Marmaris Efsanesi

NILBERA

SeVGi KeLeBeĞi
Kayıtlı Üye
12 Temmuz 2006
6.086
95
37
Zamanın birinde bir kralın kızı ile fakir bir balıkçı birbirlerine aşık olmuşlar.
ancak herikiside kralın bu durumu hoş karşılamayacağını bildiklerinden gizlice buluşurlarmış kumsalda kız kumsala gelip ışıkla işaret edince balıkçı kayığıyla kızın yanına gelir ve gün ağarana kadar aşk oyunları yaparlarmış birbirlerine..

kral bir gün bu durumu öğrenmiş ve askerlerine kızını yakalamalarını sonra buluştukları yere gidip balıkçıya işaret göndermelerini emretmiş

ışığı gören delikanlı kayığına atlamış ve bir manga askerin üzerine kürek çekmeye başlamış sevdiğini görme ümidiyle.

bu sırada kız askerlerin elinden kurtulmuş ve sevdiğini kurtarmak için koşmaya başlamış. koyun taa öbür ucuna yetişmesi imkansız tabi..

ama sevda bu, kural felan dinlemez,,kız atmış kendisini sulara..işte o anda bir mucize gerçekleşmiş ve kızın adım attığı heryer kumsala dönüşmeye başlamış. ve kız denizin üzerinde kayığa doğru koşuyormuş..

ancak bir okçu tam o anda delikanlıyı hedefleyip salmış okunu aşkın üzerine..ve ok çoktan birbirlerine sarılmış iki aşığın kalplerini sonsuza kadar bağlamış biribirine ..

Derler ki;kızın sevdiğine koştuğu o kumlar ikisinin kanı ile kırmızıya boyanmış...​
alıntı

Marmariste Kız Kumu olarak ismi biliniyor,harika bir yer.Bu da resmi,
hazine_kzkumu2jm.jpg

EMEĞıNıZE SAĞLIK
Güzel bir hikaye,resimde harikayerimseniben

Gerçekten çok enterasan bir hikaye ve manzaraya sahip kızkumunda yürüdüm.Çok Çok keyifli ve ilginçti:lepi:

Gerçektende gidilip görülmesi gereken bir yer.. Ben gözlerime inanamamıştım denizin içinde yürüyorsun :1closedeyes:
Hikayesi ise çok etkileyici opuyorumnanaktan

evet gerçektende çok ilginç bir hikayesi ve gizemi var buranın... bende bu sene Temmuz ayında gitmiştim Marmaris'e...
Fakat Kızkumunda denizin ortasına kadar gittikten sonra geri döndüm, çünkü denizin içindeki balıklardan korktum...:1no2:

Etkileyici bi hikayee ve bi okadar da güzel bi fotoğraf bayıldım.
Paylaşım için teşekkürlera.s.

çok güzel hayran kaldım..eşimede gösterdim çok ilginç gerçekten...inşallah birgün gitmek nasip olur

AYY COK GUZEL hic gitmek kismet olmadi burda gorunce iyice icim gitti daha bir merak ettim super yaa

X