Lutfen yardim edin :(

TsukemaTsukeru

Üye
Kayıtlı Üye
17 Kasım 2012
9
0
Merhaba! Ilk olarak forumda birazcik yeniyim ve bu hakkinda yazdigim ilk konu. Umarim beni de aranizdan biri gibi gorursunuz. :)

Ben 16 yasimdayim. Etrafimdakiler tarafindan surekli yuruyen balina olarak cagiriliyorum :KK43: Boyum 175 ve 80kiloyum,kilom agirlikli olarak bacaklarimda. Zayiflamam icin ne tur egzersizler/diyetler yapabilirim?
Gozlerimin alti genetik olarak mosmor,yasim dolayisiyla kapatici,fondoten kullanmak istemiyorum,bu morluklarin gecmesi icin neler yapabilirim?
Her turlu sacin yakistigi bir suratim var. Saclarimin uzamasini istiyorum ama hem cok yavas uzuyorlar,uzayinca bir avuc kaliyorlar,saclarimi nasil daha hizli ve saglikli uzatabilim?
Ve son olarak tirnaklarim cok cabuk kiriliyor. Hatta o kadar cabuk ki uzamadan bile bazen kirildiklari oluyor. :/ Limondan zeytinyagina,guclendirici ojelere kadar her seyi denedim ama cozum bulamadim. :KK43: Yapabilecegim,kesin sonuc veren bir seyler var mi?

Yardima cok ihtiyacim var :KK43: Lutfen yardim edin,universiteye Japonya'ya gidecegim ve incecik Japon kizlarinin arasinda esrar bagimlisi balinalar gibi durmak istemiyorum. :KK43:
Uzun sureli ve ya kisa sureli,bunlarin hepsini duzeltmek istiyorum.

Simdiden tesekkur ederim.

canım burda sana çok fazla tavsiye verebiliriz ama ilk tavsiyem doktora gidip tahlil yaptırman.
tahlil sonuçlarına göre sana en uygun diyet programını öğrenirsin,spor da yaparsan zayıflamamak için bir neden kalmaz.

öncelikle fazla kilolar için kendince diyetler aramak yerine hastaneye gitmeli kilonun sebebini öğrenmelisin ki orda doktor seni yönlendirir. kesinlikle geçiştirme ilk işin bu olsun.
saç konusunda forumdaki konulara bakabilirsin sinamekili bi maske vardı mesela.
ama saçının yapısıyla alakalı tabi.. zamana bırak düzleştirme,maşa gibi şeyler yapıyorsan ara verip saçlarını kendi haline bırak.
çabuk kırılan tırnaklar için en güzeli kalyon cila bence.bende işe yaramıştı en azından :-)

öncelikle fazla kilolar için kendince diyetler aramak yerine hastaneye gitmeli kilonun sebebini öğrenmelisin ki orda doktor seni yönlendirir. kesinlikle geçiştirme ilk işin bu olsun.
saç konusunda forumdaki konulara bakabilirsin sinamekili bi maske vardı mesela.
ama saçının yapısıyla alakalı tabi.. zamana bırak düzleştirme,maşa gibi şeyler yapıyorsan ara verip saçlarını kendi haline bırak.
çabuk kırılan tırnaklar için en güzeli kalyon cila bence.bende işe yaramıştı en azından :-)

Tamam tesekkur ederim :)
Aslinda masa yapilabilecek kadar uzun degil saclarim. Duzlestirmesem de parlamiyor boyle bir garip hal aliyor o.o Neyse peh bir kac ay orman kackini gibi dolasacagim artik :KK70: :B
Tekrar tesekkur ederim miskahve :))

Tırnaklarındaki kırılma,saçlarındaki cansızlık ve gözaltı morlukları,vitamin eksikliğinden kaynaklanabilir.
Supradyn junior gibi bir vitamin takviyesi kullanabilirsin.

Gözaltı morlukların için,uyku düzenine dikkat edip pc zamanlarını azaltabilirsin.
Acil çözüm olarak "nivea bb" kremin açık rengini,sadece gözaltına kullanabilirsin.

Saçları parlatan ve sağlıklı uzatan maske : 1 şişe bademyağına,1 ampul bepanten+1 ampul evigen+1 kaşık zeytinyağı karıştırılır.
Diplere ve uçlara sürülüp en az yarım saat beklenir,sonra durulanır.Haftada 1 uygulanır,1 ayda gözle görülür fark sağlar.

Kilon için abur cuburdan ve gazlı içecekler,meşrubattan,tatlıdan kaçınabilirsin.
Sebze ve meyve ağırlıklı olmak üzere,porsiyonları abartmadan düzenli öğünler yiyebilirsin.
Ekmek yerine diyet ekmek kullanabilirsin.
Ve mutlaka yürüyüş yapmanı öneririm.

