kusarak kilo vermek cok mu zararlidir ?

muserliebrar

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
18 Mayıs 2013
108
0
1 60 boyunda 58 kiloyim 8 kg fazlam var 1 senedir spor yaptim diyet uyguladim fakat gitmiyor ailen surekli dalga geciyor sadece 1 ay kusssam cok zarad olurmu .. tesekkurler.

çok zararlı.ileride önüne geçemediğin zararlar verebillirsin vücuduna.spor ve diyetle az da olsa kg verilir.doktora gidip kontrol ettir bakalım başka bir şeyler de olabilir.eğer bi sorun varsa sorunu çözünce rahatlıkla ve sağlıkla kilo verebilirsin.sağlıktan önemli şey mi var.kendine bunu yapma.

kesınlıkle zararlı okadar da kılolu degılsın kendını kusturcak kadar :)) aman dıyım yapma ya ben zayıflamak ıcın her yolu denemıs bırı olarak kusmayı bende denedım amabı sure sonra artık ınsan bıkıyor ve bıtkın oluyor korktum saglıgım a bısey olucak dıye bıraktım tavsıye etmem yanı bı doktora gorun once belkı zayıflayamamanın bı nedenı vardır

intihar et daha iyi arkada$im , surunmeden kesin çozum olur sana ..
bu kadar kotu ornek varken hala kusmak istiyorsan buyur kus , kolay gelsin ..

1 60 boyunda 58 kiloyim 8 kg fazlam var 1 senedir spor yaptim diyet uyguladim fakat gitmiyor ailen surekli dalga geciyor sadece 1 ay kusssam cok zarad olurmu .. tesekkurler.

OLacaklari birde ben size bildigim sekliyle anlatmaya calisayim,Eger bahsettiginiz seyi denerseniz:

Mide ve sindirim sisteminizin islevini kaybetmesine sebep olacaksiniz.Zamanla kuculmeye baslayan mideniz daha sonra hicbirsey yemek istememeye kadar goturecek sizi ve hicbirsey yemedigniz icin enerjiniz olmayacak ,halsiz ve bitkin duseceksiniz..Ve ondan sonrada bir daha toparlanamayacaksiniz.Sadece mideniz degil kusmaya calistikca tahris olan yemek borunuz,yutaginiz,disleriniz,kusmaya calismanin yarattigi zorlama ve baskiyla kulaklariniz,gozleriniz zarar gorecek..

Ve asil sorun ondan sonra baslayacak tiptaki adi blumia nevroza denilen psikolojik rahatsizlik basgosterecek.Bu kezde bunu tedavi etmek icin yillarca suren bir tedaviye basvurmaniz gerekecek.tedavisi oldukca uzun ve gec olacaktir bu rahatsizligin.
Birde tabiki mideye verdiginiz zarar sonucunda mide kanserine kadar gidebilecek sorunlarlada karsilasabilirsiniz.O zaman 3-5 kilo olan fazlaliginizdan kurtulmak isterken cok daha farkli boyutlara tasinmis saglik sorunlari ile ugrasmaniz gerekecek.keske 90 kilo olsamda bu sorunlari yasamasaydim dememek adina bu kotu fikri kafanizdan cikarip atin.

Anlattiklarim size inandirici gelmezse bile dediginiz seyi yaparsaniz karsilacaginiz tablo aynen bu sekilde olacaktir.

Kilonuz ne kadar fazla olursa olsun sagliginiz ve hayatiniz icin boyle sagliksiz bir yonteme asla basvurmayiniz.bunun yerine az az yiyerek yada bir uzman esliginde kilolarinizdan kurtulmaya calisiniz.Kilo veremiyorsaniz bunun altinda yatan bir sebep mutlaka vardir once bunu gerekli tetkik ve testlerle anlamak gerekiyor.Bir dahiliye uzmani yada bir diyetisyen ile gorusup gerekli testleri yaptirin mutlaka.Yda yaptiklarinizi bir daha gozden gecirin bir yerde yaptiginiz bir yanlislik olabilir.

Ama zayiflamak ugruna sakin sagliginizi tehlikeye atmayin....

Kendinize bunu yapmayın, arkadaşların yazdıkları sizi bu fikirden caydırmaya yetmediyse google görsellere blumia hastalığı diye yazın ve kusarak zayıflamaya çalışanların kendilerini ne hale getirdiklerini görün:KK50:
Ve unutmayın, bir süre sonra mideniz hiçbir gıdayı kabul etmediğinden, eğer tedavide de geç kalırsanız sonucu ölüm olan bir yöntemdir kusarak zayıflamak:KK43:((

Profilinize baktımda henüz 15 yaşında bir genç kızsınız, bu yaşlarda vücut tam şekillenmemiş olur, eğer şimdi zayıflamak için olmadık yöntemler denerseniz sonucu sizin için üzücü ve malesef kalıcı sağlık sorunlarıyla karşı karşıya kalırsınız, bu çağlardaki gençler abur cubur ve fastfood tüketimini maksimum seviyede tutuyor çoğunlukla, eğer sizde abur cubur ve hazır gıda tüketiyorsanız onları kesin ama normal gıdanızı alın, birkaç yıl sonra vücudunuz olması gereken forma gireceğinden o takıntı yaptığınız birkaç kilonuzda otomatikman sorun olmaktan çıkacaktır.

