Lutfen bana akıl verin

Merhabalar 5 senelik evliyim esimin isi gereği baska sehirde yasamaktayiz. 1tanede cocugum var.Kayinvalidem ilk evlendigim siralar kocasndan bosanma bahanesiyle geldi 1 ay benmle yasadi zor güc baristirdik gonderdik evine kocasi yani kayinbabam skntili bi insan kadin kendi halinde hic bir arkadaşi cevresi yok gorusturmez kmseyle gezmeye falanda goturmez hic haliyle bize geldigi zaman kadina bi gezme bi degisilik oluyo senede 1 kere gelir 15gun durur gderler ama biraksan kaynanam bizle yasar surekli bi kalma istegi surekli gtmek istememek falan bende bunun farkinda oldugum icin hep kotu davrandim ailesine kaynim var 1tanede oda karisini cocuklari alir her yaz 1hafta gelir kalirlar benim kendi ailemde torunu ozledikce gelir max 1 hafta durur gder ama her seferinde eşim el ustunde tutar cok sayar cok sever ailemi .ben kendi ailesi geldignde sorun ckariyorum diye bana tavir halinde durumu anlatiyorum gelince gtmek istemiyo diyorum anlamiyo halimden 2 aydir memleketteydm evime yeni döndum 1 ay durcam esim 6 ay goreve gdeceegi icin tekrar memlekete gececegim bu arada bile kaynmlar gezmeye gelmek istiyo zaten ayrilar az vakit gecrsnler beraber diyen yok en son esime bunu dedim biz zaten ayrilcaz uzun sure sirasimi gelmenin dedm cok kotu kavga ettk 5 senedir bir kere ailemi guzel agirlayamadm senin korkuna derdin neyse ben ailemden vazgecmem falan dedi tartistk biktm kzlar surekli kaynanamin kendiji acindirmasndan surekli basima kalmak istemesinden napcam blmiyorum
İğrenç bir insansın

Ailenizde ve kayınvalidenizde ne kadar kalıyorsunuz? Kayınvalidenizde kaldığınızda, o da size kötü davranıyor mu karşılık olarak? Umarım davranır demek istiyorum ama siz de bunu bahane edip iyice bağları koparırsınız. Size yarar.

Bir de çocuğunuz erkek mi kız mı? Gerçi fark etmez bence, bazen damatlar gelinlerden beter olabiliyor.

Yaşadığını yaşamadan ölmezsin diye bir laf var, duydunuz mu daha önce?
ESit kaliyorum 15 annemse 15 kaynvalidem yo cokta guzel davraniyolar ama ben dusuncesizliklerine kiziyorum gelince gtmek istemiyo surekli kalmak istiyo bak 2 ay kaldm orda kocamdan ayri gorevdeydi oda geldi evimize geleli 1 hafta oldu bize gelmek istiyolar kaynimla ole dolanmaya ayip degilmi ben yeni gelmisim evime kocam memkelette sizi gormus 10gunde o kaldi annesigille vakit gecirdi yani bu ne dusuncesizlik zaten geri 6ay ayri kalcaz beni anlamiyosunuz evlendim evleneli bi rahat vermediler surekli bi kalma hevesi var kaynvalidemin

Merhabalar 5 senelik evliyim esimin isi gereği baska sehirde yasamaktayiz. 1tanede cocugum var.Kayinvalidem ilk evlendigim siralar kocasndan bosanma bahanesiyle geldi 1 ay benmle yasadi zor güc baristirdik gonderdik evine kocasi yani kayinbabam skntili bi insan kadin kendi halinde hic bir arkadaşi cevresi yok gorusturmez kmseyle gezmeye falanda goturmez hic haliyle bize geldigi zaman kadina bi gezme bi degisilik oluyo senede 1 kere gelir 15gun durur gderler ama biraksan kaynanam bizle yasar surekli bi kalma istegi surekli gtmek istememek falan bende bunun farkinda oldugum icin hep kotu davrandim ailesine kaynim var 1tanede oda karisini cocuklari alir her yaz 1hafta gelir kalirlar benim kendi ailemde torunu ozledikce gelir max 1 hafta durur gder ama her seferinde eşim el ustunde tutar cok sayar cok sever ailemi .ben kendi ailesi geldignde sorun ckariyorum diye bana tavir halinde durumu anlatiyorum gelince gtmek istemiyo diyorum anlamiyo halimden 2 aydir memleketteydm evime yeni döndum 1 ay durcam esim 6 ay goreve gdeceegi icin tekrar memlekete gececegim bu arada bile kaynmlar gezmeye gelmek istiyo zaten ayrilar az vakit gecrsnler beraber diyen yok en son esime bunu dedim biz zaten ayrilcaz uzun sure sirasimi gelmenin dedm cok kotu kavga ettk 5 senedir bir kere ailemi guzel agirlayamadm senin korkuna derdin neyse ben ailemden vazgecmem falan dedi tartistk biktm kzlar surekli kaynanamin kendiji acindirmasndan surekli basima kalmak istemesinden napcam blmiyorum
Ya kadn surekli kalmak istiyo her firsatta gelmek istiyo surekli kendini acindiriyo ogluna surekli
Kes! Pislik 🙂

sayın yeni üye, can sıkıntısından tepki toplayıp eğleneyim diye için başlık açmadıysanız;
dilerim bir gün size de gelininiz-damadınız aynı şekilde davranır.

