Labioplasti oluyorum.

ogretmenhanimmmmm

Guru
Kayıtlı Üye
12 Mart 2011
221
210
Herkese merhabalar nihayet kararımı verdim yarın genital estetik oluyorum. :) Doktorum muayenede sadece labioplastinin yeterli olmayacağını,klitoriste müdahale edeceğini ve vajina girişinin çok uzun olduğu için hoş bir görüntü oluşması için ona da müdahale etmesi gerektiğini söyledi. Umarım memnun kalırım. Dualarınızı bekliyorum.🙏🏻

Herkese merhabalar nihayet kararımı verdim yarın genital estetik oluyorum. :) Doktorum muayenede sadece labioplastinin yeterli olmayacağını,klitoriste müdahale edeceğini ve vajina girişinin çok uzun olduğu için hoş bir görüntü oluşması için ona da müdahale etmesi gerektiğini söyledi. Umarım memnun kalırım. Dualarınızı bekliyorum.🙏🏻
Lütfen bizi de süreç hakkında bilgilendirir misin hangi şehir ve hangi doktora oluyorsun bende de aynı problem var ve birtürlü cesaret edemiyorum

Teşekkür ederim hepsini daha sonra ayrıntılı yazacağım.

Ameliyat sonrası süreçleri okudukça biraz geriliyorum bana üç işlem yapılacağı için de artı bir gerginlik oluştu. Sonrasında toparlanamam,ağrım,sızım olur diye çok çekiniyorum. Ancak görüntüden şu an o kadar mutsuzum ki. Umarim istediğim gibi olur.

Herkese merhaba, bugün bursada labioplasti,hudoplasti,perineplasti kombine ameliyata girdim.sabah 9bucuk gibi klinikte damar yolum açıldı,10 gibi ameliyata alındım. Beni komple uyuttular. Sonlara doğru sanırım öksürmekten tıkanmışım bu yüzden uyandırdılar uyandığımda doktorum dikişleri atıyordu. Bölgeyi uyuşturdukları için hiçbir şey hissetmedim doktorumla sohbet ettik,hemşireler,çalışanlar o kadar tatlı ve güleryüzlüydü ki gerginliğim kalmamıştı ancak klitoris bölgesine atılan dikişleri biraz hissettiğim için canım yandı. O kadar merak ediyordum ki sürekli doğrulup bakmaya calisiyordum,doktorum da ne meraklı çıktın diyip gülüyordu :) sonrasında bana öncesi fotoğrafını gösterdi,vücudum hakkında böyle konuşmak istemezdim ama gerçekten o kadar çirkindi ki ben böyle hissediyorsam başkaları ne düşündü acaba. Sonrası halini görünce inanamadım,gözlerimden yaşlar geldi. Keşke bu kadar beklemeseydim. Görüntüden şu an için çok memnunum. O ayrık dudaklar kapkara dudaklar gitmiş,yerine kapalı hayallerimdeki pıtış gelmişti. 🥹 ameliyat sonrasında 15-20 dk kadar buzla baskı yaptım. Anneme gösterdik beğendi :) benim ameliyatım 13.00 gibi bitmişti sanırım. Sonrasında verdiğim ücrete hiç acımıyorum,kendinize yapabileceğiniz en büyük iyilik olabilir. Toplu taşımayla eve gidiyorum yürürken biraz sünnet çocuğu gibi hissetsem de şu an ağrı yok,ağrı kesicinin etkisi olabilir. Hafif yanma var. O da sanırım ameliyatla birlikte beyazlatma yaptılar ondan sanırım. Bugün full buz baskı yapacağım. Henüz çişimi yapmadım çok korkuyorum.

Kızlar ben sünnet olduum,oldu da bitti maşaaallaah. 🥹 kendimi bildim bileli bu görüntüden kurtulmak istiyordum, sonunda cesaret ettim. 🌸

Yarın regl gözüküyor,ben bunu ameliyat tarihi aldıktan sonra fark ettim doktorum bir problem olmayacağını söyledi,hatta geciktirici içsem mi dedim gerek yok ama istiyorsanız içebilirsiniz dedi. Şu anda da korkuyorum. Şimdi geciktirici kullansam acaba işe yarar mı ?🥺

Nazar değdirdim sanırım,bi anda kan gelmeye başladı dikişlerim mi patladı anlamadım bi süre durmadı şu an durdu ama bi taraf o kadar şiş ki dikiş patladı diye korkuyorum 😨 bilenler yazsın lütfeenn.

