Manikür yaptıranlara soruyorum.Acil yardım

mutluolmak

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Mart 2011
477
2
Herkese merhaba;
Bugün manikür yaptırmaya gittim.İlk defa manikür yaptırıryorum hayatımda.Herkese yapılan aletlerle size de manikür yapıyorlar.Benim yaptırdığım yerde böyle fırının içine koymuşlar orada sterilize ediyorlardı.manikür yaptırırken iki serçe parmağımın etleri de kanadı keserken ve kadın böyle tıranğı törpülerken ve etlerini alırken yaptığı yere düşüyor ya orayı sildiği şeyle tırnağımın kanını aldı ve manikür yaptığı aletler de masanın üstünde tamam fırında sterilize oluyorsa bile o aletler orada kaç kişinin tırnağını törpülüyor fazla dersini alıyor içim hiç rahat değil.Daha önce manikür yaptıranlara soruyorum .Acaba hastalık kapmış olabilir miyim?İçim çok huzursuz.

bir daha oraya gitme.ve içini ferah tut canım,iyi diyelim iyi olsun derler ya,pozitif düşün aklına kötü olasılıklar getirme,olan olmuş sonuçta yapacak birşey yok.:KK25:

bencede içini ferah tut arkadaşım ve sana tavsiyem kendine bir manikür seti al. ben öyle yaptım. hem için rahat ediyor. tırnak makasından törpüne kadar kendine ait olsun aletlerin.

bencede içini ferah tut arkadaşım ve sana tavsiyem kendine bir manikür seti al. ben öyle yaptım. hem için rahat ediyor. tırnak makasından törpüne kadar kendine ait olsun aletlerin.
hepatit aşılarım var ama kanla bulaşan bir sürü hastalık var.Acaba ben mikrop kapıp kapmadığımı nasıl öğrenebilirim?

Arkadaşlar bana bi yol gösterin.Hepatit b aşılarım var ama başka kanla bulaşan hastalıklar da var.AIDS gibi.Oraya belki hayat kadını da travesti de geliyordur.Nasıl bileceksin?Hadi onu geç diğer yaptıranların hastalıklı olup olmadığını.Böyle frının içinden alıyorlardı ama elleriyle dokunabiliyorlardı şimdi kafa bastı elleriyle adıkları şey nasıl sterilize olacak?

Son düzenleme:
kan tahlili yaptırırsın eger cok kafanı kurcalıyorsa.
ben de sırf bu sebepten dolayı manikur pedikur yaptırmıyorum dısarda.
manikur setim var evde yapıyorum kendi manikurumu de pedikurumu de.
sonucta kanla bulasan sürüyle hastalık var onene gelen kuafor guzellik salonu acıyor
istersen en sosyetik merkeze git oraya da giden hayat kadınları,travestiler vs. var.
hadi onu da gectim normal evli bir bayandan bile kapabiliriz,milletin kocasının kimle ne yaptıgı belli degil.
gerçi bunlar en kötü ihtimaller ama ben cok huylanıyorum bu tarz seylerden.:KK50:

Benim de çok korktuğum bir şeydir bu
O yüzden manikür pedikür yaptırmıyorum
Keşke tereddütlerinizi o an gördüğünüzde söyleseydiniz
Ben olsam kontrole giderdim sanırım,aklınıza hemen kötü bir şey getirmeyin ama kafanızda da soru işareti kalmasın

Lady evil tereddütlerimi söylemez miyim tabi söyledim.Dedi ki biz manikür setlerini derin ısıda fırına koyuyoruz dedi.Fırını gördüm fırının içinden alıyorlardı aletleri ama elleriyle sıcak olsa nasıl eliyle tutacak dün akşam buraya konuma cevap yazarken kafa dank etti.Ben bunu şehir fırsatı louyor ya groupon oradan aldım.Manikür+tüm vücut+kaş dizaynı 20 tl'ydi fırsatta.Hayatımda ilk defa manikür yaptıracaktım.Oraya giderken hiç bunları düşünmedim.Amma kadına sordum.Dedim bu manikür aletlerini nasıl sterlize ediyorsunuz dedim yaptırmadan önce.Onlar da hem derin ısıda fırına koyuyoruz hem de buhara tututyoruz dedi.Ben kendi manikürümü de biz de bu aletlerle manikürümüzü yapıyoruz dedi.Bir sürü insan bu fırsatı alıp oraya gididyor.Hadi bana bişey olmadı diğer insanların da sağlığıyla oynuyolar.

