Oftalmoloji - Göz Hastalıkları Lazer vb. Göz Ameliyatı Tavsiyesi

Ben gecen sene eylülde oldum 2,5 miyoptu lens kullanıyordum iyiki de olmuşum etrafımda olan biteni goremiyordum bi tanıdığı denk gelsem yaklaşana kadar taniyamiyordum
Denize gittiğimde karar verdin yaptırmaya lens takamıyordum çocuklarımı seçemiyordum şimdi cokk memnunum cokk iyiki de yaptırıp gozlukten lensten kurtuldum
Ameliyat çok kısaydı acı yok ama insan haliyle bi gergin oluyor hap veriyorlar sakinleşmek üç dört dk anca sürdü ardından bi kac gun gözlerde sulanma oluyor ve evde bile güneş gözlüğü kullanılıyor yatarken dahi cikarmamistim sonrasında uzunca bir süre dışarı güneş gözlüğü ile çıkmıştım
Siz nerde ve en önemlisi hangi yöntemle operasyon oldunuz acaba

Ekşi’de lazer sonrası yaşananlar gibi bir başlık vardı. Hiç geçmeyen göz kızarıklığı ,hassasiyeti ve kuruluğundan bahsedıyorlardı. Çoğu pişmandı çünkü pc başında çalışıyorlardı. Bence orayı okumadan yaptırmayın.
Okudum, okudum, okumaz olaydım 😀 sikayetvar'ı xa okudum. Şikayetler de çok, o nedenle kararsız kalıyorum... 😕

BEnde sol göz 2.75 sağ 2 astigmat ve mıyopum..sol da birde göz tembelliği var ..çok istiyorum ameliyat olmayı çünkü gözlüklerle yaşamak çok zor hele çocuk olduğundan beri gözlüğü çekiyor elini değiyor kafasını çarpıyor yamuldu zaten hele elinin lekesinden hiç biseyi net görmüyorum ...
Halam 5 numaraydı gözleri ankarada dün.. göz hastanesinde oldu çok mennun resmen kalkalım çerçevelerden kurtuldu ve gözlükleri çıkarınca yüzüne gençlik geldi sanki ...
Çok korkuyorum ameliyat sırasında herşeyi görüyorsun diyorlar ya ..Ama artık parayı bulursam kesin olucam bende

Belki de en çok operasyonu yapan hastane orasidir Türkiye'de bilemiyorum ancak sikayetvar'da en çok şikayet bunlara yazılmış. Biraz korktum dünya göz hastanesinden

Öncelikle inşallah doğru uzmanı bulursunuz. Ben Alper ağca ya oldum 2012 yılında ve bende 20 yıllık gözlük kullanicisiyim. Dünya göze ilk muayeneye giden ve sonra Kuledibi göz Hastanesi'ne giden 3 arkadaşım da kuledibini tercih ettiler. Ben direkt oraya gittim amelyat oldum. Gidince neden orayı tercih ettiklerini anladım.nticaretjane mantığı yok. Dünya göz hala arayıp kampanya var göz ameliyatlarında diyo 😁 İstanbul Karaköy de . Devlet hastanesi . Şuan adı değişik göz eğitim araştırma diye geçiyo. Türkiye'nin her yerinden göz ameliyatı olmak için oraya geliyorlar. Şuan ne durumda bilmiyorum tabi. Ben amelyayimdan memnunun 10 dk bile surmemisti sanırım sadece göze bi damla ile uyusturuyolar her şeyi görüyorsunuz korkutucu olan hiç bir şey yok. .
Güzel dilekleriniz için çok teşekkür ederim 🙏😊🙏😊
Orası devlet hastanesi olarak mı operasyon yapıyor 😱

Ayy ben de çok istiyorum lakin gözüm 1.5 miyop tamam az ama ben gözlüksüz yaşayamıyorum ki. Keşke düşük derecede de yapsalar ama olmuyormuş yani yapılsa da6 aya eski haline dönüyormuş düşük numaralarda

