Manevi Yolculuk

Nego

Özgür Filistin ☝️Bir sabah gelecek kardan aydınlık
Pro Üye
10 Haziran 2010
84.676
355.202
Manevi yolculuğum içindir bu sayfa.
Bu günler de beni iyi hissettiren maneviyatımın gelişme çabalarını yazıcam.
Her gün neler yapıcam ve yapmalıyım.
Bismillahirrahmanirrahim deyip başlayayım yolculuğuma.

🔹Her vakit namazı sonrası 6 sayfa Kuranı Kerim okunacak (Böylece her ay bir hatim yapabilirim )
🔹Her gün en az bir video izlemek (izledikçe burada paylaşıcam )
🔹Mutlaka her gün kitap okunacak
🔹Kuranı Kerim meali hatimle birlikte bitirilecek

Babam hayırlı işlere vesile oldun giderken bile. Allah senden razı olsun 💜💜💜

Ekleme oldukça yazarım.

Son düzenleme:
🔹Dün 11 ekim hatime başladım. 25 sayfa okudum ilk gün ✔
🔹Namazlarımı 5 vakit geciktirmeden kıldım ✔
🔹2 tane Hayati İnanç videosu izledim
🔹Biraz kitap okudum ( Mabedden Gönüllere)

keşke ben de dahil hepimiz sizin gibi olabilsek💕 dünyevi meşguliyetlerin ve heveslerim namaz kılmama engel oluyor. En azından onu yapabilsem daha huzurlu olacağımı gerisinin geleceğini de biliyorum. Maşallah size❤️
Canim her seye vaktimiz var bizi yaratan Allaha namaz kilmak icin yok mu
Dunya isleri bir gun bitecek yalniz bizimle amelimiz kalacak
Hadi bismillah deyip namaza basla canim baslaki farki gor

12 ekim
🔹Namazlar kılındı ✔
🔹31 sayfa Kuranı Kerim okundu ✔
🔹Kuranı Kerim meali okundu ✔
🔹Estağfurullah, Salavat ve Kelimei Tevhid çekildi ✔

🔹Kitap okundu(Mabedden Gönüllere)✔
🔹Sohbet dinlendi ✔

bende is yaparken veya bir yere yolculuk ederken saliha hanimin videolarini izliyorum daha dogrusu dinliyorum. Cok ic acici oluyor. Topiginiz harika. Insallah banada nasip olur. Baslayip birakiyorum her zaman ve aylardir icim cok huzursuz bu yüzden.
hatice kübra tongar hanimida öneririm size. Hem cocuk gelisimi hem aile ici gecimi ve maneviyatin önemini cok güzel anlatiyor. Youtube kanalindan dinleyebilirisiniz. Her sali aksami canli yayin programi yapiyor esiyle birlikte youtube üzerinden.
Böyle güzel insanlari dinleyip bir nevi hayatimiza uyguladik mi yuvalarimizi cevremizi cennete cevirmek mümkün gibi geliyor bana🥰
Devam ettirmek nasip olsun hepimize.
Hatice Kübra yı biliyorum, kitaplarından okuduklarım var.
İnşallah 😊

12 ekim
🔹Namazlar kılındı ✔
🔹31 sayfa Kuranı Kerim okundu ✔
🔹Kuranı Kerim meali okundu ✔
🔹Estağfurullah, Salavat ve Kelimei Tevhid çekildi ✔

🔹Kitap okundu(Mabedden Gönüllere)✔
🔹Sohbet dinlendi ✔
Canim masallah daim olsun cok sukur namazlarimi kiliyorum
Ama kuran kerim okuma ve zikir konusunda eksigim banada dua et Bir de Rabbim Allah yolunda dostlar nasip eylesin bize Allahi hatirlatan dostlar olmali hayatimizda💕💕💕
seninle dost olmak isterm🌹🌹