Lady evil tereddütlerimi söylemez miyim tabi söyledim.Dedi ki biz manikür setlerini derin ısıda fırına koyuyoruz dedi.Fırını gördüm fırının içinden alıyorlardı aletleri ama elleriyle sıcak olsa nasıl eliyle tutacak dün akşam buraya konuma cevap yazarken kafa dank etti.Ben bunu şehir fırsatı louyor ya groupon oradan aldım.Manikür+tüm vücut+kaş dizaynı 20 tl'ydi fırsatta.Hayatımda ilk defa manikür yaptıracaktım.Oraya giderken hiç bunları düşünmedim.Amma kadına sordum.Dedim bu manikür aletlerini nasıl sterlize ediyorsunuz dedim yaptırmadan önce.Onlar da hem derin ısıda fırına koyuyoruz hem de buhara tututyoruz dedi.Ben kendi manikürümü de biz de bu aletlerle manikürümüzü yapıyoruz dedi.Bir sürü insan bu fırsatı alıp oraya gididyor.Hadi bana bişey olmadı diğer insanların da sağlığıyla oynuyolar.

Canım benimkini de çok kanatıyorlar manikür yaparken şu ana kadar hiç dert etmemiştim sterilize olup olmadığını konuyu okurken dank etti. Bir dahakine kendi malzemelerimi götürmek en iyisi...

için huzursuzsa, bı tahlil yaptır canım.yoksa için içini yiyecek.bu sebepten hiç yaptırmadım dısarda ,enfeksıyon riski var çünkü.manikür seti almıstım,kendım yapıyorum.ama bı set edınıp,kuaföre gıtmekte olabılır.bu arada o cıhazları bozuk,öyley-mıs gıbı kullananlarda var.hıç bı numarası yok yani

için huzursuzsa, bı tahlil yaptır canım.yoksa için içini yiyecek.bu sebepten hiç yaptırmadım dısarda ,enfeksıyon riski var çünkü.manikür seti almıstım,kendım yapıyorum.ama bı set edınıp,kuaföre gıtmekte olabılır.bu arada o cıhazları bozuk,öyley-mıs gıbı kullananlarda var.hıç bı numarası yok yani
iyi yapmışsın ben de bi hevesle yaptırayım dedim merak ediyordum ama sonucunun böyle olacağnı nereden bilebilirdim ki

O tür fırsat sitelerinden alınan hizmetler ya kalitesiz oluyor ya da indirimden alan kişilere kötü hizmet veriliyor
Yakınım kavitasyon indirimi almıştı normalde tek seansta yapılacak işlemi 4 seansa bölüp 4 seansmış gibi göstermişler
Hiçbir işe yaramadığı gibi verilen hizmet çok kötü ve aceleye gelmişti
Güvenmemek lazım
Dediğiniz gibi fırın çok sıcak olsa onu elleriyle nasıl alacaklar
Gerçekten insan sağlığıyla oynuyorlar

Ben türk güzellik salonlarında çalışıyorum ve sterilize konusu çok kötü durumda. 1.sadece o firina atıyorlar ve bazen bazı bir elamanlar müşteriler üst üste geldiğinde sterilize yapamıyorlar. 2. Kullanilan torpulara heç temizlik yapılmıyor mantar kopma oranınız çok yüksek. 3. Bunların yanlış olduğunu söylediğimde bana kötü davrandı. Yani beni bu konuyu bilmiyor muşum gibi davrandı. Bende heç bir şey demedim. Ben bugüne kadar nerede çalıştıysam hepsi böyle ve duyduğuma göre türklerde mantar çok çok yaygın hastalık. Hemen hemen her salon aynı. Buraya gelib yazmanın nedeni salonları kötülemek değil sadece insanlara açıldığım için yazıyorum. Kendim her zaman eldevenle çalışıyorum. Ama salonlardaki aletler törpü vs TEMİZLENMİYOR bugüne kadar çalıştığım yerlerde hepsinde yapılmıyor. Salona giderseniz en azından topunuzu görürün derim saygılar

X