Lohusa sendromunda tedavi gören annenin bebeğine hastanede bakılır mı

Böyle bir hizmet yok tabii ki. Konuyu açalı 1 ay olmuş zaten. Merak ettim bebekten ve arkadaşınızdan haberdar mısınız?
Merhaba bebek şuan bir akrabası tarafından bakılıyor. Anne de pek bir değişme yok maalesef. Baba işi bırakıp annenin Yanında durmaya başladı çünkü anne değişik hareketler sergilemeye başladı. Ne olacak bilemiyorum dua ederseniz çok sevinirim
Bu cevaba cok uzuldum ☹️ insallah toparlar, profesyonel destek aliyor mu? Keske esi su an gosterdigi ilgiyi en basindan gosterseydi, yanlis hatirlamiyosam destek bulamamisti kizcagiz
şuan için başka bilgim yok destek almıyor sanıyorum ki. Bu hale gelmesine sebep olmasalardı ailecek keşke. umarım düzelir demekten dua etmekten başka yapabileceğimiz birşey yok şuan maalesef

Merhaba bebek şuan bir akrabası tarafından bakılıyor. Anne de pek bir değişme yok maalesef. Baba işi bırakıp annenin Yanında durmaya başladı çünkü anne değişik hareketler sergilemeye başladı. Ne olacak bilemiyorum dua ederseniz çok sevinirim

şuan için başka bilgim yok destek almıyor sanıyorum ki. Bu hale gelmesine sebep olmasalardı ailecek keşke. umarım düzelir demekten dua etmekten başka yapabileceğimiz birşey yok şuan maalesef

Bbebeğin annesi, bir doktordan destek tedavi almıyor mu? Keşke kocası işi bırakmasaymış, eğer gerekiyorsa kadın hastanede kalsın. Ama işi bırakıp nasıl tekrar bulacak

bebek bakılıyorken destek almasını bizde söyledik ama ne düşünüyorlar ya da be bekliyorlar bilmiyorum

Çok garipsedim, bebeğin annesi rahatsız belli, tedavi olsun, yoksa hem evliliği, hem çocuğuyla ilişkisi en önemlisi akıl sağlığı kötüye gidecek. Ailesi bunu hiç mi düşünmüyor. :KK43:

Lohusa depresyonu intihara veya bebeğe zarar vermeye kadar varabilen çok ciddi bir durum. Öncelikle ailedekilerin bu ciddiyeti anlaması gerekiyor. Arkadaşınız da böyle olsun istemezdi elbet ama o şu an gerçek anlamda hasta. Hastalığı kabul edip acilen destek alınmalı. İnşallah her şey iyi olur.

Lohusa depresyonu intihara veya bebeğe zarar vermeye kadar varabilen çok ciddi bir durum. Öncelikle ailedekilerin bu ciddiyeti anlaması gerekiyor. Arkadaşınız da böyle olsun istemezdi elbet ama o şu an gerçek anlamda hasta. Hastalığı kabul edip acilen destek alınmalı. İnşallah her şey iyi olur.
İnşallah 🙏

Arkadaşınız iyiye gitmiştir diye umut etmiştim çok çok üzüldüm. Ailesi tedavi ettirilmeden nasıl düzelmesini umuyor anlamıyorum.

Anneye de bebeğe de çok yazık umarım her şey yoluna girer onlar için dua edeceğim.

Bende depresyona girmiştim o halleri çok iyi bilirim. Kendimi yok etmeye kadar düşünmüştüm ama her düşünmemden sonra Allah’tan af dilemiştim beni şeytana uydurmaması için dua etmiştim resmen içimde 2 kişi var gibiydi Allah düşmanımın başına vermesin… Hiç yargılancak kendine gel denilcek durumlar değil. İnşallah durumu kabullenir ve iyileşme yoluna girer. Belliki kendini telkin edemiyor,farkında değil… Rabbim güç versin. Bebekte emin ellerdeyse iyi bakılıyorsa varsın şimdilik öyle kalsın. Arkadaşınızla konuştuğunuzda bebeğin ondan soğumayacağını elbet o anne-çocuk ilişkisini kuracağını,bebek zaten küçük sen bi kendine gel o senden ayrılmıcak zaten diye teselli edin o kaygıya girmesin içten içe kuruyordur kafasında. Bebeğini öyle kalın giydirmesi bile içten içe bi annelik duygusunun tohumu olduğunu bilmeye yeter. Umarım eşide o toprağı sular o tohum yeşerir 🙏🏼🙏🏼

