Luzumlu-Luzumsuz Dizeler..

Deniz M Gunes

💞Benimsin💞
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
10 Temmuz 2011
5.911
2.555
Bu konu başlığı altında kendi yazıp çizdiklerimi paylaşıcam sizlerle ,umarım hoş bir paylaşım alanı olur..

bende az önce kendime soruyordum, böyle şahane dizeleri okuyan neden henüz eklememiş kendinden bişey diye .

isabet oldu yine :KK9:

devamını bekliyorum:KK31:

Çok tatlı bir cadım,
Ben assolist olduğumdan biraz ağırdan alıyorum da ondan :KK9:şaka canım pc de bulunan dosyam silinince bende tek tek elle yazmaya çalışıyorum bunun içinde vakit az geliyor bu yüzden işte,yoksa şimdiye kadar dolmuştu bu bölüm :) devam edicem tatlım söz...

Bir damla gözyaşımdın gözümde

Saatlerce ağlamadım bu yüzden

Akıtıp kaybetmekten korktum belkide

Tıpkı korktuğum gibi geceden,

Ve tek bir söz bekledim senden ben giderken

Kall...demeni istedim belkide

Oysa dudaklarından dökülen tek heceydi gitt...

Yoktun ve hiç olmamıştın aslında

Bense var saymıştım seni hep rüyalarımda

Ben büyütmüştüm bu sevdayı kendi dünyamda....

Aktın gittin işte bir damla gözyaşımda

Vee biliyorum artık sonsuza dek kaybettim seni ben....

Evet iyi bildin yine uykusuz bir gece
Ne yaptın bana sen böyle?
Saçımda izi kalmış elinin
Tenimde kokusu hala teninin...

Ne yaptıysam olmadı,bu bendeki sen dolandıkça dolandı
Üstüm başım sen içinde !
Elimde dokunuşunun izi
Her yere saçılan bu senleri,
Toplasamda yetmiyor bana ,
Ne gündüzü ne de geceleri...

Yanıbaşımda duran hayalin var
Gözlerimde ise hala gözlerinin izi...
Üstüm başım sen içindee !
Anlıyormusun beni ?

Ya tut ellerimi aydınlığa çıkar bizi,
Yada git gidebildiğin en uzak şehre!
Bırak dağınık kalsın bu bende kalan sende!

Üstüm başım sen içinde ne olur artık anla beni..

Yalanların içindeki tek gerçeğimdin
Anladım dedin susarak mı dinledin
Yargıladın kendince astın,kestin,biçtin
Söylermisin şimdi bana
Sen beni bu kadar mı çok sevdin?

Ben kıyamazken omzuma düşen bir tek saç teline
Saklarken hala şiir defterimde
Umursuz mu sandın beni keyfi yerinde;
Sen bilme sakın sevgili
Benim sevgim seninkinden daha derinde..

Rahatta kal ! sevgili sevgim,
Kırılan kanatlarımızı beraber sarıyoruz farkındamısın
Daha az dinliyoruz acıklı şarkıları
Ve daha az acıtıyoruz biribirimizin canını
Ve daha az duyup daha az görüyoruz dünya denen sahte hanı,
Rahatta kal sevgili sevgim !
Ben yüklenip gideceğim onca acını,yeni ufuklara yelkenlerine bez olacağm denizinde,
Yeni şarkılar söyleteceğim sana, hatta daha mutlu ol diye bensizliğimde...

Aşk şiirleri...İşte yazabilene gıbtayla baktığım bir edebiyat dalı daha...Çok az şiir okudum bu bölümde. İnşallah devamını getirir bizlere de ilham olursunuz. Şarkı sözü olabilecek kıymette dizeleriniz var. Ben asla abartmam inanın. Eğer kötüyse kötü derim. İyiyse iyi, çok iyiyse çok iyi. Benim okuduğum bu pasajlar aklımın ve kalbimin terazisinde "çok iyi" çekti. Ayrıca dizelerinizi kısa tutabilmenize hayran kaldım. Az sözle çok şey söyleme sanatı diye buna denir. İnşallah ben de bu meziyete ererim birgün. Size de aynı şeyi söyleyeceğim: Çok güzelsiniz.

İzliyor olacağım.
Tebriklerimle.

