Labioplasti sonrası şişlik, ödem, morluk…

Merhaba ben dün labioplasti ameliyati oldum. Lokal anestezi ile gelir gelmez eve asiri sgril olustum yatıp kalkarken zorluk çektim. Buz uygulamasını yanlara mi koyuyorsunuz yoksa olan bölgeye mi? Suan orasi çok sis katlanmış 2 ye sanki. Qrveles içince agrim azalıyor. 2. Gün biraz daha iyiyim agri konusunda ve oturma konusunda. Bugun biraz fazla oturmak zorunda kalınca günlük ped e kahverengi siyah lekeleme olmuştu birde çok fazla kesildi galiba korkuyorum görüntüsünün kotu olmasından. Sizce ii olur mu ya asiri acı çektim cidden.

Merhaba geçmiş olsun. 3 günden sonra duşa girebilirsiniz. Ödemler için bas seklinde buz tutmalısınız buz türbent veya temiz beze sarılı olmalı. Kücük pet sisesinin dondurup turbent sarıp tutabilirsinz. kısa kısa tutun çekin o şekilde uygulayın. Tuvalet sonrası baticon ve gazlı bez ile temizleyin çok bastırmadan . Duş sonrası uzaktan cok sıcak olmayacak sekilde fön makinesi ile kurutabilirsiniz. 2 ay oldu benim. Tamamen gecti diyebilirim🙏 Umarım süreci sıkıntısız atlatırsınız.
kaşımtılar nezaman geçiyor

Merhaba 2 gün önce Labioplasti oldum ameliyatın güzel geçtiğini ama şiştiğini söyledi doktorum, gün boyunca ağrım olmadı fakat gece sondamın kaymasıyla takmak için uğraşıldı ve canım yandı gerçekten ve gece boyu ağrılar başladı sabah doktorum baktığında “hiç buz koymadın mı şu an iyi gözükmüyor düne göre daha fazla ödemli şişmiş ve morarmalar görüyorum evde iç çamaşırı bile giyme” dedi. Bu benim bünyemle alakalı bir durum sanırım doktorum çok ilgiliydi taburcu oldum ama fotoğraf çekmemi eğer daha fazla şişerse mutlaka gitmemi istedi. Şimdi ikinci gün kesinlikle oturamıyorum ve şişlik çok fazla bakmak istemiyorum klitoris çok fazla şişmişti ama şu an indiğini fark ediyorum. O kadar şiş ki dış dudaklar bile ayrılmış durumda :KK43: size sorum tuvaletten sonra doktorum yıkayabileceğimi ama hafifçe kurulamam gerektiğini söyledi siz nasıl yapıyorsunuz? Bir de duşa ne zaman girdiniz? 3 tane krem kullanıyorum her defasında siliyor musunuz yoksa üst üste sürmüş gibi oluyor? Çok tedirginim yardımcı olursanız çok sevinirim :KK43:
Selam 6 ay sonra revizyon ameliyatı oldum 🫣 şişliklerim o kadar fazlaydı ki dikişi açmıştı ve ödem azalır azalmaz revizyon yaptık. Şu an 3. Günüm ve ilk ameliyatıma göre çok iyiyim. Sitede hemen oturanlar bir süre oturamayanlar çok ağrısı olanlar ödemi geçenler vs çok gördüm ve nedenini bu ameliyatlara dayanarak açıklıyorum 😅 ilk ameliyatımda perine bölgeme kadar müdahale edilmişti haliyle haftalarca oturamadım iç dudaklarınız arkaya kadar uzunsa oturmayı denemeyin zaten şimdi ise sadece klitorisin alt kısmı karşılıklı dikişli ama hemen oturabildim, ilk ameliyatım 1buçuk saatten fazla sürmüştü ve ben ameliyatta şişmeye başlamışım revizyonda doktorum yarım saate indirdi ve neredeyse sıfır şişme, anti inflamatuar olarak kullanılan ilaç işe yaramamış ilkinde brufen kullandım kutu kutu 🤦🏻‍♀️ şimdi arvelesle değiştirdik ve etkisini görüyorum. Bir de ilk ameliyatımda çok uğraşmıştım kızlar sürekli yıkıyordum kremleri tazeliyordum duş alıyordum sık sık falan bence kendi haline bırakın kızlar şu an sadece peçeteyi hafif ıslatıp temizliyorum, bir de öncekinde iç çamaşırıma değdiğinde canım yanıyordu kremler çamaşıra bulaşıyor yapışıyordu, çamaşırınızın içine gazlı bez yerleştirebilirsiniz şu an öyle yapıyorum ama yinede en güzeli çamaşır bile giymemek sanırım 😅 umarım işinize yarar ❤️

Merhaba 2 gün önce Labioplasti oldum ameliyatın güzel geçtiğini ama şiştiğini söyledi doktorum, gün boyunca ağrım olmadı fakat gece sondamın kaymasıyla takmak için uğraşıldı ve canım yandı gerçekten ve gece boyu ağrılar başladı sabah doktorum baktığında “hiç buz koymadın mı şu an iyi gözükmüyor düne göre daha fazla ödemli şişmiş ve morarmalar görüyorum evde iç çamaşırı bile giyme” dedi. Bu benim bünyemle alakalı bir durum sanırım doktorum çok ilgiliydi taburcu oldum ama fotoğraf çekmemi eğer daha fazla şişerse mutlaka gitmemi istedi. Şimdi ikinci gün kesinlikle oturamıyorum ve şişlik çok fazla bakmak istemiyorum klitoris çok fazla şişmişti ama şu an indiğini fark ediyorum. O kadar şiş ki dış dudaklar bile ayrılmış durumda :KK43: size sorum tuvaletten sonra doktorum yıkayabileceğimi ama hafifçe kurulamam gerektiğini söyledi siz nasıl yapıyorsunuz? Bir de duşa ne zaman girdiniz? 3 tane krem kullanıyorum her defasında siliyor musunuz yoksa üst üste sürmüş gibi oluyor? Çok tedirginim yardımcı olursanız çok sevinirim :KK43:
Merhabalar klitorisinizin şişliği indi mi acaba benim de şuan şiş daha 3. Hafta oldu dış dudaklarım ayrı duruyor doktor zamanla şişliği inecek dedi

X