Lenf bezi şişmesi ve aşırı agrı!!!!!

eva_cute

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
27 Temmuz 2018
117
16
33
Merhabalar arkadaşlar bundan 4 ay önce bogazımda agrı sebebıyle dahılıye doktoruna gıttım yapılan testler sonucu tiroid değerim yüksek çıktığı ıcın benı endokrin bölümüne sevk etti endokrınde levotrıon 25 mg olacak başladı 6 hafta sonra kontrole gel dedı bogazımda agrı olduğunu soyledıgımde boşluk bısey yok KBB ye gıt denıldı ılacı kullandım ama bu süre zarfında agrılarım geçmedi çenemın altı sıstı ıkı taraflı 6 hafta sonra doktora kontrole gitmek ıcın hastaneyı aradım ama doktorun pandemı sebebıyle hastenede bulunmadığını ogrendım başka bır hastaneden hem KBB hemde dahılıye randevusu aldım kan ıdrar verdim boyun usg ve troid usg yapıldı sonucunda akut lenfadenıt tanısı konuldu troid normal denıldı 3 kutu antıbıyotık kullandım agrı kesıcı yazıldı arveres ama maalesef banamısın demedı hala çok agrım var ve artık psıkolojım bozulmuş Durumda bu agrı sebebıyle doktor enfeksıyon kaynaklı dedı zaten boyun usg de 1 cm ın altında reaktıf görünümlü lenf nodları yazıyor dış enfeksıyonları apse hatta sıvılce bıle neden olabılırmıs pandemı oncesı kanal tedavılık bı dısım vardı araya pandemı gırınce yaptıramamıstım bu durumu ogrenınce ozelde gıdıp onuda yaptırdım 2 hafta olacak dışı duzeltelı ama hala gecmıyor Ağrı’dan çıldırmak uzereyım doktorun sonucuna guvenmelımıyım yoksa bır endokrın doktoruna gıtmelımıyım troid ıltıhabı yaşıyor olabılırmıyım doktor yok dedı ama sonucuma göre napcamı sasırdım agrı çeneme köprücük kemıgıme kadar yayılıyor aspırın ıyı gelıyordu artık oda kesmıyo agrıyı bugün mecbur kaldım apranax aldım o bıraz kesti de öyle yazabılıyorum buraya bu ılacın baya zararları var cok ağır bı ılaç bu yüzden kullanmakta ıstemıyorum ama artık ağrıya da dayanamıyorum böyle bı durumla karşılaşan oldu mu evde yapabılecegım bıseyler varmı ne yapmalıyım yazarsanız çok sevınırım

Öncelikle geçmiş olsun bundan 1 sene önce eşimde de çene kemiğinin altında şişme olmuştu KBB ye gitti sonrasında doktor ultrasonla bakılsın demişti orada küçük bir nodül görüldü ve endokrin doktoruna yönlendirmişti tekrar ultrason ile bakıldı orada ve biyopsi alınmıştı parçadan kötü huylu olduğunu öğrenmiştik ameliyat oldu ve tiroitleri alındı şuan 150 mg levatiron kullanıyor biraz uzun oldu ama iyi bir endokrin doktoru bulup gidin bence eğer ist iseniz size doktor önerisinde bulunabilirim

Teşekkür ederim CV verdıgınız ıcın benım temız çıktı nodül yok troid normal görünüyor sadece lenf bezleri şiş o yüzden endokrine sevk etmedı doktor ama agrı hala devam edıyor Ankara’da yaşıyorum olmadı genede bı endokrıne gıdeyım

Teşekkür ederim CV verdıgınız ıcın benım temız çıktı nodül yok troid normal görünüyor sadece lenf bezleri şiş o yüzden endokrine sevk etmedı doktor ama agrı hala devam edıyor Ankara’da yaşıyorum olmadı genede bı endokrıne gıdeyım
Merhaba nasıl oldunuz acaba ben de 20 lik diş ağrısı sebebiyle aynı sorunu yaşıyorum şu an

X