Görevde olmadığı sürede eşinizle vakit geçirmek istiyor olmanız normal ama kadın da oğluyla vakit geçirmek istiyor demek ki.
Ne kadar salakmışım evlilik yapmadan bunları hesaba katıp, meslek durumunu aile ortamını düşünüp incelediğim için.

Baştan her şeyi bile bile böyle şeylere atlayıp sonra sizin gibi mızmızlanmak dururken(!)

Of bu yüzden erkek çocuktan korkmuyor değilim :KK70: düşünsenize çocuğunuz evleniyor 1 hafta kalıyorsunuz başınıza gelmeyen şey kalmıyor ama gelin hanımın ailesi kaldığında hiçbir tepki verilmiyor...

Bir kere yaptm dogumuma hem kaynanam hem kaynbabam geldi donus biletinizi alalim bilet kalmaz dedigimde küstüler o halde bile basimda 1 ay durdular lohusayken ben annemde basimda bu arada ama gtmediler surekli bi torun sevgisi surekli bi gelip kalma istegi belli ediyorum zaten ama inadina gibi her sene hem kaynim hem kaynvalidemler geliyo kaynvalidem gtmek istemiyo yaslandik iice ele avuca kalsam bakarmisin falan diyo darliyo insani
Annen başındayken ona da söyledin mi ''sana da bilet alalım'' diye? Eşiniz görev gereği sürekli uzakta olduğu için dikkat etmiyor olabilir ama bu kadar kötü kalpli olursanız sonunuz da iyi olmaz. Kayınvalideniz size kötü davranıyor olsaydı haklısınız derdim.

Of bu yüzden erkek çocuktan korkmuyor değilim :KK70: düşünsenize çocuğunuz evleniyor 1 hafta kalıyorsunuz başınıza gelmeyen şey kalmıyor ama gelin hanımın ailesi kaldığında hiçbir tepki verilmiyor...
Oğlum var ve korkuyorum. Bende kv olacağım ve gelin sevmeyecek 🤣.

Bir gün kv olunca gelini darlamayın diye söyleyin. Özellikle başına kalacağım iması yapmayayım 😁

vicdan rahatlatmak için bu konuyu açmışsın ama haksız olan taraf sensin. empati yapmak lazım eşiniz sizin ailenize öyle davransa ne hissederdiniz. salalntı başlamış sonunuz hayır olsun

Herkes gelin hanımı linçlemiş de zaten iki ay annesi ve kayınvalidesinde kalmış. Eşi görevden dönünce annesi babası kardeşleri ile görüşmüş zaten. Eşi ile hepi topu bir ay başbaşa kalmak istiyor. Cümbür cemaat gelinin evinde işleri ne? Bana göre kayınvalide biraz yüz bulsa gelinin evine yerleşir. Ki bana göre diğer oğlu ile gelmek istemesi bile yan gelip yatmaya alışmış zor geliyor ev işi yemek bulaşık temizlik.. Gelin yapsın etsin diye. Gelin =hizmetçi ya. Burada hep kayinvalideleri kötüleyen hanımlar birden konu sahibine aslan kesilmiş. Belki kızgınlıkla tam ifade edemedi kendini.
Not: Hem kayınvalide hem gelinim 😁 Ne gelinime ne damadıma bunu yapmam. Ne kayınvalideme yaptırmam...

Alla alla ailesine bile isteye kötü davrandığınız halde eşiniz sizi neden pamuklara sarmadı acaba? Kavga etmesi hiç mantıklı değil.

Hayir kocam evde degildi gorevdeydi oda evinden uzakti ben memlekette hem kaynanamda hem annemde esit kaldm smdi donduk evimize 1 hafta oldu daha 1 aya geri gdecek ve kaynim gezmeye smdi gelmek istiyo kaynanamda onlarla gelmek istiyo demiyolar yeni kavustular uzun sure ayri kalcaklar gtmeyelm zaten geri gelcek gelin demiyolar
Yorumları okudum eşiniz 10 gün kalıp ailesini görmüş burda size hak verdim. İnsan 6 ay göremeyeceği eşiyle baş başa kalmak ister doğal. Diğer durumlarda kötü davranmanızı haklı çıkarmıyor. Eşiniz ailenize düzgün davranıyorsa ve kayınvalidenizin size aleni bir saygısızlığı yoksa 15 gün ağırlayacaksınız yani bunun farklı bir yolu yok anlayacağınız.

O senin aileni el üstünde tutarken senin kötü davranman hiç hoş değil.zaten kalmayacaklarini eşiniz güzel bir dille uyarır.

Düşman başına sizin gibi düşünenler. Yılda bir 15 gün gelmiş eşinin hiç mi hatrı yok. Seninkilerde özledikçe gelsin baskaaaa daha kötü davran istersen vicdan bile bitmiş

Konuyu okurken aynisini icimden gecirdim. Ya oglum boyle bir tiple evlenirse diye dertlendim.

X