Lohusalıkta al basması?

Ne hikmetse beni de gündüz basmiyordu da tam akşam yemek yenecek herkes eve toplanacak yemekten önce geliyorlardi basmasın diye sabah kahvaltı da yapıp gidiyordu ..öğlenleri olmuyor sanırım 😂😂😂😂
Ne basiyosa gece basiyomus ışık bile kapattirmadi bana 😂. En son karanlıkta bebekle eşik geçmeyin diyince bende eşim de baya güldük, bozuldu da bi daha ağzını açmadı çok şükür 😂

Al basması denilen şeyde bahsedilen "al" kaynana demek bence. Sizinki gelmeyeceği için bişey basmaz korkmayın 😂
Dimi doğru söylüyorsunuz 😂 konuyu korkarak açmıştım sayenizde Şuan gülüyorum 😂 tüm cevaplarınız için çok teşekkür ederim sizin gibi güleç eğlenceli insanlar hep var olsun 🥰

Kızlar doğurmama tam iki ay kaldı ve lohusalıkta 10 gün eşim yanımda kalacak sonra tek kalacağım görev sebebi ile yurt dışına donmek zorunda ben yanımda kimseyi istemiyorum hele ki eşim olmadan eşimin ailesini istemiyorum çünkü eşim olmadan anlaşamıyoruz sinir stres olmak istemiyorum bizden de çağıracak biri yok ama şu al basması olayı mı ne varmış çok korkuyorum başıma gelirse nasıl olur gelmemesi için bisey yapılır mı hani evde sürekli kuran açsam tvden yada yani başımdan kuran ayırmasam nasıl olur önerileriniz var mı şimdiden ürpermeye başladım korkuturlar diyen çok var siz ne diyorsunuz?
Benimde üç ay var doğumuma eşim nöbetlere gidiyor evde tek kalacağım günler olcak bana da aynı şeyleri söylüyorlar umrumda değil Allah yukarda en rahat yer evin başkasının evine gitme yanına gelip kalacak biri varsa anne vs iyi olur

Benimde üç ay var doğumuma eşim nöbetlere gidiyor evde tek kalacağım günler olcak bana da aynı şeyleri söylüyorlar umrumda değil Allah yukarda en rahat yer evin başkasının evine gitme yanına gelip kalacak biri varsa anne vs iyi olur
Annem ile görüşmüyorum yanıma gelecek kaynanamdan başkası da yok ama istemiyorum kendisini

Kızlar doğurmama tam iki ay kaldı ve lohusalıkta 10 gün eşim yanımda kalacak sonra tek kalacağım görev sebebi ile yurt dışına donmek zorunda ben yanımda kimseyi istemiyorum hele ki eşim olmadan eşimin ailesini istemiyorum çünkü eşim olmadan anlaşamıyoruz sinir stres olmak istemiyorum bizden de çağıracak biri yok ama şu al basması olayı mı ne varmış çok korkuyorum başıma gelirse nasıl olur gelmemesi için bisey yapılır mı hani evde sürekli kuran açsam tvden yada yani başımdan kuran ayırmasam nasıl olur önerileriniz var mı şimdiden ürpermeye başladım korkuturlar diyen çok var siz ne diyorsunuz?
3 kere doğurdum kimse bir yerime basmadı. Hiç kimseyi istememek fikrine tebrikler 👏

