Düğün Maddiyattan dolayı sadece nikah olsa da olur diyor

Ya siz düğünü kendinizden çok biri diğeri ne diyecek şeklinde ayartıyorsunuz inanamıyorum ,bu türk kızların bu konuda yetiştirilmede büyük sıkıntı var maalesef,bir yıl sonra borçlar yüzünden eşimden soğudum diye bir konu açarsanız şaşırmam..

Ne güzel allah mutluluğunu bozmasın inşallah ablacım. Insallah ben de ilerde senin gibi düşünür ve mutlu olurum nişanlımı çok seviyorum dediğin gibi olmadı nikah arkasindan küçük bi yemek yaparız kısmet
Bencede düğün paralarına yazık etme. Hayat zor kenarda para olması iyi olur. Hayırlısı olsun inşallah

Ya siz düğünü kendinizden çok biri diğeri ne diyecek şeklinde ayartıyorsunuz inanamıyorum ,bu türk kızların bu konuda yetiştirilmede büyük sıkıntı var maalesef,bir yıl sonra borçlar yüzünden eşimden soğudum diye bir konu açarsanız şaşırmam..
Düğün parasını biz vermeyeceğimize göre böyle bi konu açmam da söz konusu olmaz başka borçlarımız elbet olur hayat müşterek hiçbi zaman dört dörtlük olmaz olamaz

Evlenirken yapılan masraflar taksitler ve sonrasında mutsuz eşler
Lüks düşkünlugu herseyim tam olsun mantığı ve sonrasında ki mutsuzluk günümüz dünyasının özeti gibi malesef
Ben dahil bir çok insanin mutsuzluğunun altında bu var bence maddi olarak birseylere sahip olurken ruhumuzu doyurmuyor ve duygusal açlık çekiyoruz
Hiç ama hiç kimse hayatından memnun değil çünkü insanlar olarak herşeye çok çabuk ulaşabiliyoruz herkes maddi gücü çerçevesinde birseylere ulaşıyor yada taksit kredi vs yle
Sosyal medyada herkes renk renk mobilya ve eşyalarını düğünlerini hamilelikleri evliliklerini paylaşıyor WhatsApp da bile durumlarına bunları koyanlar var hep biz çok mutluyuz bizim evimiz böyle güzel gibi bir çaba ve ispat içindeyiz oysa hepimiz genelimiz buhran geçiyoruz
Azla yetinmeyi unuttuk malesef sırf benim ne eksiğim var diye yapılan yaptırılan düğünler eşyalar vs ziyandan başka birşey değil çok severek evlenen iki insan borç yükü altında iki düşmana dönüşüyor nasıl olacak bilmiyorum ama artık bu buhrandan çıkmalıyız

Niye öyle evlenmek için acele ediyorsunuz?
Nişanlının para durumu zayıf ise hiç evlenme
İçinde kalacak, üzüleceksen, para birlensin
İstediğin olsun!
Erkek tarafı oldu bittiye getirmek istiyor, haberin olsun, yahu onların dediğini yapmak zorundamısın, daha evlenecek kişi birey olamamış babası karışıyor, sende bu olanları normal mış gibi anlatoyorsun, evlenme işini ertele
İ

Teknede düğün olunca madalya mı veriyorlar? Buna ağlaya ağlaya helak olduysan Allah sana büyük dert vermesin mazallah altından kalkamazsın. Yani sırf ona buna hava atmak başka bişi göremiyorum ben

Merhaba kızlar o kadar çok çıkmazdayım ki derdimi kimseye anlatamıyorum size anlatayım belki rahatlarım dedim. Biz 6 haziranda evlenmeyi düşünüyoruz ve nişanlım şuan askerde. Askere gitmeden önce düğün salonu vs tutulsun diye bakmaya başladık ve teknede düğüne karar verdik tutalım dedik kp sorun çıkardı benim tanıdığım var ona bakacağım vs dedi neyse nişanlım askere gitti tutulamadan maalesef 2 3 ay sesimi çıkarmadan tutulmasını bekledim ama hala tutulmadı sonra nikah günü alın sonra tutalım dediler ama malesef bunların hepsi bahaneymis paralari yokmus ben var diye biliyordum. Aslinda hala tutmak istiyorlar düğün olsun istiyorlar biliyorum ama nişanlım da kendinizi çok sıkmayın amaç evlenmek değil mi nikah yaparız demiş ben bunu duyunca çok üzülmüştüm çünkü çok hayaller kurmuştum düğünümüz teknede olacak diye herkese söylemiştik çok mutluydum. Dedim ki düğünde takılan paralarla tekne parasını veririz ona da pek istekli değil köşede paramızın olmasını istiyor daha hiçbi şey net değil ama ağlamaktan helak oldum çok kötü durumdayım nişanlımı nasıl ikna edebilirim yardım edin lütfen düğününün olmaması içimde kalacak biliyorum o da eli kolu bağlı askerde onu da üzmek istemiyorum ama düğünümüz olsun istiyorum :KK43:
Durumu aynalı körük (fayton) olmazsa ben gelin gitmem, ud kemane çalmazsa aynalı körüğe de binmem türküsüne benzettim. Hikayesini izleyin belki bişeyler değişir 😊

X