makyaj koleksiyonunuz ne durumda?

gratel88

Üye
Kayıtlı Üye
9 Mart 2023
349
272
35
arkadaşlar sosyal medya ile çok fazla reklama maruz kaldık, bunların arasında makyaj ürünleri de var, sanki o ürünü almassak asla güzel olamayız gibi bir algı var hem reklamlarda hem influencerlarda, siz etkilenmeden kalabildiniz mi? ben malesef etkilendim ve koleksiyon adını verebileceğim derecede ürünüm var :KK43: siz ne durumdasınız bir makyaj çantasına sığabiliyor musunuz? yoksa çekmeceler dolu dolu mu benim gibi :) aynı ürünün farklı ton ve renklerini alıyor musunuz? Bazıları der ki bir fondötenim var ve bana yeter, yenisini ancak bitince alırım. Bazıları ise yok rengi farklı olsun bitişi farklı olsun alternatifim olsun der :) Kendinizi nasıl tutuyorsunuz? Ya da zaten pek umrunuzda değil mi???

arkadaşlar sosyal medya ile çok fazla reklama maruz kaldık, bunların arasında makyaj ürünleri de var, sanki o ürünü almassak asla güzel olamayız gibi bir algı var hem reklamlarda hem influencerlarda, siz etkilenmeden kalabildiniz mi? ben malesef etkilendim ve koleksiyon adını verebileceğim derecede ürünüm var :KK43: siz ne durumdasınız bir makyaj çantasına sığabiliyor musunuz? yoksa çekmeceler dolu dolu mu benim gibi :) aynı ürünün farklı ton ve renklerini alıyor musunuz? Bazıları der ki bir fondötenim var ve bana yeter, yenisini ancak bitince alırım. Bazıları ise yok rengi farklı olsun bitişi farklı olsun alternatifim olsun der :) Kendinizi nasıl tutuyorsunuz? Ya da zaten pek umrunuzda değil mi???
Umrumda değil rimel, fondöten, 5 tane ruj, bikaç kahve tonu olan 1 tane far paletim var, bide güneş kremi bakım kremi falan hepsini bitince alırım yeniden yoksa öyle doldurmam yani

Benimde 1 tane fondötenim var gecen sene almisdim yenisini almak icin bitmesini bekliyorum ama ruj ve lipgloss lar aldim kikonun merak eddigim icin yoksa genelde bitmesini bekliyorum veya olmayan renkden almaya dikat ediyorum. Bana göre bazi ürünler cok abartiliyo

Kızlar bana da yardımcı olurmuşsunuz 🥹 uzun zamandır göz makyajı yapamıyorum sebebi de ben essence in rimellerine bayılarak kullanıyordum ama belli süre sonra gözlerimde kaşıntı ve göz yanması ve aşırı sulanma felan olmaya başladı resmen alerji sonra dedim başka marka alayım loreal kullandım ondada çok olmasa da aynı şeyleri gözlemledim daha sonra dedim bide maybelline kullanayım onda da çook az reaksiyon gördüm yine 🥹 hani alerjiye uygun olan rimel varımdır ya 🥹 ben yüzme hiç bişey sürmesem bile rimel güzel gösteriyo bence genel olarak yani bi ruj bi rimel gayet güzel oluyor sür çık ..

Kızlar bana da yardımcı olurmuşsunuz 🥹 uzun zamandır göz makyajı yapamıyorum sebebi de ben essence in rimellerine bayılarak kullanıyordum ama belli süre sonra gözlerimde kaşıntı ve göz yanması ve aşırı sulanma felan olmaya başladı resmen alerji sonra dedim başka marka alayım loreal kullandım ondada çok olmasa da aynı şeyleri gözlemledim daha sonra dedim bide maybelline kullanayım onda da çook az reaksiyon gördüm yine 🥹 hani alerjiye uygun olan rimel varımdır ya 🥹 ben yüzme hiç bişey sürmesem bile rimel güzel gösteriyo bence genel olarak yani bi ruj bi rimel gayet güzel oluyor sür çık ..
Alterra rossmann vegan markasi deneyebilirsin

Bi göz kalemi, rimel ve rengi hep aynı olan rujum var.
30 yaşındayım. Düğünler hariç bir kere bile fondöten sürmedim. Düğünler dediğim de toplam 5 falandır.
Hiçbir bilgim de yok makyaja dair. Hangisi nereye, ne zaman sürülür bilmem.
O yüzden ufak bir makyaj çantası işimi görüyor fazlasıyla :süslü:

Bu konuda çok bilinçliyim. İkinci bir kapatıcım, maskaram yok mesela. Her gördüğümü almam. Kimin neyi samimiyetle önerdigini bilirim, anlarım. Kendini influencer sanan sahte takipçili fenomen tayfaya da asla güvenmem. Senelerdir bu işin içinde olan, emek emek youtube videolari çekmiş insanların önerilerini önemserim. Hiçbir zaman da yanıltmazlar.

