Fırınlar, Ocaklar, Aspiratörler LUXELL Börekçi Turbo Mini Fırın KULLANAN var mı Acill

Luxell börekçi turbo lx3675 mini fırın kullanan memnun mu

• Ankete Katılan
    7

Nej8

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
29 Ağustos 2015
32
4
32
Merhaba arkadaşlar. Ben davul fırın kullanıyordum. Dün babam luxell börekçi turbo lx3675 mini fırın almış. O sevincle kek yaptım 180c de kabardı ama dışı pişti içi çiğ. Bugün poğaça yaptım 200c de kabarmadi altı yandi yine içi çiğ. Son umutla kurabiye yaptım yanmasın diye 160c de ağır ağır pissin içi çiğ kalmasın derken 45 dk da pişmedi dereceyi artırdim taş gibj oldu. Çok uzun sürede pişiriyor yine de içi pismiyor. Davul bundan daha iyiydi. Acaba fırın bozuk mu ben mi kullanmayı beceremedim. Kullanan varsa lutfennnn yardimci olun kek poğaça vs hangi ayarda nasıl kaç derece pişiriyorsunuz püf noktası nedir. Iki gündür malzemelerim ziyan oldu çok mutsuzum...

Önce altını açıp altını biraz pişirdikten sonra üstünü açıp pişirirsen daha güzel pişer.

Bi arakadasim yanmasin diye düşük ısıda pişir fırın küçük 180 fazla geliyor dedi ama öyle çok uzun sürdü. Alt ve üst ayarda yapıyordum bi de böyle deneyeyim. Siz kek ve poğaçaları kaç derecede yapıyorsunuz?

Bi arakadasim yanmasin diye düşük ısıda pişir fırın küçük 180 fazla geliyor dedi ama öyle çok uzun sürdü. Alt ve üst ayarda yapıyordum bi de böyle deneyeyim. Siz kek ve poğaçaları kaç derecede yapıyorsunuz?
bence derecesi iyi sadece başında bekleyip çok pişmeden müdahale edip üst pişirmeye zamanında basmanız lazım,hafif kabarınca basın bence.her yer eşit kızarmıyorsa tepsiyide biraz çevirip deneyebilirsiniz.bende aşağı yukarı 180de pişiriyorum.

Eski fırınım, çok da memnundum. Dediğiniz gibi sıkıntı yaşamadım. Fırını önceden zaten ısıtıyorsunuzdur. Arıza olabilir, ilk fırınım Bosch markaydı o mesela gelişinden arızalıydı.
Arızalı fırınımda aynı sizin şikayetleriniz vardı, hatta 1,5 saat boyunca karnıyarığı pişirmediği gibi suyu bile fokurdamamıştı.

Eski fırınım, çok da memnundum. Dediğiniz gibi sıkıntı yaşamadım. Fırını önceden zaten ısıtıyorsunuzdur. Arıza olabilir, ilk fırınım Bosch markaydı o mesela gelişinden arızalıydı.
Arızalı fırınımda aynı sizin şikayetleriniz vardı, hatta 1,5 saat boyunca karnıyarığı pişirmediği gibi suyu bile fokurdamamıştı.

Fırın ısınıyor fakat derece artırınca 180 vb. dışı yanıyor içi pismiyor. Düşükte de 160c cook uzun sürüyor. Ön ısıtmayi 5 dk.dan az yapıyorum bu sorun oluyormudur

Kek ve poğaçayı yüksek dereceyle başlayıp sonra dereceyi düşürüyorum
250 ile başlıyorum. Kabarinca düşürüyorum.
Başka bi mini firin benimki

Kek ve poğaçayı yüksek dereceyle başlayıp sonra dereceyi düşürüyorum
250 ile başlıyorum. Kabarinca düşürüyorum.
Başka bi mini firin benimki
Ben öyle yapsam kömür olur sanırım peki kek yaparken fanı kullanıyor musunuz kabarmasina etki eder mi

Fırın ısınıyor fakat derece artırınca 180 vb. dışı yanıyor içi pismiyor. Düşükte de 160c cook uzun sürüyor. Ön ısıtmayi 5 dk.dan az yapıyorum bu sorun oluyormudur
5 dk yeterli gelmez elbette, 180e ayarlıyorsanız, o dereceye ulaşmasını bekleyin.

