içtim. Bugün üçüncü gün, kilomda değişiklik yok, ama ben bitmiş durumdayım. Hem yorgunum, hem sürekli tokum. Acaba bünyeden bünyeye değişiklik olduğu için mi böyle oldu anlamadım.
Yaşım 18 bu arada, kilom 70, boyum 178. 67 kiloydum normalde ama anlamadım bir türlü.

canım maydonoz suyundan mı bilmem ama açlıktan oldugu kesin maydonoz suyunu böbrek hastaları içiyor diye biliyorum ben küçükken çok içirmişlerdi çünkü bence sen bir an önce otur saglıklı bir şekilde yemeğini ye aç kalarak kilo verirsen yanında hastalıklara davettiye çıkarırsın helede sınav dönemi burnundan gelir kafan bile çalışmaz :KK1:
şaka bir yana benime final dönemim o yüzden titizlikle söylüyorum canın bişey yemek istemesede zorla ye kendini helak edersin mazallah tansiyonun kan şekerin düşer kendini hastahanede serumlarla bulursun
dikkat et kendine beden saglıgımız kilo vermemizden önemlidir bunu asla unutma
sınavlarında da başarılar :KK54:

Teşekkürleeer :):KK1: aslında nedense bu aralar hiç iştahım yok, aç kalarak kilo vermek de benim gibi boğazına düşkün biri için imkansız bir şey :KK70: ama nedense hiç yiyesim gelmiyor, maydanoz suyu vücuttaki fazla suyu atıyormuş annemin arkadaşından duyunca hemen araştırmıştım baya da faydası varmış içeyim dedim ama bugün içmedim, bir süre de içmeyi düşünmüyorum. Ben yemek yemeyi çok severim aslında ama belki de çalışmaktan artık canım başka bir şey yapmak istemiyor, yemek yemek de dahil.. Çalışırken bir şeyler yemeyi unutuyorum, annemin getirdikleri aynı şekilde mutfağa geri gidiyor.. Dün akşam bir kase nar yedim bugün daha iyiyim.. Öpüyorum çok sınavlarında başarılar :)

Son düzenleme:
bana göre açlıktan ve çalışmaktan yorgun düşmüştürsün. bende yaklaşık 1-1,5 ay boyunca maydonoz suyu içmiştim faydaları sayılamaz ama tadı o kadar kötü ki daha fazla dayanamadım. Cilde iyi geliyor yeniliyor, böbreklere yaralı, metabolizmayı canlandırıyor diye biliyorum. Suyunu içmek yerine maydonoz yiyorum salataya ve yemeklerime katıyorum mümkün olduğunca.

Ben de her yerde tadının çok kötü olduğunu duymuştum ama hiç kötü gelmedi, bitkilerle pek haşır neşir değilim, çay falan da hiç içmem ama tadı gayet iyi ve normal geldi bana, ama içine limon sıkıp denedim işte o zaman gerçekten berbattı, içemedim :KK70: bir hafta oldu bırakalı artık çok daha iyiyim ve yemek yememde de bir artma olmadı, sınavlarım da bittiği için içebilirim artık ama az kesinlikle :)

2-3 gündür ben de yapıyorum ve dikkat etmiyorum yani genel de gece iciyorum.. :44:
Neyse bundan sonra sabah ta icerim bide her sabah sıcak su icmeye basladım.
Maydonoz benim icin bulunmaz bisey. :KK53:
Kansızlıgım ve idrar yolları iltahabım var haa bide vucudumda ki fazla suyu atması göbüsümü kücülttü artık tsörtlerimden tasmıyor dısarı dogru.. :KK76:
Ben cok memnun kaldım yani. :KK66:

Yalnız ben bu maydonuzu kafama göre yapıyorum yani bizde bi kepce var. İcine bir miktar su koyuyorum 3-4 adet maydonoz atıyorum ( dallı oluyor ). Ilıyınca limon sıkıp iciyorum. :44:

maydanoz suyu halsizlik yapmaz. ama kilo da verdirmiyor. ben aylarca içtim, bir gram bile veremedim. benimle birlikte annem ve kardeşim de içti. onlar da kilo veremedi:)

maydanoz çabuk bayatlıyo ondan olabilir taze taze içmek gerekiyo diğer türlü zehirliyo annem yapmıştı ciddi manada hasta oldu :KK50:

X