Çamaşır ve Kurutma Makineleri Kurutma makinesi ile ilgili lütfen yardım

neverland85

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
19 Mayıs 2015
603
1.345
38
Yeni bir electrolux marka kurutma makinesi aldım bir kaç sorum var yardımcı olursanız sevinirim

1.kot ve kazakları makinede kurutuyor musunuz? Kurutuyorsanız hangi ayarda?

2. normalde atlet vs ütülemiyordum asıp kurutunca zaten düz oluyordu katlayıp kaldırıyordum bunlar çok kırışmış bunun için bir çözüm var mı?

3. yıka kurut otomatik program yerineyıkayıp bir silkeleyip tekrar mı kurutmam lazım?

4.tüm işlem totalde 7-8 saat sürüyor maksimum kiloda onun yerine kısa programda 60 dk da az kilo ile mi yapsam daha iyi olur ?

bu cahil kardeşinizi aydınlatırsanız sevinirim 😂

kazak hariç her şeyini kurutabilirsin ben ayrı ayrı ayar yapmıyorum bosch makinem dolap kuruluğu ayarlayıp açıyorum

7-8 saat çok uzun bir süre... çok mu çamaşır koyuyorsunuz? Benim makinemde Çamaşır miktarı ne kadar çoksa kurutma işlemi o kadar uzun sürüyor. Yine aynı şekilde çok fazla çamaşır atarsanız çok kırışıklık olur. Daha az çamaşırla deneyin

Deneme yanılma ile bir kaç ayar buldum hem kırısıklık azaldı hem de süresi ayrıca kazakları da kurutuyorum şimdilik bir sıkıntı yaşamadım çekme vs gibi (hassas ayarda yaptım)

Kot, kazak herşeyi kurutabilirsiniz. Yalnız Yün kazaktan emin değilim. Kot ayarı var, üstünde yazar ama çok da önemli değil istediğiniz her programda kurutabilirsiniz. Bizim çamaşır ve kurutma makinesi ayrı olduğundan kurutma makinesine koyarken çamaşırları birbirinden ayırıp, bir silkeleyip düzgünce koymaya çalışıyorum aksi halde birbirlerine dolanıp kırışıyor. Bir de uzun programda kırışıyor. Daha kısa program kullanırsanız fazla kırışmaz, en kötü ihtimal ile hafif nemli çıkar. O durumda isterseniz ikinci kez kurutma yapabilirsiniz. Bu arada kurutma bittikten hemen sonra çamaşırları çıkarmak gerekiyor içeride beklemesinler çünkü o zaman da kırışıyor.

X