Lohusalıkta al basması?

Linaduru39

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
16 Ocak 2024
159
41
28
Kızlar doğurmama tam iki ay kaldı ve lohusalıkta 10 gün eşim yanımda kalacak sonra tek kalacağım görev sebebi ile yurt dışına donmek zorunda ben yanımda kimseyi istemiyorum hele ki eşim olmadan eşimin ailesini istemiyorum çünkü eşim olmadan anlaşamıyoruz sinir stres olmak istemiyorum bizden de çağıracak biri yok ama şu al basması olayı mı ne varmış çok korkuyorum başıma gelirse nasıl olur gelmemesi için bisey yapılır mı hani evde sürekli kuran açsam tvden yada yani başımdan kuran ayırmasam nasıl olur önerileriniz var mı şimdiden ürpermeye başladım korkuturlar diyen çok var siz ne diyorsunuz?

Paranormal videolar izleyip kendinizi urkutmeyin. Asil zorluk 10 gunluk bebekle gece gunduz tek ilgilenmek olacak. Destek olacak birileri varsa onlari cagirin. Kostek olacaklari tabiki cagirmayin.
10 gün eşim yanımda olacak yani söyle 3-4 gün benim ve eşimin ailesinden biri sonra gidecekler geri kalan günde eşimle beraber olacağım

Sizi hangi salak korkuttu böyle? Öyle bir saçmalık yok ama tek kalmayın neden? Çünkü aşırı yorgun olacaksınız. Biri şart. Yeğeniniz falan yok mu? Anneniz ablanız?

böyle şeyleri uyduranlar .gelinini yalnız bırakmak istemeyen kaynanalar bence :KK53:
Ay cidden yok ise çok sevinirim benim kendi arkadaşlarım dahi söylüyorlar biri geçen doğum yaptı kuran dinliyorum bisey olmuyor dedi sabaha karşı ezan okunurken bir an doğum yaptığım o günleri yaşayacağım zamanlar aklıma geldi korktum şahsen hangi anne bu durumu yaşamak ister ki Allah korusun

Lohusalıkta korkutuyorlarmış yeni doğum yaptığımız için sanırsam bende pek bilmiyorum ve tek kalacağım için korkuyorum
3 tane dogum yaptım ilkinde kaynanam 40 gun başımda kaldı. Kp in aniden odaya girmesinden korkuyordum al basması anca bu olur sanırım :KK53:

Diğer iki hamileligimde ilk 10 gün annem yardımcı olmak için kaldı hiç de birsey olmadı.uykuya dalarken bildiğini duaları okuyup gönül rahatlığı ile yatın 😊

Sizi hangi salak korkuttu böyle? Öyle bir saçmalık yok ama tek kalmayın neden? Çünkü aşırı yorgun olacaksınız. Biri şart. Yeğeniniz falan yok mu? Anneniz ablanız?
Annem ile görüşmüyorum , kuzenim vs var ama herkes çalışıyor yani kimse gelmez eşimin ailesinden kaynanam var kesinlikle istemiyorum . Belki istemememe bisey diyeceksiniz ama gram anlaşamıyoruz ve eşim de olmayacak yapamam yani

3 tane dogum yaptım ilkinde kaynanam 40 gun başımda kaldı. Kp in aniden odaya girmesinden korkuyordum al basması anca bu olur sanırım :KK53:

Diğer iki hamileligimde ilk 10 gün annem yardımcı olmak için kaldı hiç de birsey olmadı.uykuya dalarken bildiğini duaları okuyup gönül rahatlığı ile yatın 😊
Böyle duyunca içim rahatlıyor Allah evlatlarınızı size bağışlasın çok teşekkür ederim 🥰

10 gün eşim yanımda olacak yani söyle 3-4 gün benim ve eşimin ailesinden biri sonra gidecekler geri kalan günde eşimle beraber olacağım
Canim yanlis anladin 10 gun esin yaninda sonra yurtdisina gitti. 11. Gun 12. Gun 13 1415161718…… gunler. Tek basiniza hem bebegin ihtiyaclari hem kendi ihtiyaclariniz gercekten zorlanacaksiniz. O yuzden dedim birileri kalsa iyi olur gece gunduz tek zorlanirsiniz.

