Börekler Lahmacun Böreği- Birşah Süt Sponsorluğunda

yalnız bu tarif turnayı gözünden vurmuş 😍
hem tarif hem sunum efsane valla :)
ellerine sağlık canım başarılar diliyorum,çok ihtiyacın yok gibi ama :KK8:
Cok sagol sunumlari efsane olan birinden begeni almak cok güzel 😊 aman ihtiyacin yok deme ya en son dediklerinde sonuncu oldum nerdeyse o yuzden kendimi kaptirmak istemiyorum :)

Herkese selamlaar 😃 bugün bildiğim ama daha önce denemediğim bir börekle karşınızdayim. Tadini okadar begendikki bir daha lahmacun hamuruyla asla ugrasmiycam findik lahmacun seklinde olanlar favorimiz oldu gercek lahmacundan farki yok yufkayla okadar guzel olduki neyse uzatmayayim anladiniz siz 😂

simdi malzemeler

3 yufka

iç harç
350 gr kiyma
İki domates
Bir büyük soğan
İki yeşil biber
İki diş sarımsak
Yarim çay bardağı sivi yağ
Bir tutam maydonoz
Tuz, kimyon , pul biber
Bir yemek kaşığı salça
Bir çay bardağı su

yufka harcı
Bir yumurta
Bir su bardagi süt
Bir çay bardağı sivi yağ

Eki Görüntüle 2644334
domates ve soğan rendelenir biberler ve maydonoz ince doğranir. Sarimsaklar rendelenir. Hepsi bir kaba koyulur kiyma baharatlar su sivi yag salca eklenerek yoğurulur. Yufka arasina surulecek harci karistiralim bir kapta. Findik lahmacun olanlar icin yufkadan yuvarlak bir kap ile yuvarlaklar kesiyoruz. Ben 4 kat üst üste dizdim arasina bir kaşık sivi harc sürdüm en uste lahmacun harcindan diledigimiz kadar koyuyoruz.
Eki Görüntüle 2644339 Eki Görüntüle 2644340 Eki Görüntüle 2644341 Eki Görüntüle 2644342 Eki Görüntüle 2644343 Eki Görüntüle 2644344 Eki Görüntüle 2644345 Eki Görüntüle 2644346
ikinci tepsiyi rulo seklinde yaptim bunun icin tepsiye yufkayi serip harctan sürüyoruz. Kestigim yufkadan kalan kirpik yufkalari da bu tepsiye koyup uzerine tekrar sos gezdirdim. İki yufka ve kirpik yufkalari ust uste dizip sosladim en uste yine sostan surup ic harcimi yaydim firinin ust rafina yerlestirip 250 derecede iki tepsiyide pisirdim.Eki Görüntüle 2644350 Eki Görüntüle 2644351 Eki Görüntüle 2644352 Eki Görüntüle 2644353 Eki Görüntüle 2644355
Pistikten sonra ilk sicagi cikinca rulo seklinde sarip dilimliyoruz. Simdi sunuma gecelim :)
Eki Görüntüle 2644356 Eki Görüntüle 2644357 Eki Görüntüle 2644358 Eki Görüntüle 2644359 Eki Görüntüle 2644360 Eki Görüntüle 2644361 Eki Görüntüle 2644362 Eki Görüntüle 2644363
bassrilar dilerim super gorunuyorrr
Bu defa sunumlarinda otesine gecen birsey var yemek tariflerjnizde judy e baktim aglak a baktim ustten sirayla sen 3.sun ve sende de muhtesem manzara .... tadini cikarin aglayacagm 4 duvarin icinde 😪

bassrilar dilerim super gorunuyorrr
Bu defa sunumlarinda otesine gecen birsey var yemek tariflerjnizde judy e baktim aglak a baktim ustten sirayla sen 3.sun ve sende de muhtesem manzara .... tadini cikarin aglayacagm 4 duvarin icinde 😪
Cok sagol canim 😊 eve tikilip kalma canim seninde bakacağın daha guzel manzaralarin olur insallah:)

Amin insallah
Bize yasak hala devam ediyor 18 yasndayim 😍 demek isterdimmm ... saka saka kizim var 3 bucuk yasnda bugun izinli saatlerde ciktik dolastik ama kisitli tabi .
🤣 benimde 2 yasinda oglum var bizde evdeyken hic cikmiyoduk sadece onu cikariyodum ama gecicek bu gunler napalim :)

X