Ama yanımda biri ile yapamam ki 🥺 benim anne baba ayrı annem şehir dışında çalışıyor pek görüşmüyorum babam da şehir dışında görevde çalışıyor hala aile içindekiler hep çalışıyor yani çoluk çocuk var gelecek kimse yok bi eşimin ailesinden kaynanam var onu da ben istemiyorum esim varken anlaşıyoruz esim gidiyor zıtlaşıyoruz kesin sinir stres olurum ben ve eşim aylarca dönmeyecek yapamam yani kaynana ile mümkünatı yok büyük konuşup başıma gelmesini istemiyorum ama yok 🥲 siz sezeryan mı normal mi oldunuz ? Ben sezeryan olacağım ilk gün zor diyolar diğer günler yavaş yavaş geçtiğini söylüyorlar ağrı olunca ağrı kesici içtiklerini vs söylüyorlar bende bir an yaparım güvencesine giriyorum Allah yardım eder inşallah 🙏🏻
Sezaryen ise yanında biri olsa iyi olur. Anlaştığın arkadaş vs yok mu dostun falan bir iki saat bile uğrasa iyi olacak.. eşin ne zaman dönecek? Çocuk emmek için yapışacak sen süt gelsin diye iyi beslenmek zorundasın sezaryen olunca normale göre daha çok dikkat edeceksin ister istemez bünyeden bünyeye değişiyor. İhtiyaçları nasıl alacaksın yemek işi nasıl olacak? Tuvalet banyo ilk günler yanında biri olsa fena olmaz. Senin iyi uyuman lazım ki süt gelsin dinlen bebeğe bak çabuk toparla.. böyle yardımcı falan mı ayarlasan yarım günlük toparlayana kadar. Ev mev bebekle sana zor olacak, ha hiç mi yapılmaz yapılır da azıcık eziyetli olur sonra tekim diye karamsar moda girsen o da sıkıntı. Hormonlar da allak bullak olacağı için

Bu tebrikler kısmını iyi mi anlayım kötü mü bilemedim Şuan :) yani kızarak mı söylüyorsunuz gerçekten iyiki istemiyorsunuz olarak mı 🤔
İyi anlamda tabiki, gelip de sizi depresyona sokmaktan başka bir de ömür boyu minnet duygusu bekleyecekler. Bu konuda bordo bereliyim. 🖐

Sezaryen ise yanında biri olsa iyi olur. Anlaştığın arkadaş vs yok mu dostun falan bir iki saat bile uğrasa iyi olacak.. eşin ne zaman dönecek? Çocuk emmek için yapışacak sen süt gelsin diye iyi beslenmek zorundasın sezaryen olunca normale göre daha çok dikkat edeceksin ister istemez bünyeden bünyeye değişiyor. İhtiyaçları nasıl alacaksın yemek işi nasıl olacak? Tuvalet banyo ilk günler yanında biri olsa fena olmaz. Senin iyi uyuman lazım ki süt gelsin dinlen bebeğe bak çabuk toparla.. böyle yardımcı falan mı ayarlasan yarım günlük toparlayana kadar. Ev mev bebekle sana zor olacak, ha hiç mi yapılmaz yapılır da azıcık eziyetli olur sonra tekim diye karamsar moda girsen o da sıkıntı. Hormonlar da allak bullak olacağı için
İnanın çok haklısınız ama elde ki imkanlar böyle ne yazikki biliyorum ki kayınvalide gelince ben sinir küpü olucam bunu başka konularda yazarak öğrendim tecrübe edindik yemek gerekirse dışardan söylerim ev yemekleri yapan çok yer var zorlanırsam zaten ilk 10-15 gün eşim yanımda olacak o zamana kadar az buz toparlarım diye düşünüyorum . Rabbim yardım eder ya 🥲 evde çok önemli değil çocuğum iyi olsun benim kafam rahat olsun evi halletmek kolay . Yardımcı çağırırız yine halleder ben gurbetteyim arkadaş çok nadir ha var mı var ama samimi değiliz yine yardımı dokunur yani sorun olmaz benim bir arkadaşım var başka şehirde ikinciyi doğurdu evde tek bakıyor eşi gece 3 te eve geliyor ve herseyle bas ediyor yemek olsun temizlik olsun bir an ona bakınca inşallah bende böyle olurum diyorum Rabbim herkesin yar ve yardımcısı olsun 💗

İyi anlamda tabiki, gelip de sizi depresyona sokmaktan başka bir de ömür boyu minnet duygusu bekleyecekler. Bu konuda bordo bereliyim. 🖐
Cokkkk haklısınız bende siz gibi düşünüyorum zor da olsa gerekirse ağlayarak bakarım evladıma ama tekte netim bana bir ben bir de Allah yeter eşim de ilk 15 gün yeter Allahım o gücü verir elbet öyle düşünüyorum inşallah ☺️💗

