Labioplasti Ameliyatım

Çok normal. Düzelmesi uzun sürüyor. Ben yaptıralım 5 ay oldu, şuan tamamen düzeldim.
hiç geçmiycekmş gibi hissediyorum umarım düzelir pskoljim çok bozuldu hiçbişey yapasım yok sürekliler ağlıyorm iştahım gitti zar zor yiyorm biseyler hayattan koptum resmen çok takıntılıyım sanırım bundan kaynaklı :KK43: korkuyorum geçmez diye kist vardı benim klitoristimde onu aldılar sonra estetiğini yapıp diktiler o sertlikten çok korktum çoğu kişide oluyomuş içim rahatladı az da olsa bilmiyorum 28 i kontrol var bakalım doktor neler söyleyecek

merhaba ben 4 gün önce hudoplasti ve lobioplasti ameliyatı oldum klitoristimde kitle vardı onu aldılar ayriyetten iç dudak ameliyatı oldum şişlikleri geçtim şuan akıntım var sürekli nemli hissediyorum peçeteyle hafif dokununca sarı leke geliyo doktoruma ulaşamıyorum pazartesi kontrolum var ama asistanı cevap bile vermiyor napıcam bilmiyorum
4 günlük ameliyatlı birinin doktoruna asistanına ulaşamaması ne demek asistanın görevlerinden biri zaten bu değil mi:işsiz: doktorun ismini paylaşmalısınız bence en azından forumda olan arkadaşlara yardımcı olur. Size de çok geçmiş olsun ki umarım geçmiştir 🙄

İlişki durumunu oldu mu acaba?
2 ay sonrasında denedik ama benim için zor oldu. Canım çok yandı ve yoğun baskı hissettim. 3 ay sonrası baya düzeldim. Tamamen iyileşme bir yılı buluyormuş 🤪 yani dokuların kendini tamamen onarması vs...uzun bir süreç gerektiriyor.

hiç geçmiycekmş gibi hissediyorum umarım düzelir pskoljim çok bozuldu hiçbişey yapasım yok sürekliler ağlıyorm iştahım gitti zar zor yiyorm biseyler hayattan koptum resmen çok takıntılıyım sanırım bundan kaynaklı :KK43: korkuyorum geçmez diye kist vardı benim klitoristimde onu aldılar sonra estetiğini yapıp diktiler o sertlikten çok korktum çoğu kişide oluyomuş içim rahatladı az da olsa bilmiyorum 28 i kontrol var bakalım doktor neler söyleyecek
Sertlik bende de uzunca bir süre oldu, çok normal bir durum. Moralinizi yüksek tutmaya çalışın. Psikolojik durum çok önemli. Zaten ameliyat sonrası sürekli yatmaktan kaynaklı psikolojik yıpranma oluyor. Dışarı çıkıp yürüyüş yapın, güzel filmler açıp izleyin, kafanızı dağıtacak bir şeyler bulmaya çalışın. Çünkü iyileşme süreci uzun sürüyor. Sabredin, zamanla hepsi geçecek.

Sertlik bende de uzunca bir süre oldu, çok normal bir durum. Moralinizi yüksek tutmaya çalışın. Psikolojik durum çok önemli. Zaten ameliyat sonrası sürekli yatmaktan kaynaklı psikolojik yıpranma oluyor. Dışarı çıkıp yürüyüş yapın, güzel filmler açıp izleyin, kafanızı dağıtacak bir şeyler bulmaya çalışın. Çünkü iyileşme süreci uzun sürüyor. Sabredin, zamanla hepsi geçecek.
ay umarımm dediğiniz gibi olur çok teşekkür ederim teselliniz için🖤

dize birşeydaha sorabilirmiyim

ödemleriniz tam olarak nezaman geçti benim klitoristim çok fazla şiş hala birde klitoristimin yanlarında beyaz beyaz sertlikler var kupkuru iç dudağımın tekide beyaz oldu rengi bu sürecide yaşadınızmı yazarmısınız klitoristimn üstüde yara bildiğiniz o nezaman geçer acaba
Benim sadece labioplasti yapıldı, klitorise müdahele edilmedi. Ödemim hiç olmadı. Morarma, ağrı vs... bunları hiç yaşamadım.

Merhaba arkadaşlar tam 3 hafta önce Labioplasti ameliyatı oldum. Ben küçük bir şehirde yaşıyorum ve adı bilinen deneyimli bir kadın doğum uzmanına oldum bu ameliyatı. Öncelikle benim dudak sarkması ileri bir seviyede değildi bikini ya da tayt giydiğimde belli olmuyordu ancak dar kot giydiğimde ya da motora bindiğimde uzun süre popo üstü oturduğumda ağrı oluyordu ayrıca çiş yaparken hem çok ses çıkıyordu hemde sıçrama oluyordu. Bu yüzden ameliyat olmaya karar verdim. Hem genel hemde lokal anestezi yapılabiliyordu ama genel anestezi sonrası gözümü korkuttuğu için lokal anesteziyle oldum ancak sakinleştirici de vurdukları için sanırım ameliyat boyunca uyudum ve ameliyatı hatırlamıyorum bile 😁 Ameliyattan hemen sonra sonda takıldı çiş yaparken yanma olmasın diye. 3 saat alt tarafımı hiç hissetmedim. Uyuşukluğum geçtiğinde akşama doğru çok az bir sızım oldu onda da ağrı kesici vuruldu. 1 gün hastanede kaldıktan sonra taburcu oldum. Gayet iç çamaşırımı giyip dikkat ederek yürüyüp oturabiliyordum. 1 hafta antibiyotik kullandım ama hiç ağrı kesici alma ihtiyacı hissetmedim. 2 hafta her tuvalet sonrası tahret musluğuyla yıkayıp sonrasında pamukla batikon sürüp kurutma makinesinin düşük ısısıyla kuruttum ve iç çamaşırı giymeden etek giydim. Benim hiç ağrım kanamam dikişlerimle ilgili bir problemim olmadı. Hatta 4.gün iç çamaşırı giyip eşofmanla dışarı çıktım ve bir sıkıntı yaşamadım. Ama 2 hafta oturup kalkarken yatarken hep dikkat ettim ağır kaldırmadım uzun süre oturmadım. Benim ameliyat sürecim çok rahat ve acısız geçti. Şu an şekli tam oturmadı ama eskisine göre güzel görünüyor. Merak ettiğiniz ya da sormak istediğiniz bir şey olursa yardımcı olmak isterim ☺️
Nerede ve hangi doktorda oldunuz ?

X