Aşk şiirleri...İşte yazabilene gıbtayla baktığım bir edebiyat dalı daha...Çok az şiir okudum bu bölümde. İnşallah devamını getirir bizlere de ilham olursunuz. Şarkı sözü olabilecek kıymette dizeleriniz var. Ben asla abartmam inanın. Eğer kötüyse kötü derim. İyiyse iyi, çok iyiyse çok iyi. Benim okuduğum bu pasajlar aklımın ve kalbimin terazisinde "çok iyi" çekti. Ayrıca dizelerinizi kısa tutabilmenize hayran kaldım. Az sözle çok şey söyleme sanatı diye buna denir. İnşallah ben de bu meziyete ererim birgün. Size de aynı şeyi söyleyeceğim: Çok güzelsiniz.

İzliyor olacağım.
Tebriklerimle.

Yine yeniden merhaba :)
Sevgili Aynur hanım,sabah çok işim olduğundan yorumunuza bir gözatıp çıkmak durumunda kaldım;ama o kısacık anda bile gözlerim yaşlarla doldu beni onore ettiniz :KK17:cidden benim bir iddiam yok ama sözleriniz bana yeniden devam isteği verdi buna kalpten inanmanızı dilerim:) sizinde dediğiniz gibi benim cadımla anlaşmamızın en iyi nedenide bu sanırım aynı tarzda yazıp çiziyoruz,ama o benden usta cidden ve bu beni dahada mutlu ediyor:) siz de benim için tarzınız ne olursa olsun -usta bir kalem-siniz ve sizdeki meziyetten haz alarak umarım dahada geliştirim kendimi .Sizin içi güzelliğinizin bizlere yansımasıdıır bizdeki gördüğünüz güzellikte :KK16:

Sevgi ve saygılarımla...

Benim için herşeydin,herşeyimi alıp gidemezssin
Bende öyle bir sensinki,yaşamadan bilemezssin
Hadi durma sür atlarını dört nala
Ama şunuda unutma yine bana döneceksin
Çünkü sen bende ben ölene kadar müebbetsin...

Yine yeniden merhaba :)
Sevgili Aynur hanım,sabah çok işim olduğundan yorumunuza bir gözatıp çıkmak durumunda kaldım;ama o kısacık anda bile gözlerim yaşlarla doldu beni onore ettiniz :KK17:cidden benim bir iddiam yok ama sözleriniz bana yeniden devam isteği verdi buna kalpten inanmanızı dilerim:) sizinde dediğiniz gibi benim cadımla anlaşmamızın en iyi nedenide bu sanırım aynı tarzda yazıp çiziyoruz,ama o benden usta cidden ve bu beni dahada mutlu ediyor:) siz de benim için tarzınız ne olursa olsun -usta bir kalem-siniz ve sizdeki meziyetten haz alarak umarım dahada geliştirim kendimi .Sizin içi güzelliğinizin bizlere yansımasıdıır bizdeki gördüğünüz güzellikte :KK16:

Sevgi ve saygılarımla...

ikimizde amatörce birşeyler karalıyoruz canım. şiir öyle bir şeyki devamlı beslenmek istiyor, aşk ile , tutku ile, yeni kelimler ile, yeni hikayeler ile devamlı şiiri besleyeceksin. yoksa kısırlaşıyor. o yüzden , madem seviyoruz bu işi , daha çok şiir yazabilmek adına bol okuycaz ve yazacaz:KK34:

ikimizde amatörce birşeyler karalıyoruz canım. şiir öyle bir şeyki devamlı beslenmek istiyor, aşk ile , tutku ile, yeni kelimler ile, yeni hikayeler ile devamlı şiiri besleyeceksin. yoksa kısırlaşıyor. o yüzden , madem seviyoruz bu işi , daha çok şiir yazabilmek adına bol okuycaz ve yazacaz:KK34:

Ben bi beş dakika önce besledim cadımcım olmuşmu:KK1::emir_bebek:

Kapat tüm kapıları,ışıkları söndür bu gece
Ben geldim yar ben ! yalnız ve tek hece
Alma acıları ve sancıları içeri
Gitmeme de izin verme ne olur bu gece
Sızladı durdu sol yanım inan sensiz ömrümce
Hadi sevgili sen ol tüm acılarımın ilacı bu gece ve ömür boyu her gece....

Git ve yıkıl bildiğin yerde
Bir nehirdim taşsam şimdi bir damla değilim önünde
Pencerelerin demir parmaklıklı
Gün yüzü göremiyorum sayende
Ne alasın be sevgili;sen güneşte ben se senin hep arka bahçende ve senin gölgende!

X