Tırnaklarındaki kırılma,saçlarındaki cansızlık ve gözaltı morlukları,vitamin eksikliğinden kaynaklanabilir.
Supradyn junior gibi bir vitamin takviyesi kullanabilirsin.

Gözaltı morlukların için,uyku düzenine dikkat edip pc zamanlarını azaltabilirsin.
Acil çözüm olarak "nivea bb" kremin açık rengini,sadece gözaltına kullanabilirsin.

Saçları parlatan ve sağlıklı uzatan maske : 1 şişe bademyağına,1 ampul bepanten+1 ampul evigen+1 kaşık zeytinyağı karıştırılır.
Diplere ve uçlara sürülüp en az yarım saat beklenir,sonra durulanır.Haftada 1 uygulanır,1 ayda gözle görülür fark sağlar.

Kilon için abur cuburdan ve gazlı içecekler,meşrubattan,tatlıdan kaçınabilirsin.
Sebze ve meyve ağırlıklı olmak üzere,porsiyonları abartmadan düzenli öğünler yiyebilirsin.
Ekmek yerine diyet ekmek kullanabilirsin.
Ve mutlaka yürüyüş yapmanı öneririm.

Uu cok tesekkurler *-*

Ama bu bb'lerin kapaticiligi az degil mi?

Kendine bu sekilde hitap etmemelisin önce kendini sevmekle baslayabılırsın :) diyetisyene gidip fazla kılolarından kurtulduktan sonra devamıı gelecekktiirr en az 15 kiilo vermelsın arkadasın dedıgı gıbı kapatıcı uyguolayabılırsın göz altlarına genetık dıyosunn cunkuu :) kendiniiii sevvvv :*

Merhaba! Ilk olarak forumda birazcik yeniyim ve bu hakkinda yazdigim ilk konu. Umarim beni de aranizdan biri gibi gorursunuz. :)

Ben 16 yasimdayim. Etrafimdakiler tarafindan surekli yuruyen balina olarak cagiriliyorum :KK43: Boyum 175 ve 80kiloyum,kilom agirlikli olarak bacaklarimda. Zayiflamam icin ne tur egzersizler/diyetler yapabilirim?
Gozlerimin alti genetik olarak mosmor,yasim dolayisiyla kapatici,fondoten kullanmak istemiyorum,bu morluklarin gecmesi icin neler yapabilirim?
Her turlu sacin yakistigi bir suratim var. Saclarimin uzamasini istiyorum ama hem cok yavas uzuyorlar,uzayinca bir avuc kaliyorlar,saclarimi nasil daha hizli ve saglikli uzatabilim?
Ve son olarak tirnaklarim cok cabuk kiriliyor. Hatta o kadar cabuk ki uzamadan bile bazen kirildiklari oluyor. :/ Limondan zeytinyagina,guclendirici ojelere kadar her seyi denedim ama cozum bulamadim. :KK43: Yapabilecegim,kesin sonuc veren bir seyler var mi?

Yardima cok ihtiyacim var :KK43: Lutfen yardim edin,universiteye Japonya'ya gidecegim ve incecik Japon kizlarinin arasinda esrar bagimlisi balinalar gibi durmak istemiyorum. :KK43:
Uzun sureli ve ya kisa sureli,bunlarin hepsini duzeltmek istiyorum.

Simdiden tesekkur ederim.

bak canım öncelikle kendine saygı duymalısın benim geçmiş konularımı okursan 97kg olduğumu göreceksin bir yıl bile geçmeden 30kg verdim acele ettim baştan sonradan hata yaptığımı anlayıp dr.a danışarak devam ettirdim mücadelemi... kendine öyle balina falan deme bu bahsettiğin problemlerin çoğu genetik ama buna rağmen elimizden geleni yapalım en üst düzeyde alacağımız sonuçlara razı olup kendimizi yıpratmayalım...
--tırnak kırılmaların için eldiven kullanmadan bulaşık yıkama ve kimyasallarla yapılan temizliklerden kaçınmalısın ve limonlu zeytinyağlı bi karışım hazırlayıp haftada bir uygula tırnaklarına masaj yaparak.
--saçlarına da zeytinyağı badem yağı yumurta sarısı b vitamini ampulü ve e vitamini ampulünü karıştırıp diplerine sürmeni tavsiye ederim ayrıca saç dökülmesini önleyen şampuanlardan kullan çok sık şampuan değiştirme ve kremi dibine değil uçlarına uygula..
---gözaltı morluklarına da poşet yeşilçayı içtikten sonra o sallama poşetleri çöpe atma buzluğa koy ve her sabah bu donmuş poşetleri gözlerine koyarak 10dk bekle

umarım işe yarar kilo problemi içinse bi dr.a git ve mümkünse abur cubur yeme tatlı ekmek kola yağ bunları kessen bile kilo verirsin daha çok gençsin metabolizman çılgın atıyodur eminim...

başarılar diliyorum....

X