Bilgi birikimi ve yeterli araştırması incelemesi olmayan insanların gazıyla alışveriş yapmıyorum, zamanında gereksiz çok ürün almış, kullanamayıp eşe dosta dağıtıp boş yere maddi kayıp yaşamış kozmetiğe, makyaja çok düşkün biri olarak artık çok daha bilinçliyim, far/allık/ruj gibi renkli ürünler hariç diğerini bitirmeden 2. Yi almıyorum, fondöten ve bb krem olarak 2 ten ürünüm var, bir de pudram 2 tane, biri toz biri sıkıştırılmış sabitleme pudrası, acelem varsa sıkıştırılmış, vaktim varsa toz pudrayla sabitleme yapıyorum, rimel, eyeliner, bronzer, kapatıcı gibi diğer ürünlerim hep tek, fenomen gazına gelip çantalar dolusu makyaj malzemesi almayın bence, hem boşa para kaybı, hem de bayatlayan bitirilmesi mümkün olmayan bir yığın kalabalık

Benim sadece rimelim var, doğal tonlarda bir rujum var. Bir de düşse etse çantada kırılmayacak - fırça gerektirmeyen krem alligim var.
Oldu bitti. Başka da bir şeyim yok :) bu üçü çantamda,bana yetiyor.
Bir de far paleti ve kırmızı rujum var. Ama onları nadir kullanıyorum, date'e çıkarken, foto cekineceksem, operaya gideceksem falan.

Serumlarim var ama, sabah ve gece nemlendiricilerim var, güneş kremim var. Haftada iki de maske yaparım. Çalıştığım zamanlarda beş haftada bir cilt bakımına giderdim. Yeter bence

Ürününüz çokmuş o zaman hangi üründe kaliteli verim aldınız yazar mısınız mesela ben Selin Beauty nin cc kremini merak ediyorum o paraya değer mi kararsız kaldım iyi ki stoklamışsıniz şuan makyaj malzemesi fiyatları çok arttı bitmeden alınacak gibi değil 2 tane çok sevdiğim fondotenim var ikisi de bitmek üzere bu sefer bb veya cc krem alacağım ama fondöten her zaman sevdiğim bir ürün tavsiye bekliyorum sizden bir de ışıltılı allıkta tavsiye 😊

Ürününüz çokmuş o zaman hangi üründe kaliteli verim aldınız yazar mısınız mesela ben Selin Beauty nin cc kremini merak ediyorum o paraya değer mi kararsız kaldım iyi ki stoklamışsıniz şuan makyaj malzemesi fiyatları çok arttı bitmeden alınacak gibi değil 2 tane çok sevdiğim fondotenim var ikisi de bitmek üzere bu sefer bb veya cc krem alacağım ama fondöten her zaman sevdiğim bir ürün tavsiye bekliyorum sizden bir de ışıltılı allıkta tavsiye 😊
merhaba bb krem olacak missha çok iyidir parasını hak ediyor , uygun fiyatlı olarak note güzel ama nerdeyse fondöten gibi kapatıcılığı var, mac deki face and body fondöten de bb gibi hem hafif hem de ışıltılı, kapatıcılığı da az, ışıltı allık olarak mac kullanıyorum çok iyidir ama fiyatları baya arttı, flormarın ışıltılı allıkları da çok kalıcı ve güzeldir, beaulis denemiştim hiç kalmıyor çantaya atıp günde 5 kez tazelemek lazım

Zamanında almışım almışım hepsinin son kullanma tarihi geçti.
Aslında bir Bb krem, bir highligter, bir far paleti, bir ruj, bir dudak parlatıcısı, bir rimel, bir eyeliner yeter. Envai çeşit marka marka, renk renk almak gerçekten israf.