Kullandıkca sizde farkedeceksiniz hiç kullanışlı bir fırın değil. Ben yaklaşık 6 ay mecburiyetten kullandım kendisini. Daha ziyade yemek pişirmeye kullanıyodum. hİç börek poğaça bile pişirmedim. Ama keki önce 200 dereceye veriyodum, 10 dakka o şekilde ısındırıp, ardından 150 dereceye verip keki sürüyodum fırına. Sık sıkda gözetliyodum sürdükten sonra 20 dakka içinde kızarmaya başlarsa dahada kısıyordum derecesini. 130 falan yapıyodum. Kabarması güzel, içi güzel pişiyodu. Ama ne olursa olsun kullanışlı değil.

Kullandıkca sizde farkedeceksiniz hiç kullanışlı bir fırın değil. Ben yaklaşık 6 ay mecburiyetten kullandım kendisini. Daha ziyade yemek pişirmeye kullanıyodum. hİç börek poğaça bile pişirmedim. Ama keki önce 200 dereceye veriyodum, 10 dakka o şekilde ısındırıp, ardından 150 dereceye verip keki sürüyodum fırına. Sık sıkda gözetliyodum sürdükten sonra 20 dakka içinde kızarmaya başlarsa dahada kısıyordum derecesini. 130 falan yapıyodum. Kabarması güzel, içi güzel pişiyodu. Ama ne olursa olsun kullanışlı değil.
Ben de hiç memnun değilim poğaça kek ve kurabiye yaptım 3ü de hüsran. Ya ben anlamıyorum bu fırının dilinden ya da benim eski davul fırından bile daha kalitesiz luxell börekçi. .

Gerçekten mi ???
Benim de elmalı... Kek poğaça börek kurabiye bunları kaç derecede hangi ayarda yapıyorsunuz tek tek yazar misiniz lütfen . Yoksa fırınım çöpe gidecek.

keki 150 derecede fansız 30 dk civarında pişiriyorum. 30 d yaklaşınca kürdan batırıp kontrol ediorm.

börek 180-160 derece arası eğer elde açtıysanız 180 hazır yufka ise 160 fansz

kurabiye de 150 derece.

fırın 1600 watt diğer fırınlara göre çok daha iyi pişirio o nedenle 30 derece var olandan düşük tutabilirsiniz. internette de yazıyordu oktay usta da aynı fırını kullanıor onun tariflerine de bakabilirsin.

keki 150 derecede fansız 30 dk civarında pişiriyorum. 30 d yaklaşınca kürdan batırıp kontrol ediorm.

börek 180-160 derece arası eğer elde açtıysanız 180 hazır yufka ise 160 fansz

kurabiye de 150 derece.

fırın 1600 watt diğer fırınlara göre çok daha iyi pişirio o nedenle 30 derece var olandan düşük tutabilirsiniz. internette de yazıyordu oktay usta da aynı fırını kullanıor onun tariflerine de bakabilirsin.

Peki, çook teşekkür ederim vakit ayırıp yazdığınız için. Bir de böyle deneyeyim..

Diğer kullanıcılar önce alttan pişirin kabarınca üstü açın daha iyi pişer dediler. Siz nasıl yapıyorsunuz

ben iki tarafıda açıyorum. tepsiyi yada kalıbı ortalayıp koyun. üstü pişmiş duruorsa altı pişmiştir zaten stres yapmayın. normal bir fırın işte. sadece altı 1000 üstü 600 watt :)

ben iki tarafıda açıyorum. tepsiyi yada kalıbı ortalayıp koyun. üstü pişmiş duruorsa altı pişmiştir zaten stres yapmayın. normal bir fırın işte. sadece altı 1000 üstü 600 watt :)
Işte benim altı kizariyor ve üstü de pisip hep ortasi çiğ kalıyor. Malzemelerim ziyan oluyor misafir gelince de rezil olurum diye yapamıyorum. Belki benimki arızalidir bilmiyorum

X