Bencede kaynanan gelmesin yardımcı olacak arkadaşlarin varsa gün içinde onlarla telefonda konuşsan yeterli olur bence illa tek kalacan sonuçta bu kırk gün bana da mantıklı gelmiyor kadınlar kendi kendilerini korkutuyor sadece

Canim yanlis anladin 10 gun esin yaninda sonra yurtdisina gitti. 11. Gun 12. Gun 13 1415161718…… gunler. Tek basiniza hem bebegin ihtiyaclari hem kendi ihtiyaclariniz gercekten zorlanacaksiniz. O yuzden dedim birileri kalsa iyi olur gece gunduz tek zorlanirsiniz.
Ama yanımda biri ile yapamam ki 🥺 benim anne baba ayrı annem şehir dışında çalışıyor pek görüşmüyorum babam da şehir dışında görevde çalışıyor hala aile içindekiler hep çalışıyor yani çoluk çocuk var gelecek kimse yok bi eşimin ailesinden kaynanam var onu da ben istemiyorum esim varken anlaşıyoruz esim gidiyor zıtlaşıyoruz kesin sinir stres olurum ben ve eşim aylarca dönmeyecek yapamam yani kaynana ile mümkünatı yok büyük konuşup başıma gelmesini istemiyorum ama yok 🥲 siz sezeryan mı normal mi oldunuz ? Ben sezeryan olacağım ilk gün zor diyolar diğer günler yavaş yavaş geçtiğini söylüyorlar ağrı olunca ağrı kesici içtiklerini vs söylüyorlar bende bir an yaparım güvencesine giriyorum Allah yardım eder inşallah 🙏🏻

Bencede kaynanan gelmesin yardımcı olacak arkadaşlarin varsa gün içinde onlarla telefonda konuşsan yeterli olur bence illa tek kalacan sonuçta bu kırk gün bana da mantıklı gelmiyor kadınlar kendi kendilerini korkutuyor sadece
Evet bana da gelmiyor kimsesi olmayan insanlar ne yapsın tek başına çocuk büyütenler ne yapsın yani şimdi çağırıyoruz sonra ben yaptım ben ettim ben baktım bunu alışkanlık haline getirip sürekli gelip güya yardımcı olmak istiyorlar . Allah yardim Eder bence ve benim kayınvalide asiriiiii eski kafali sanki 70 li yillardayiz siz söyleyin yapabilir miyim ben kendime güvenmiyorum eşim de olmayacak kadina cik git diyemem desem ben kötü olucam en iyisi hiç kalmaması

Birde yalnızlığa alışık birisin sanırım o yüzden zulüm olur sana bence eşinle konuş hiç gelmesin yoksa dediğin gibi bunalsanda git diyemezsin iyice sıkıntıya girersin

Birde yalnızlığa alışık birisin sanırım o yüzden zulüm olur sana bence eşinle konuş hiç gelmesin yoksa dediğin gibi bunalsanda git diyemezsin iyice sıkıntıya girersin
Eşim askeri personel evet alışığım :) çok zor oluyor fazlasıyla zor oluyor ama hiç kimsede eşin yerini tutmuyor kavga da etsek kötü de olsak yine insan eşim diyor dilerim Rabbim yardımcım olur doğum yapacak herkesin yardımcısı olsun kimseyi çaresiz bırakmasın ben şimdiden kendime asiliyorum yaparım yapıcam mecburum çocuğum için ayaklanmak zorundayım diyorum ve sezeryandan sonra kalkıp sürekli yürümeye çalışcam ki hemen toparlanayım 🙏🏻

Annem ile görüşmüyorum , kuzenim vs var ama herkes çalışıyor yani kimse gelmez eşimin ailesinden kaynanam var kesinlikle istemiyorum . Belki istemememe bisey diyeceksiniz ama gram anlaşamıyoruz ve eşim de olmayacak yapamam yani
Yok anlıyorum ben de kaynanamı istemezdim 😅 o zaman kendiniz bakacaksınız bi şey olmaz. Annenizle ilişkinize üzüldüm umarım çözülür

Misal benim kaynana. Yok al basar,yok mezarın açık diye diye ayaklı hurafe kitabı gibi geziyodu kadın 🤦
Ne hikmetse beni de gündüz basmiyordu da tam akşam yemek yenecek herkes eve toplanacak yemekten önce geliyorlardi basmasın diye sabah kahvaltı da yapıp gidiyordu ..öğlenleri olmuyor sanırım 😂😂😂😂

X