Nazar değdirdim sanırım,bi anda kan gelmeye başladı dikişlerim mi patladı anlamadım bi süre durmadı şu an durdu ama bi taraf o kadar şiş ki dikiş patladı diye korkuyorum 😨 bilenler yazsın lütfeenn.
Bunun için birinin yorum yazmasını beklemeyin doktorunuza bilgi verin regl de olabilir dikiş de olabilir şu an ayırt edemeyebilirsiniz uzman görüşü almanız lazım geçmiş olsun

Doktorla görüştüm baskı yapmaya devam edin dedi,ama sanki bi taraf o kadar şiş ki görüntüsü bozuldu gibi. Dikiş attı gibi geldi. Doktor çok sakindi ama ben çok gerginim. 🥺

Baya geç uyuyakalabildim uyandığımda tuvalet ihtiyacım vardı aşırı korkuyordum büyük tuvaleti yapmaya çünkü benim alttanda dikişim var. Tuvalete giderken baya terlemeye başladım kendimi yerde buldum bayılmak üzereydim anneme seslendim uyandı tuvaletimi yaptım ishaldim. Temizleyip kuruttuktan sonra hemen yatağıma yattım hala terliyorum tansiyonum düşüyor sanırım. 🥲 dudaklar o kadar şiş ki normal biliyorum ama sanki hiç normale dönmeyecekmişim gibi hissediyorum bazen neden yaptırdım diyorum ameliyattan ziyade sonrası hep daha çok korkutuyordu. Beklediğim de oldu sanırım. 😞

Teşekkür ederim hepsini daha sonra ayrıntılı yazacağım.

Ameliyat sonrası süreçleri okudukça biraz geriliyorum bana üç işlem yapılacağı için de artı bir gerginlik oluştu. Sonrasında toparlanamam,ağrım,sızım olur diye çok çekiniyorum. Ancak görüntüden şu an o kadar mutsuzum ki. Umarim istediğim gibi olur.
Saydıklarınızın hepsi bana yapıldı çok ama çok memnunum darısı size😎

Bu arada verilen ilaçlardan ve yapmam gereken uygulamalardan bahsedeyim.

Doktorum sürekli kuru kalması için pamuklu bir bezle sürekli kurulamam gerektiğini söyledi. Ben her idrar sonrası ve arada kurulayıp saç kurutma makinasını en düşük ayarla ameliyat bölgesine tutuyorum. Adet zamanıma denk geldiği için daha dikkat ediyorum. Ayrıca bir antibiyotiğim var 12 saatte bir. Ve ağrı kesici. 3 gün günde bir sürmem için bir merhem var. Ve bir ampulu kırıp şırıngayla o bölgeye damlatarak oraya sürüyorum 10 dk bekletip ardından pamuklu bezle yine kuruluyorum. Şu an için tuvalette herhangi bir sorun yaşamadım yanma vs. Ama otururken aşırı canım yanıyor tam oturamıyorum. Dudaklarda aşırı bir şişlik ve hassasiyet hissediyorum. İlk gün sürekli verdiği buz poşetleriyle buz uyguladım. Bugün de uygulamaya devam ediyorum.

3. Gün: Güzel bi uyku çektim,sırtüstü uyuyamayan ben mecbur kalınca uyuyabiliyormuşum.😁 Hala sağ tarafta garip bir şişlik olduğunu düşünüyorum. Altlara doğru da sağda biraz morluk var. Büyük küçük tuvalette bir problem yaşamadım. Bugün daha iyi hissediyorum belki ödem daha kolay gider diye biraz yürümeye başladım. Oturmak benim korkulu rüyam. Bir şey olur acır korkusuna asla tam dik oturamıyorum. Yarın kontrolüm var umarım her şey yolundadır.

İlaçların antibiyotiklerin etkisinden sanırım adetim kesildi. Ya da adet değildi bilmiyorum. Ağrım yok,acım azaldı. Ödem biraz gitmiş gibi. Sağ dudağın alt kısmı morardı hafif acı var. Bunlar dışında iyiyim.🙏🏻

X