Lazer mi İğneli epilasyon mu?

fenerlikiz

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
11 Ekim 2019
52
34
Herkese merhaba arkadaşlar.Ben 23 Ekim tarihinde kol,yarım göbek ve sırt bölgeme lazer epilasyon yaptırdım.Kıllarım inceydi ancak siyahtı.Forumda ve diğer kaynaklardan okuduğuma göre bu bölgelere lazer epilasyon yerine iğneli epilasyon öneriliyor.Ben şuan 1 seans yaptırdım bu bölgelere ve uzmanım yaklaşık olarak 10-12 seans sürer diyor.Daha önce hiç kıllarımı aldırmadığım için(alt kol hariç) kıllarım inceydi önce kıllarım kalınlaşacakmış sonra azalmaya başlayacakmış.Ancak ya kıllarım kalınlaşıp azalmazsa korkusu başladı bende.Lazer sonrası kalınlaşan kıllarda iğneli epilasyon pek uzun sürüyor.Ben şuanda öğrenci olduğum için ancak 1 yılda bu bölgelerin maliyetini toplayabilirim.Biliyorum çok uzattım benim sorum şu eğer ki ben kıllarımı 1 sene kadar uzatsam iğneli epilasyonla yine de geç mi sonuç alırım ? Yoksa lazere devam mı etmeliyim?

Ben kıl tüy meselesi için planlarımı ve yaşadıklarımı aktarayım;

Yüzüme faul ve yanaklarda dokunulmayan ama ince siyah tüyler için iğneliye başladım, alınanlar hiç çıkmadı iz kalmaması adına ufak ufak aldırıyorum ama iz yapmadığını görünce bir tam seans yapıp tamamını bitiricem.
Bacak, genital ve kolaltı için lazere başladım. Baya bir dökülme oldu ve 1 seansta bile 1 aydır çıkmamaya başladı düşük çalışılmasına rağmen. Bence lazer sadece dediğim bölgelerde etkili diğer yerlerde iğneli yaparsanız ve hiç dokunulmadıysa daha çabuk sonuç alırsınız.
Sırt için 2 saatlik randevu aldım 5 aralığa, hiç dokunulmadığı için yüzüme nasıl etki ettiyse oralarda da öyle olur diye düşünüyorum.
Bence bir uzmana daha sorun ama çok uzun sürer veya ileride belki de tekrarlayabilir ne olur ne olmaz kısır döngüye girmesin.

Ben kıl tüy meselesi için planlarımı ve yaşadıklarımı aktarayım;

Yüzüme faul ve yanaklarda dokunulmayan ama ince siyah tüyler için iğneliye başladım, alınanlar hiç çıkmadı iz kalmaması adına ufak ufak aldırıyorum ama iz yapmadığını görünce bir tam seans yapıp tamamını bitiricem.
Bacak, genital ve kolaltı için lazere başladım. Baya bir dökülme oldu ve 1 seansta bile 1 aydır çıkmamaya başladı düşük çalışılmasına rağmen. Bence lazer sadece dediğim bölgelerde etkili diğer yerlerde iğneli yaparsanız ve hiç dokunulmadıysa daha çabuk sonuç alırsınız.
Sırt için 2 saatlik randevu aldım 5 aralığa, hiç dokunulmadığı için yüzüme nasıl etki ettiyse oralarda da öyle olur diye düşünüyorum.
Bence bir uzmana daha sorun ama çok uzun sürer veya ileride belki de tekrarlayabilir ne olur ne olmaz kısır döngüye girmesin.
Evet hiç dokunulmayan kıllarda iğneli çok etkili.Bende sırt ve göbeğime hiç dokunmamıştım.Gidip lazer yaptırdım onlara 1 seans Alexandrite cynosure cihazın ismi. Bacak,koltuk altı ve genitale yaptırmıştım çok memnunum onlardan ama sırt ve göbeğim için çok pişmanım.Çünkü jiletle alırsınız da çıkarken kalın olur ya öyle oldu.Bende uzatacağım şimdilik.Doğa iğneli epilasyonun instagramında görmüştüm uzunca süre bekletilen kıllarda iğneli çok etkiliydi çünkü bütün kıl kökleri ortada.

Bence başladıysanız yine de bir kaç seans daha devam edin, yani kesin dokunulduysa yapın en azından daha güçsüz çıksın iğnelide tek atışta bitsin

Bende bu durumdan yıllardır muzdarip olan birisi olarak. Türkiye'de satilanlardan cooookkk daha uygun fiyata aliexpressten ipl lazer cihazi aldım ve elimde ağda ip cımbız dolaşıyorum artik. Kılların çıkışını geciktiriyor ve 8 seanstan sonra 3 ay rahat geziyorsunuz. Hic bu kadar iyi performans beklemiyordum ama cok ucuza maalettim. Açıkçası yıllardır güzellik merkezlerine milyarlar bayılmış birisi olarak. Kafam cok rahatladı herkese tavsiye ederim.

Kıllarımı uzatmaya karar verdim.Uzadıktan sonra iğneliye başlayacağım.Doğa iğneli epilasyon herkes tavsiye ediyor randevu bulabilirsem ona gitmek istiyorum.Instagram sayfasındaki postlarında kıllar belli bir seviyeye geldikten sonra iğneliye bağlanırsa etkili oluyor yazmıştı.Bende o zamana kadar paramı da biriktirmiş olurum zaten.

bazı bölgelere iğneli epilasyonu çok öneriyorlar ama ben cesaret edemiyorum açıkcası

Bende bu durumdan yıllardır muzdarip olan birisi olarak. Türkiye'de satilanlardan cooookkk daha uygun fiyata aliexpressten ipl lazer cihazi aldım ve elimde ağda ip cımbız dolaşıyorum artik. Kılların çıkışını geciktiriyor ve 8 seanstan sonra 3 ay rahat geziyorsunuz. Hic bu kadar iyi performans beklemiyordum ama cok ucuza maalettim. Açıkçası yıllardır güzellik merkezlerine milyarlar bayılmış birisi olarak. Kafam cok rahatladı herkese tavsiye ederim.
Açıkçası herkes ipl cihazların kılları daha çok kalınlaştırdığını yazıyor.Bende cesaret edemiyorum.Koltukaltı,genital ve bacağıma Alexandrite cynosure adlı cihazdan yaptırıyorum çok memnunum.

bazı bölgelere iğneli epilasyonu çok öneriyorlar ama ben cesaret edemiyorum açıkcası
Evet iyi bir uzmana gidilirse iğneli çok iyi bir yöntem.Bende iz kalmasından korktuğum için daha önce hiç yaptırmadım ama artık cesaretimi topladım.Kıllarım kalın değil ancak simsiyahlar çok rahatsız edici.

Açıkçası herkes ipl cihazların kılları daha çok kalınlaştırdığını yazıyor.Bende cesaret edemiyorum.Koltukaltı,genital ve bacağıma Alexandrite cynosure adlı cihazdan yaptırıyorum çok memnunum.
Aslında ipl herkes kötülüyor. Ama kullananlar cok memnun canım trendyolda lumeanin yorumlarına bakabilirsiniz. Bence çok iyi bir kurtarıcı

X