Evlenmeden önce o kadar çoktu ki. Sırf övüldü diye bi markanın çıkardığı tüm ruj koleksiyonunun hepsini almışım. Yine bi markanın çok övülen far paletlerinin hepsini almışım. Daha neler neler aldığımı unuttuklarım olmuş, etiketini bile açmadıklarım olmuş, aynı üründen bi kaç tane aldığım olmuş. Evlenirken evim küçük olacak diye temizlik yapayım dedim. Kendime sadece 1 çekmecelik ürün bıraktım. Diğerlerini kardeşime, kardeşimin yurttan oda arkadaşlarına, okul arkadaşlarına dağıttım. Etiketli duranları uygulamalardan sattım. Baya sadeleştirdim ama hala elimde koleksiyon halinde ürünler var. O yüzden artık elimdekiler tükenene kadar yeni bişeyler almamaya çalışıyorum. Bişey övülürken hemen odağımı değiştiriyorum alırım diye 😅 elimdekiler de azalsın kendime küçük bir çanta yapıcam. Bitsinler diye de her gün makyaj yapıyorum nerdeyse markete bile makyajlı gitme alışkanlığım oldu. Bu sefer makyaj temizleme ürünlerine kapıldım. Sürekli makyaj temizleme yağları araştırıyorum ama kapılmayacağım elimdeki ürünler bitmeden yenisi yok kendimi tutuyorum 😅😅

zamanında çılgınca alıyordum koleksiyon yapayım kafası. Şu an ne kadar gereksizmiş. Mac'in tüm rujlarını toplamaya çalısıyordum nerdeyse. Şimdi zamanında aldıklarımı süremiyorum bile pembe, mor, turuncu rujlar- berbat. 1-2 farklı aydınlatıcı, kışlık ve yazlık olmak üzere 2 farklı allık, eyeliner, kapatıcı ve tek çeşit bronzer kullanıyorum. Ruj olarak da günlük kullandıgım rujum max 3'tür. Nude tonlar. Bence cildinize iyi giden bir ürün bulduysanız yenisini aramayın. Sizinle uyuşan üründe kalın. Makyajda nicelikten cok nitelik daha önemli

Önceleri makyaj malzemesine yatırım yapardım sonra baktım ki bu dogru değil mantıksız hem aşırı par aharcıuorsun hem bu farlar rujlar bitmiyo kalıyo kalıyo yıllarca en mantıklısı cilt bakımına yatırım yapmak zaten ozman makyaj kendini gösteriyor.

zamanında çılgınca alıyordum koleksiyon yapayım kafası. Şu an ne kadar gereksizmiş. Mac'in tüm rujlarını toplamaya çalısıyordum nerdeyse. Şimdi zamanında aldıklarımı süremiyorum bile pembe, mor, turuncu rujlar- berbat. 1-2 farklı aydınlatıcı, kışlık ve yazlık olmak üzere 2 farklı allık, eyeliner, kapatıcı ve tek çeşit bronzer kullanıyorum. Ruj olarak da günlük kullandıgım rujum max 3'tür. Nude tonlar. Bence cildinize iyi giden bir ürün bulduysanız yenisini aramayın. Sizinle uyuşan üründe kalın. Makyajda nicelikten cok nitelik daha önemli
Ben zamanında Ankara’da Trt’nin makyözünden makyaj dersi aldım. Bana bir makyaj yapıyordu. Kendimi tanıyamıyordum. Kryolan kullanıyordu. Ama Cildim aşırı kustu. Kesinlikle Her ürün, her cilde uyum sağlayamıyor. İyi gelen markada karar kılıp, devam etmek en doğrusu.

Ben zamanında Ankara’da Trt’nin makyözünden makyaj dersi aldım. Bana bir makyaj yapıyordu. Kendimi tanıyamıyordum. Kryolan kullanıyordu. Ama Cildim aşırı kustu. Kesinlikle Her ürün, her cilde uyum sağlayamıyor. İyi gelen markada karar kılıp, devam etmek en doğrusu.
kryolan ürünleri çok ağır, düğün makyajı sahne makyajı şeyler için, kesinlikle günlük kullanılacak ürünler değil. Zaten artık o ağır belli olan makyaj modası da kalmadı, daha varla yok arası duran makyajlar moda

ben yeniden makyaj çantamı düzenliyorum sebebi öncekilerin ablamla kullandığım için çok özensiz ve pis kullanılmıs gibi gözüküyordu ben de sadece kendime ait çanta hazırlıyorum paletim kargoda daha bronzer alcam ohooo

enflasyonist durumlar o kadar kötü ki ; maalesef eskisi kadar güçlü bir koleksiyonum yok.
acilen makyaj çantamı düzenlemem gerekmekte tabi ki.

X