Cokkkk haklısınız bende siz gibi düşünüyorum zor da olsa gerekirse ağlayarak bakarım evladıma ama tekte netim bana bir ben bir de Allah yeter eşim de ilk 15 gün yeter Allahım o gücü verir elbet öyle düşünüyorum inşallah ☺️💗
Birileri olsa da ağlıyorsunuz emin olun. Bir avaz da inşallah sağ salim alın kucağınıza. 🌸

Ya şimdi her bebek farklı her kadın farklı durumunuzu başkalarıyla kıyaslamayın.
Al basmaz.
Ama yalnızlık basar.
Gündüz size yardıma gelecek eşiniz dostunuz arkadaşınız komşunuz var mı?
Yakın olsanız ben geleyim diyeceğim yani o derece mahsunlaştım bu konuyu okuyunca.
Yenidoğan dönemi aslında bilen için çok kolay ama yeni anne için çok zorlayıcı olabilir.
Arada size bir kap yemek pişirecek elinde bir kekle kapınızı çalacak biri bile olsa rahatlarsınız.
Ne kadar yalnızsınız bilmiyorum.
Ama en kötü baktınız yapamadınız kayınvalideyi çağırırsınız.
Başka kardeşleriniz yok mu?
Anneniz yıllık izin kullanamaz mı?
Akrabalar/arkadaşlar böyle günlerde lazım.
Gelip sizle 10 gün kalsınlar demiyorum ama mesela anneniz gelsin bir hafta sonu kalsın gitsin.
Öbür hafta 2-3 gün kv gelsin. Dondurucuya yemek stoklasınlar gitsinler.
İki dedikodu yapın kafa dağıtın.

Ya şimdi her bebek farklı her kadın farklı durumunuzu başkalarıyla kıyaslamayın.
Al basmaz.
Ama yalnızlık basar.
Gündüz size yardıma gelecek eşiniz dostunuz arkadaşınız komşunuz var mı?
Yakın olsanız ben geleyim diyeceğim yani o derece mahsunlaştım bu konuyu okuyunca.
Yenidoğan dönemi aslında bilen için çok kolay ama yeni anne için çok zorlayıcı olabilir.
Arada size bir kap yemek pişirecek elinde bir kekle kapınızı çalacak biri bile olsa rahatlarsınız.
Ne kadar yalnızsınız bilmiyorum.
Ama en kötü baktınız yapamadınız kayınvalideyi çağırırsınız.
Başka kardeşleriniz yok mu?
Anneniz yıllık izin kullanamaz mı?
Akrabalar/arkadaşlar böyle günlerde lazım.
Gelip sizle 10 gün kalsınlar demiyorum ama mesela anneniz gelsin bir hafta sonu kalsın gitsin.
Öbür hafta 2-3 gün kv gelsin. Dondurucuya yemek stoklasınlar gitsinler.
İki dedikodu yapın kafa dağıtın.
Çok haklısınız burada tabiki tanıdıklarım es dost var az da olsa eşimin komutanının eşiyle aynı apartmandayız çok sevecen iyi bir bayan yardımı dokunur eminim çok samimi değiliz ama yardıma ihtiyacım olsa gelir . Baktım zorlanıyorum çağırmak yerine babamı çağırırım beni alır evine götürür en basiti halamlarla aynı yerde oturuyorlar halam bakar bana ama inşallah o duruma gelmem herseyin üstesinden gelirim bana dua edin olur mu tek ihtiyacım sadece dua 🙏🏻🥺 bebeğime sağ Salim kavuşmak ve zamanımı kolay geçirebilmek elimden gelenin fazlasını yapacağım . Anneme yine söylerim ama Şuan için izin alamayacağısın söyledi çok konuşmuyoruz görüşmüyoruz ne yazikki

X