Lütfen yargılamayın

ben gelecekte evlilik düşündüğümüz birisiyle bekaretimi kaybettim. O zamanlar benim için pek bi önemi yoktu bunun. Ama güvendiğim ve kendimden emin olduğum zaman bekaretimi kaybettim. Artık o kişi hayatımda yok, yollarımız ayrıldı. Ve ben ne yaptım diye kendimi suçlamaya başladım. Bunu evlenmeden yaşamasaydım da , gerçekten evleneceğim kişiyle evlendiğimde mi yaşasaydım, diye pişmanlık duyuyorum. Toplumumuzda bu tür konular bir tabu ve ilerde evleneceğim zaman nasıl kendimi açıklayacağım, benden iğrenir mi, bana baktığında aklına hep gelir mi diye düşünmeden edemiyorum. Karşımdaki insana yalan da söylemek istemiyorum ama bilmesi doğru mu bilmiyorum. Yüzüme vurur mu, değerim düşer mi diye düşünmeden edemiyorum. Diktirmeyi de düşünmüyorum. Ama gelecekte nasıl evlenebilirim nasıl evleneceğim insanın yüzüne bakarım diye düşünüyorum. Lütfen fikrinizi saygı içerisinde belirtirseniz sevinirim. Saygılar
Beden senin, bekaret senin, hayat senin. Yani ne yaşadığın da sadece seni ilgilendiriyor. 2024 yılındayız kendisinin yapmadığı şey kalmayıp size geçmişinizi soran bir erkeğe sadece kibarca “sanane” demek düşer. Lütfen bu şekilde kendinizi asla suçlamayın. Hayata bir kere geliyoruz ve en iyi şekilde yaşamaya çalışıyoruz. Her şeyden önce bedeninize saygı duyacak birisiyle devam edin bence. Ve adam öldürmüşsünüz gibi davranmayın kendinize lütfen. Siz yanlış bir şey yapmadınız ❤️

Siz bunu bir suçmuş gibi karşı tarafa söylerseniz size suçlu gibi davranır. Bekareti önemsemeyen o kadar çok erkek var ki. Siz de öyle biriyle beraber olacaksınız hepsi bu. Gayet normal bir durumu böyle gözünüzde büyütmeyin. İğrenmek falan ne demek.

ben gelecekte evlilik düşündüğümüz birisiyle bekaretimi kaybettim. O zamanlar benim için pek bi önemi yoktu bunun. Ama güvendiğim ve kendimden emin olduğum zaman bekaretimi kaybettim. Artık o kişi hayatımda yok, yollarımız ayrıldı. Ve ben ne yaptım diye kendimi suçlamaya başladım. Bunu evlenmeden yaşamasaydım da , gerçekten evleneceğim kişiyle evlendiğimde mi yaşasaydım, diye pişmanlık duyuyorum. Toplumumuzda bu tür konular bir tabu ve ilerde evleneceğim zaman nasıl kendimi açıklayacağım, benden iğrenir mi, bana baktığında aklına hep gelir mi diye düşünmeden edemiyorum. Karşımdaki insana yalan da söylemek istemiyorum ama bilmesi doğru mu bilmiyorum. Yüzüme vurur mu, değerim düşer mi diye düşünmeden edemiyorum. Diktirmeyi de düşünmüyorum. Ama gelecekte nasıl evlenebilirim nasıl evleneceğim insanın yüzüne bakarım diye düşünüyorum. Lütfen fikrinizi saygı içerisinde belirtirseniz sevinirim. Saygılar
Sorumluluğunu kaldıramayacağınız yükler altına girmeyin arkadaş, o zaman iyiydim hoştum terkedildim pişman oldum.
Yapacak birşey yok yaşayıp göreceksiniz. Belki dediğiniz gibi iğrenecek terkedecek, belki tamam deyip sonra yüzünüze yüzünüze vuracak, belkide önemsemeyecek. Zaman gösterir.

Siz diğer sevgilinizle kendi rızanızla birlikte olmadınız mı?

Belki eksileneceğim ama pişmanlığınız evlenmeden önce birlikte olmaktan değil bunu dert etmeyen biriyle olsanız devam edeceksiniz birliktelik yaşamaya
Pişmanlığınız yeni sevgilim olursa bakire kız isterse korkusu.

Sana saygı duyan bir adamla evleneceksin.

Ben partnerime cinsellik veriyorum, partnerim benimle ilerde evlenmek zorunda düşüncesini çok yanlış buluyorum. Birileri sizi terk etmesin, kesin evlensin diye birileriyle beraber olamazsınız. (Evlilik gibi bir vaatle beraber olmuyorsanız neden ayrıldıktan sonra pişman oluyorsunuz) Sevgiliydik iyiydi, güzeldi, ayrıldık şimdi tü kaka gibi bir şey değil cinsellik. Karşınızdaki insan tabi ki sizin yüzünüze bunu vurur çünkü kozu siz veriyorsunuz. Bu sadece eş ilişkileri için de değil arkadaşlık ilişkilerinde de böyledir. Zayıflığınızı gösterdiğiniz yerlerden vurulursunuz her zaman. Kendiniz önce bunu bir hata olarak görmekten vazgeçin. Kendinizin bir değeri olsun. Karşımdaki insan benden tiksinir mi ne biçim bir düşünce, ne biçim bir kafa yapısı? Sizin değeriniz bir kızlık zarı kadar basit mi? Kendi değerinizi neden bu kadar düşürüyorsunuz? Ay cidden bazı kadınları kendine gelsin diye bir tokatlayasım geliyor bu formda 😡

İnançtan bahsediyorsunuz sonra da açıklamak zorunda değilsin diyorsunuz. Asıl inancliysa açıklamak zorunda. İnançlı değilse bile gizlemesi hiç etik değil.
Diyelim açıkladı fitneye sebebiyet verebilir. Rabbimiz günahlarımızı açıklamamamızı ister. Araştırabilirsiniz.