Canim masallah daim olsun cok sukur namazlarimi kiliyorum
Ama kuran kerim okuma ve zikir konusunda eksigim banada dua et Bir de Rabbim Allah yolunda dostlar nasip eylesin bize Allahi hatirlatan dostlar olmali hayatimizda💕💕💕
seninle dost olmak isterm🌹🌹
Kendine ilk önce kısa hedefler koyabilirsin. Ben mesela her vakit namazı bir sayfa da olsa okuyacağım dedim ilk.
Kendini alışana kadar zorlamadan her vakit sonrası bir sayfa okuyacağım diye motive et. Kuranı Kerim ı sadece ramazan ayında okuyoruz genel olarak, halbuki günlük 5 sayfa okusak üç ayda bir hatim yapmış oluruz.
Zaten bir sayfa okumayı alışkanlık haline getirince o üç beş sayfa diye bir bakmışsın artıyor.
Tarif ettiğin gibi bir insan olmayı çok isterim 😊

Hayirli geceler:)
Gecmis olsun Rabbim sifa versin

benim bir sorum
Olacak. Adet günlerinizde nasil geciriyorsunuz günlerinizi? Yani manevi acidan .
Ben acikcasi araya kopukluk girince namaza devam etmekte zorlaniyorum:KK43: neler yapiyorsunuz gün boyu?

geçmiş olsun Allah şifa versin inşallah canım.
Amin teşekkür ederim
Hayirli geceler:)
Gecmis olsun Rabbim sifa versin

benim bir sorum
Olacak. Adet günlerinizde nasil geciriyorsunuz günlerinizi? Yani manevi acidan .
Ben acikcasi araya kopukluk girince namaza devam etmekte zorlaniyorum:KK43: neler yapiyorsunuz gün boyu?
Teşekkür ederim.
Özel günlerimde tesbih çekiyorum. Esmalar, salavatlar, tevhid, estağfurullah.
Kendinize günlük limit belirleyebilirsiniz . Mesela özellikle namaz vakitlerinde okumaya özen gösterebilirsiniz

Bir kaç gündür gözlerim rahatsız. Günlük okuma hedefime ulaşamadım onun için üzgünüm ama her gün mutlaka okudum elhamdülillah.
Bir an önce düzelir umarım gözlerim. Çok ağlamaktan oldu sanırım hassasiyet.
Namazlarımı kılıyorum elhamdülillah.
Ruhen dipteyim birde, babamın vefat ettiği hastaneyi gördüm üç gün önce, çok sarstı beni ondan beri kötüyüm.
Bugün mezarını ziyaret ettim, babamın mezarı benim babamın, söylemesi bile tuhaf...
Cuma olduğu için Yasin, Mülk, Nebe, Cuma surelerini okuyup Peygamber efendimize ve babama hediye ettim.
Onun için Kuran okumak elimden gelen tek şey artık.

Bir kaç gündür gözlerim rahatsız. Günlük okuma hedefime ulaşamadım onun için üzgünüm ama her gün mutlaka okudum elhamdülillah.
Bir an önce düzelir umarım gözlerim. Çok ağlamaktan oldu sanırım hassasiyet.
Namazlarımı kılıyorum elhamdülillah.
Ruhen dipteyim birde, babamın vefat ettiği hastaneyi gördüm üç gün önce, çok sarstı beni ondan beri kötüyüm.
Bugün mezarını ziyaret ettim, babamın mezarı benim babamın, söylemesi bile tuhaf...
Cuma olduğu için Yasin, Mülk, Nebe, Cuma surelerini okuyup Peygamber efendimize ve babama hediye ettim.
Onun için Kuran okumak elimden gelen tek şey artık.

Basiniz sag olsun. Allah rahmet eylesin mekanlarini cennet eylesin insAllah. Ben de bu yil annemi kaybettim ve sizin gibi ayakta kaliyorum. Mezarini ziyaret etmek bana cok iyi geliyor. Beni gordugune inaniyorum. Bir arkadasim demisti ki ayak sesimizden bizi tanirlarmis o cumleye bile o kadar mutlu olmustum ki. Simdi konusup dertlesiyorum bana iyi geliyor.

X