Masajlar Hakkında Bilgi...

papatyax79

Guru
Kayıtlı Üye
29 Eylül 2009
58
0
Merhaba Arkadaşlar..İşlerimin Yoğunluğundan dolayı foruma çok sık giremiyorum ne yazıkki.Ameliyatımın bugün tam 1 ayı doldu.Daha henüz istediğim yumuşaklıkta değiller doğal olarak.Ama görünümleri gerçekten çok güzel.Yuvarlak protez seçmekte ne kadar doğru bir karar verdiğimi daha iyi anlıyorum onlara her baktığımda.Masajlar hakkında bilgilerimizi paylaşırsak herkes için yararlı olacağına inanıyorum.Çünkü Her Doktorun tekniği farklı oluyor.Mesela benim doktorum önce protezi elinle kavrayabileceğin şekilde önce soldan sağa sonra sağdan sola dairesel hareketlerle,sonra sağ sol ve yukardan aşağıya hareketlerle masaja devam etmemi istedi.Doktoruma bunu ne kadar süre yapmam gerektiğini unuttum açıkçası ama günde 3-4 kere yapmaya çalışıyorum.Sizler nasıl yapıyorsunuz masajları ve yumuşamaları için herhangi bir krem yada yağ kullanıyormusunuz ve bu masajlar ne kadar süre yapılıcak paylaşırsanız sevinirim şimdiden teşekkürler...a.s.

Merhaba Arkadaşlar..İşlerimin Yoğunluğundan dolayı foruma çok sık giremiyorum ne yazıkki.Ameliyatımın bugün tam 1 ayı doldu.Daha henüz istediğim yumuşaklıkta değiller doğal olarak.Ama görünümleri gerçekten çok güzel.Yuvarlak protez seçmekte ne kadar doğru bir karar verdiğimi daha iyi anlıyorum onlara her baktığımda.Masajlar hakkında bilgilerimizi paylaşırsak herkes için yararlı olacağına inanıyorum.Çünkü Her Doktorun tekniği farklı oluyor.Mesela benim doktorum önce protezi elinle kavrayabileceğin şekilde önce soldan sağa sonra sağdan sola dairesel hareketlerle,sonra sağ sol ve yukardan aşağıya hareketlerle masaja devam etmemi istedi.Doktoruma bunu ne kadar süre yapmam gerektiğini unuttum açıkçası ama günde 3-4 kere yapmaya çalışıyorum.Sizler nasıl yapıyorsunuz masajları ve yumuşamaları için herhangi bir krem yada yağ kullanıyormusunuz ve bu masajlar ne kadar süre yapılıcak paylaşırsanız sevinirim şimdiden teşekkürler...a.s.

benim de doktorum 1 ayı doldurduktan sonra masaja başlayacağımı söylemişti.bir ayımı dolduralı bi kaç gün falan oluyo.ben masajı sabah ve akşam olmak üzere günde 2 kez bebek yağı ile yapıorum.halen çok ama çok sertler ve görüntü olarak da kalıp gibi duruyolar.sanki tunç bir heykelin göğüs kısmı alınıp bana yapıştırılmış gibi.ben yaptırdığıma pişmanım gerçekten.bi süre daha katlanıp yumuşamalarını bekliycem.daha da yumuşamazlarsa bir an önce bunlardan kurtulmaya bakıcam.:1closedeyes:

benim de doktorum 1 ayı doldurduktan sonra masaja başlayacağımı söylemişti.bir ayımı dolduralı bi kaç gün falan oluyo.ben masajı sabah ve akşam olmak üzere günde 2 kez bebek yağı ile yapıorum.halen çok ama çok sertler ve görüntü olarak da kalıp gibi duruyolar.sanki tunç bir heykelin göğüs kısmı alınıp bana yapıştırılmış gibi.ben yaptırdığıma pişmanım gerçekten.bi süre daha katlanıp yumuşamalarını bekliycem.daha da yumuşamazlarsa bir an önce bunlardan kurtulmaya bakıcam.:1closedeyes:

benim 4 ay oldu 2 3 günde bir masaj yapıyorum çünkü hergün yapmaktan sıkıldım ne zamana kadar masaj yapıcağımıda bilmiyorum ama yumuşaklıkları mükemmel dokunan herkes aaa benim mememin yumuşaklığı gibi diyor herkesmi aynısını der yaazemuszemus

şanslısın o zaman.seninkiler ne zamandan itibaren yumuşamaya başladılar.ben de masajı uzun tutuyorum çabuk yumuşasınlar diye ama nafile.masaj esnasında yumuşamaya başlamışlar gibi duruyo ama masajı bırakınca aynı sert hallarindeler

kızlar merhaba,

ben ameliyat olalı 1 yıl oldu.