Bende depresyona girmiştim o halleri çok iyi bilirim. Kendimi yok etmeye kadar düşünmüştüm ama her düşünmemden sonra Allah’tan af dilemiştim beni şeytana uydurmaması için dua etmiştim resmen içimde 2 kişi var gibiydi Allah düşmanımın başına vermesin… Hiç yargılancak kendine gel denilcek durumlar değil. İnşallah durumu kabullenir ve iyileşme yoluna girer. Belliki kendini telkin edemiyor,farkında değil… Rabbim güç versin. Bebekte emin ellerdeyse iyi bakılıyorsa varsın şimdilik öyle kalsın. Arkadaşınızla konuştuğunuzda bebeğin ondan soğumayacağını elbet o anne-çocuk ilişkisini kuracağını,bebek zaten küçük sen bi kendine gel o senden ayrılmıcak zaten diye teselli edin o kaygıya girmesin içten içe kuruyordur kafasında. Bebeğini öyle kalın giydirmesi bile içten içe bi annelik duygusunun tohumu olduğunu bilmeye yeter. Umarım eşide o toprağı sular o tohum yeşerir 🙏🏼🙏🏼
Amin 🙏

Bende konuyu şimdi okudum ve çok üzüldüm ayrıca merakta ettim üstünden baya geçmiş. İnşallah arkadasınız ve bebek oldukça iyidir ve her şeyi aşmışlardır.

Arkadaşınız ve bebeği nasıl oldu? R rumeysaagiray
beraberler sonunda ❤️en son boşanmayı ve bebeği sosyal hizmetlere vermeyi düşünüyorlardı. Sonrasında arkadaşım bir süre daha hastanede tedavi gördü düzeldi çok şükür eşiyle de arası düzeldi başka bir eve çıktılar kötü anılardan uzaklaşmak adına. Bu süreçte kocasının annesi de kansere yakalanıp bir kaç ay içinde vefat etti malesef. Şuan kendi kendilerine geçiniyorlar iyiler ☺️ merak ettiğiniz ve destek olduğunuz için hepinize teşekkür ediyorum

Merhabalar
Yakın bir arkadaşım yaklaşık iki ay önce doğum yaptı. Bir hafta sonrasında lohusa sendromuna girdi ne yazık ki. Bu süreçte kendi annesi ve kayınvalidesi pek gelip gitmiyorlar. eşi de hem işe hem çocuğa hem eşine yetişemiyor haliyle. Kız bebeğe bakmıyor emzirmiyor ne yapması gerektiğini bilmiyor misal bu sıcakta çocuğu havale geçirecek kadar kalın giydirmesi. Sormak istediğim tedavi görmesi için hangi hastaneye başvurmalılar yatış verilirse bebeğe bakacak kimse olmadığı için bebeğe hastanede bakarlar mı çünkü anne bakmak istemeyebilir yanında dursa bile böyle bir hizmeti olan hastane var mı
Sağlık ocaklarında psikolog var, ebesi var görüşsünler. Doktoru ilgilensin. Sağlıklı Hayat merkezleri var gene sağlık bakanlığına bağlı onlar da ilgileniyor. Anneye bebeğe nasıl bakması gerektiğini emzirmesi gerektiğini vs anlatıyorlar ve bunlar ücretsiz. Öyle yatırılacak bir yer yok. Desteğe ihtiyacı var adaptasyon süreci için

😁Yine hortlamış eski konu ve yine tarihe bakmayan ben

X