Selülit Masaj ile Selülitlere Çözüm

Selülit; nedenleri ve çözümleri Selülit nedir ? Selülitten kurtulmanın yolları nelerdir ? Selülit nasıl geçer ? Selülit kesin doğal çözümleri, Selülit egzersizleri

realist

Nirvana
Kayıtlı Üye
3 Aralık 2006
3.073
132
62
Selülitlerden Kurtulma:

Vücuttaki lenf sistemini düzenli olarak keselemek toksinleri vücuttan atmaya yardımcı olur ve selülitlerin oluşumunu azaltır.

'Selülit Sorununun Çözümü’ adlı kitabın yazarı Dr.Howard Murad selülitlerin oluşumunu engellemedeki önemli yollardan birinin, vücudu kuru, sert bir fırça yada keseyle yıkamanın olduğunu, çünkü o sırada kan dolaşımının canlandığını ve sellüler dokuların yavaşça yakımla birlikte yok olduğunu belirtir. Ayaklardan, kalçalara kadar vücudunuzu çemberler halinde keseleyin.

Selülitleri ve toksinleri atmadaki benzer bir yöntem ise evde uygulayabileceğiniz lenf drenaj masajıdır. Duyulduğu kadar korkutucu değildir, hatta diğer masaj yöntemlerinden daha da basittir. Dermotoloji ve selülit uzmanı Dr Elizabeth Dancey’nin söylediğine göre masaja kasıklardan başlamalı, parmaklarla dizlerin içine kadar dalga şeklinde gelip, kasıklara doğru geri dönülmelidir ve eğer bu masaj her hefta 15-20 dakikalığına yapılırsa bacaklarınız pürüzsüz ve daha sıkı gözükecektir.
Birçok uzman selülit kremlerinin vücudun derinine etki etmediğine, sadece vücudun yüzeyini pürüzsüzleştirip, masajla birlikte sürüldüğünde etkili olabileceğine katılırlar.

evet. murad ın kitabını ben de okudum.ve selülit için en etkili yöntemin masj olduğunu ben de onaylayabilirim.denenmiştir.
ama masaj yapmaktan bezmemek,sıkılmamak lazım.krem sürmek kadar zevkli değil.ama kremlerin etkisiz olduğunu unutmayalım.

KİLO ALIP VERMEYİN
"Her kış kilo alıp bunu yaz aylarında vermeye çalışmak doğru değil. Vücut deformasyona uğruyor. Bu da selülitlere, çatlaklara ve sarkmalara neden oluyor."
BİSİKLETE BİNİN
"Bisiklet kalçaların, poponun, bacakların sıkılaşması için birebir. Danimarka'da hayatım bisiklet üzerinde geçti." YÜRÜYÜN
"Yürümek inanılmaz faydalı bir spor. Eğer bir yere arabayla gidiyorsam mutlaka bir km. kala iner ve yürürüm. Ayrıca asansör yerine hep merdiven tercih ederim."
KAHVALTI YAPIN
"Kahvaltı yapmadan evden çıkmam. Günde altı öğün tüketirim; üç ana, üç ara... Her öğün arasında üç saat olması lazım. Öğlen Türk yemeği, yoksa İtalyan yemeği yerim. Ara öğünler için çantamda tuzsuz badem, fındık, kayısı bulundururum."
ŞEKERSİZ ÇAY
"Çay ve kahveyi şekersiz içerim. Beyaz ekmek yerine kepekli tercih ederim. Günde mutlaka bir kadeh kırmızı şarap, çok sağlıklı. Sadece bitter çikolata yerim."
İŞİN ÖZÜ
"Her şeyden yemek ama az tüketmek lazım. İkinci bir tabağa gitmeden önce 20 dakika beklenmesini tavsiye ederim. Sakın aç kalarak da zayıflamaya çalışmayın."
Yayın tarihi: 31 Temmuz 2007, Salı

Tüm hakları saklıdır.
Copyright © 2003-2007, MERKEZ GAZETE DERGİ BASIM YAYINCILIK SANAYİ VE TİCARET A.Ş.

ya men selülit masajı yapamıyormkendime sadece popomayapmak lazım ama orayada olmuyo arkamda kaldığı için.. sizler nasıl yapabiliyorsnuz? :KK43:
şu kemerden mi alsam acaba diye düşünüyorum...

:KK43:((

kızlar dün şöyle yaptım ama doğrumu oldu bilmiyorm...
dün ben dove un selülit kremini aldım yosunlu yalnız harika kokuyo.. ilk kez denedim.. banyo yapmıştım hemen cildim emdi kuru olduğumdan... ayakta durup elimde aynen öyle aşaıdan yukarı sıvazladım biraz.. ama yoruldu kolum diye bıraktım yani 10 dakka en fazla sürmüştür.. her ik itarafımda..

kaç dakika yapmak gerek ve ayakta durup yapınca da olur mu bu masaj??

:KK43:

bunun kolay yolu yok mu bide.. şu kemer aleti falan işe yarıyo mu acaba? yada ne bilim başka b icihaz varmı? işe yarayan onu alsak?

X