255cc dual plan damla takıldı.

Ameliyattan sonra 2 ay kadar özel bir ameliyat sütyeni kullandım ama sporcu sütyeni değil. Ona göre daha sert bir sütyen kullandım. Göğüslerimin hareket etmesini tamamen önlüyordu. Başlarda çok sıktı ama zamanla alıştım. Hatta sevdim. O kadar sıkı sarması güven veriyordu.

Belki sıkı sarmasındandır bilemiyorum ama ödem bile yapmadı göğüsüm.

Doktor bana masajda vermedi.

Hiç masaj yapmadım. Şu an çok yumuşaklar.

Yumuşama olayı zamanla gelişti. 3 aydan 6 aya 6 aydan 1 yıla o kadar fark oluyor ki..

elanur123456 bilemiyorum görüntüsü nasıl ama kalıp görüntüsünün zamanla değişmeyeceğini düşünüyorum. Ameliyatın nası oldu nası protez takıldı? Bahsetmen mümkün mü =)

Benimde tam 1 ay doldu.Açıkçası çok taş gibi sert değiller.Yani sanki kendi dokusunda yumuşama başladı.Günde 4-5 kez yapabilirsin dedi doktor ama tabii fırsat olursa yapabiliyorum.Bana da doktorum tam yumuşama 3.aydan sonra dedi.Elanur sıkma canını bu kadar kolay pes etmemelisin bence.sevgilerimle kızlar...

2 3 aydan sonra yumuşadılar ama doktorum tam yumuşama 6. ayda ve 1. yılda olur dedi yani dahada yumuşuycak

bnm bugun 2.günüm masaj konusunda doktorum masaj kesnlkle yapılmaycak dedi.protez kayabilirmiş.. masaj yapmaycam yanii..zaten suan da dokunuyorum ve semsert degiller ..

ne ilginç öyleyse eğer temaslada kayabilir

yok hayır ben biraz eksik acıkladım galiba :kedi: yanlış masaj yapıldgı zamn bu tür sorun olabilrmiş.. hem zaten gerek olmadıgını söyledi bnm bgn tam 1 hafta oldu we dokunuorum semsert degiller hatta yumuşaklıklarına sasırıyorum bile diyebilirm opuyorumnanaktan

ya bende masaj yapamıorum valla,üseniyomuyum neyim,çok zor gelio,
masaj yumuşama süresini azaltıyo dimi yani masaj yapmasamda yumusacaklar ama daha gecmi yumuşarlar? gerci ben ameliyat olalı 4,5ay oldu ama öle ymusacık değiller,sürekli masaj yapmadığım içinmi acaba?

ya bende masaj yapamıorum valla,üseniyomuyum neyim,çok zor gelio,
masaj yumuşama süresini azaltıyo dimi yani masaj yapmasamda yumusacaklar ama daha gecmi yumuşarlar? gerci ben ameliyat olalı 4,5ay oldu ama öle ymusacık değiller,sürekli masaj yapmadığım içinmi acaba?

galiba her doktorun tarzı farklı.. bn doktrla konuştugum zamn özellikle sormuştum masaj yapmaya ne zamn baslaycam diye :roflol: o kadar sarrtlandrmısım ki kendimi masaj yapılıyo diye :kedi: doktorum güldü masaj yapmaycaksın ki dedi bnde sasrdım tabi.. suan 1 hafta oldu we ciddin yumuşaklar bu konuda sanslıyım galiba :eek: ama canım doktorun yapman lazım dedyse yapsan iyi olur diyew düşünüyorum opuyorumnanaktan

X