Erkekler bunun derdine düşmüyor söylemezlerse zaten kimse anlatamaz diye ama kadınlar yok kanamam olmazsa yanlış anlar vs vs
Yani her ilişki de kanama yaşanacağını düşündüren nedir bu insanlara? Benim kanamam olmadı mesela eşim sorgulamadı bile ben yine de acaba esnek mi diyerek açıklama gereği duydum çünkü öyle aşılandı ne yazıkki bizlere

Bunlar evlenmeden konuşulur zaten.
Yani kişinin yaşadıklarının sorulması taraftarı değilim ancak gelecekte birlikte olacaginiz kişi bunu bilmek için diretiyorsa ve bu onun için bir kriter ise soylemelisiniz bence. 🤷
Bu sefer de o kişiyi kandırmış olacaksınız aksi halde.

Siz diğer sevgilinizle kendi rızanızla birlikte olmadınız mı?

Belki eksileneceğim ama pişmanlığınız evlenmeden önce birlikte olmaktan değil bunu dert etmeyen biriyle olsanız devam edeceksiniz birliktelik yaşamaya
Pişmanlığınız yeni sevgilim olursa bakire kız isterse korkusu.
Bu senin fikrin. Ne düşündüğümü sen bilemezsin

değerim düşer mi
Açık arttırmaya çıkmış eşya mısınız siz ya değerim düşer mi ne :KK70: bekaretle mi değer oluyormuş? bekaretiniz gitmemiş olsaydı eşiniz sizi başınızın üstünde mi tutacak? hemcinslerimin bu konuda bu kadar cahil olupta kendini değersiz göstermesine katlanamıyorum cidden ya.
İleride evleneceğin adam sana geçmişini sorarsa koşarak uzaklaş zaten ne varsa o adamlarda vardır.

Geçmiş, geçmiş de kalmıştır siz de geri de bırakın hayatınıza odaklanın. Kimseye birşey açıklamak zorunda değilsiniz, sevgililik döneminde anlarsınız zaten bu tarz konulara bakış açısını ona göre aksiyon alırsınız.

Beden senin, bekaret senin, hayat senin. Yani ne yaşadığın da sadece seni ilgilendiriyor. 2024 yılındayız kendisinin yapmadığı şey kalmayıp size geçmişinizi soran bir erkeğe sadece kibarca “sanane” demek düşer. Lütfen bu şekilde kendinizi asla suçlamayın. Hayata bir kere geliyoruz ve en iyi şekilde yaşamaya çalışıyoruz. Her şeyden önce bedeninize saygı duyacak birisiyle devam edin bence. Ve adam öldürmüşsünüz gibi davranmayın kendinize lütfen. Siz yanlış bir şey yapmadınız ❤️
teşekkür ederim ❤️

Açık arttırmaya çıkmış eşya mısınız siz ya değerim düşer mi ne :KK70: bekaretle mi değer oluyormuş? bekaretiniz gitmemiş olsaydı eşiniz sizi başınızın üstünde mi tutacak? hemcinslerimin bu konuda bu kadar cahil olupta kendini değersiz göstermesine katlanamıyorum cidden ya.
İleride evleneceğin adam sana geçmişini sorarsa koşarak uzaklaş zaten ne varsa o adamlarda vardır.
Böyle düşünmeme sebebiyet veren toplumumuzdaki insanlar. Yoksa kendimi eşya olarak görmüyorum

Böyle düşünmeme sebebiyet veren toplumumuzdaki insanlar. Yoksa kendimi eşya olarak görmüyorum

Ee benim dediğim doğru o zaman, bir de beğenmedin yorumumu senin fikrin ben öyle düşünmüyorum dedin.
Evlenmeden önce neden yaptım pişmanlığı olsa toplum ne der umursamazsın ben neden yaptım bu bana uygun bir şey değil dersin. Seninki başkası ile sevgili olursam bakire olmamama takarsa pişmanlığı.

Ee benim dediğim doğru o zaman, bir de beğenmedin yorumumu senin fikrin ben öyle düşünmüyorum dedin.
Evlenmeden önce neden yaptım pişmanlığı olsa toplum ne der umursamazsın ben neden yaptım bu bana uygun bir şey değil dersin. Seninki başkası ile sevgili olursam bakire olmamama takarsa pişmanlığı.
Kendimi eşya olarak görmüyorum yani hanfendi, senin dediğin pişman olup olmamak. Cümleleri iyi okuyup idrak ettikten sonra mı fikrinizi belirtseniz acaba?

Kimseyi açıklama yapmak zorunda değilsin erkekler çokmu dürüst ya . Bakirim diye oral Aral seks yapan kızlar var. Bir erkeğin bakır kız araması saçma zaten bu devirde

X