Merhaba, izmirdeyim ve iki ay önce yakın bir arkadaşıma LASEK yaptırdık. Tüm süreç boyunca yanındaydık. Benim anladığım ilerde göz numarası büyüyenler ve ameliyat iyileşme süresi uzayanlar daha eski Teknolojilerle operasyon geçirenler.
Arkadaşım Ekol gözde esat çınar beye yaptırdı. Önce ayrıntılı muayane edip gözünün uygunluğunu tane tane anlatıyor. Olası riskleri anlatıyor. Ameliyat sonrası 6 7 saatlik bir baş ağrısı yanma batmadan sonra ertesi gün güneş gözlüğü ile normal hale dönüyor gözleriniz. Bir hafta sonra da tamamen geçmiş oluyor her şey görmeniz normalleşiyor.
Benim arkadaşım Esat beyden çok memnun kaldı. Kaşkalooğlu mesela peşin 8 bin, taksitle 9 bin demişti Lasek için üstelik prof ünvanlı hekimlere yaptırmak isterseniz de 12 bin fiyat veriyor. Piyasa araştırması yaparak en uygunu ekole karar vermişti o da.
Esat bey 7 bin fiyat vermişti ama biz sağlık çalışanı olduğumuz için 6 bine indirdi. Fiyat konusunda esnek olduğunu zaten duymuştuk.
Bence çok konforlu ve başarılı bir operasyon oldu. Size de şimdiden geçmiş olsun.

Merhaba kk forumun değerli ve her daim güzel hanımları, :))

Bendeniz tam 20 yıldır gözlük kullanan, bundan hiç hoşlanmayan ve artık, zamanı geldiğini düşünüp operasyon yaptırmaya karar veren biriyim.

Mümkünse İzmir'de, göz ameliyatı konusunda önerebileceği hastane veya doktor olan varsa, başından veya yakınları başından böyle bir operasyon geçmiş olan varsa tecrübelerine ihtiyaç duymaktayım.

Birçok farklı yöntemle operasyonlar yapılıyormuş, ne yapmam nereye gitmem gerektiği konusunda çok kararsızım. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler 😊
kuzenim yaptırdı ama 2 sene sonra tekrar gözlük takmak zorunda kaldı hala da takıyor.iyi araştırın yaptırmadan önce en az 3 doktora görünün

Merhaba, izmirdeyim ve iki ay önce yakın bir arkadaşıma LASEK yaptırdık. Tüm süreç boyunca yanındaydık. Benim anladığım ilerde göz numarası büyüyenler ve ameliyat iyileşme süresi uzayanlar daha eski Teknolojilerle operasyon geçirenler.
Arkadaşım Ekol gözde esat çınar beye yaptırdı. Önce ayrıntılı muayane edip gözünün uygunluğunu tane tane anlatıyor. Olası riskleri anlatıyor. Ameliyat sonrası 6 7 saatlik bir baş ağrısı yanma batmadan sonra ertesi gün güneş gözlüğü ile normal hale dönüyor gözleriniz. Bir hafta sonra da tamamen geçmiş oluyor her şey görmeniz normalleşiyor.
Benim arkadaşım Esat beyden çok memnun kaldı. Kaşkalooğlu mesela peşin 8 bin, taksitle 9 bin demişti Lasek için üstelik prof ünvanlı hekimlere yaptırmak isterseniz de 12 bin fiyat veriyor. Piyasa araştırması yaparak en uygunu ekole karar vermişti o da.
Esat bey 7 bin fiyat vermişti ama biz sağlık çalışanı olduğumuz için 6 bine indirdi. Fiyat konusunda esnek olduğunu zaten duymuştuk.
Bence çok konforlu ve başarılı bir operasyon oldu. Size de şimdiden geçmiş olsun.
Çok teşekkürler verdiğiniz bilgiler için. Ekolü düşünüyordum, nokta atışı oldu söyledikleriniz 😊

yok ya yaptırmadım, olumsuz yorumlar keyfimi kaçırdı. şimdilik kalsın dedim. aslında gözlükten de kurtulmak istiyorum ama henüz bir girişimde bulunamadım :/

X