Son düzenleme:
Bulimia rahatsızlığı bulunan kişiler yemek yerken kendilerini güvende ve rahatlamış hissederler; fakat yemek yedikten sonra kendilerini suçlu hissederek kilo almaktan korkarlar ve bu nedenle kusarak ya da laksatif ilaç kullanarak yediklerinden kurtulmaya çalışırlar.
Hastalık tedavi edilmezse ciddi sağlık sorunlarına yol açabilir. Kusma nedeniyle ağza gelen asitler diş çürüklerine, diş minesi kaybına ve damak rahatsızlıklarına neden olabilir. Aşırı derecede kullanılan laksatif ilaçlar böbrek ve kalp rahatsızlıklarına neden olabilir.
Yeme bozuklukları nedeni anlaşılması zor rahatsızlıklardır ve bu rahatsızlıkların nedenini tam olarak bilinmemektedir; fakat hastalığın genetik ve sosyal bazı faktörler sonucu ortaya çıktığı düşünülmektedir.

Bu yukarida okudugun eger gercekten kendinde buluyorsan sakin ama sakin kusmayi deneme bidaha. aksi taktirde kilonla birlikte sagliginda gider. Buna benzemek istiyorsan bidaha yapmazsin:
$he.jpg

bu resimden baska biseye benzemezsin, cünkü bi kere bu yola basladiginda bidaha bu hastaliktan kurtulamazsin.

anorexia hastaligi olusur..bi zaman sonra istesende duzgun yemek yiyemezsin...ve cok kotu seyler olur..zayifliycam diye sagligindan olur cok kotu bir sekilde...diyetisyenlerle ancak toparlanirsin haberin olsun...gerci boyuna gore kilonda cok normal bence.. :KK14:

anorexia hastaligi olusur..bi zaman sonra istesende duzgun yemek yiyemezsin...ve cok kotu seyler olur..zayifliycam diye sagligindan olur cok kotu bir sekilde...diyetisyenlerle ancak toparlanirsin haberin olsun...gerci boyuna gore kilonda cok normal bence.. :KK14:

arkadaşa katılıyorum anoreksia nevroza olursun hem psikolojik hem de fiziksel bir çöküş yaşarsın.Toparlanması zor ölüme kadar gidiyor sonu :KK25:

aman haa sakın diyorum bi yerden sonra yemek yesen bile istem dışı kusuyomuşun sakın diyorumkendine zarar verirsin hasta olursun :KK20:

Geçenlerde bana bi haller oldu ne yediysem kustum iştah miştah kalmadı, kusmaktan ağladım artık benim için işkence kusmak kendinize bile bile zarar vermeyin...

Kilo verince daha da güzelleşeceğini düşünen bir insan işin sağlık boyutunu es geçer.Ben öyleydim.Şimdi size kusmanın sağlığa zararlarını anlatan ne yazsak boş gelecektir.O zaman sadece şunu söyleyeyim.Bu kusma işi her zaman zayıflatmıyor ve asla eskisinden daha güzel olmuyorsunuz.Saç dökülmesi,cilt bozuklukları oluyor ve yüzde ödem oluşuyor.Güzellik uğruna yapılan bu şey insanı çirkinleştiriyor.

aslinda bende kusmayi dusunmuyo degilim denedim ama cok az kusabiliyorum maalesef

sağlını düşünenler öyle bişey yapmasın televizyonda bi kaç sene önce 20 kiloluk genç kızı görmediniz mi zayıflamak için her yemekten sonra kusmuş sonra vücud alışmış su bile içse kusmaya başlamış sonuç mu sürekli zayıflama sürekli yemek yiyememe hem sırf kemik kalmış kız hemde bir sürü hastalığı varmış sonra öldü mü bilmiyorum

bildiğim kadarıyla yemek borusu kanserine kadar giden psikolojik bir sorun!

bir psikiyatrist ayrıca da diyetisyene giderseniz iyi olur sanırım.

ayrıca ileri safhalarında midenin yemeği kabul etmemesi ve aşırı zayıflamadan dolayı ölümle sonuçlanıyor.

160 cm boya 58 kiloya gören dalga mı geçiyor?

Emin misin ?

Bu boya bu kilo çok normal dalgalık neyi var anlamadım ben..

Kusarak zayıflamadan birçok kişi öldü hiç mi duymadın?

Değer mi? Aklını başına topla..

Ben 160 boyunda 36 kiloyum kilo vermek istiyorum bunun için herşeyi denedim artık dayanamıyorum kilo veremiyorum hergün bale yapıyorum konservatuvarda fakathala kiloluyum kusarak kilo vermeye çalıştım başarılınoldum fakat ailem fark etti ve doktora gittik artik hiç bişe yemiyorum yemek yediğimde kendimi suçlu hissediyorum diyetisyende daha fazla kilo vermen sakıncalı diye kilo verdiren bi diyet listesi vermedi kafayi yicem arkadaşlar yardım edin lütfeen

X