Kurumuş eller için tavsiyeleriniz.

Tweety

-Zık-
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
24 Ocak 2011
36.388
26.109
Merhaba,
Ellerimi çok yıkayan biriyim,
Yazları sorun olmasada kışın ellerim mahvoluyor,
Ne kadar az yıkamak istesemde elimde degil,
Malum kış geldi ve ellerim yine fena kuru ve çatladı,
Krem önerileriniz varmı ?
Yada başka tavsiyeler...
Vazelin falan sürüp yatıyorum sabah yumuşacık oluyorlar ama gün içinde yine mahvolmuş oluyorlar.

Merhaba,
Yada başka tavsiyeler...
Vazelin falan sürüp yatıyorum sabah yumuşacık oluyorlar ama gün içinde yine mahvolmuş oluyorlar.
Gece yatarken vazelin, bepanten gibi yağlı kremler ya da hindistan cevizi yağı sürün. Gün içinde de arko nivea gibi markaların hafif formüllü soft kremlerini kullanın mutlaka. Bu kremler cilt tarafından kolayca emildiği için yağlı bir his de bırakmıyor, gün içinde kullanıma çok uygun bence. Bu arada ellerinizi soğuk ya da sıcak suda değil, ılık suda yıkayın. Elinizin üst kısmı kirlenmediği sürece fazla yıkamanıza gerek yok, asıl avuç kısmını ve parmaklarınızı yıkayın bence.

Yapmanız gereken tek şey her elinizi yıkadıktan sonra kremlemek. Yani gün içinde çok sık kremlemeniz lazım. Benimde ellerim kışın eğer her yıkamadan sonra kremlemezsem çatlıyor yarılıyor kanıyor.. ben suan vaseline yulaf özlü olan sarı ambalajlı olanını kullanıyorum. Kokusu, emilimi cok güzel. Ama el kremlerinin kraliçesi body shop bademli el kremidir.

Merhaba,
Yada başka tavsiyeler...

Hametan pomad hemen rahatlatır eczanelerden temin edebilirsiniz. Gün ici kullanım icin ise krauterhof veya neutrogena intense.

Bende de aynı sorun vardı hergün kremledim bulaşık yıkarken eldiven taktım elimi zeytinyağında beklettim falan ama nafile. Burts bees in kremini aldım geçenlerde herkes baya övüyordu. Bakalım şimdilik işe yarıyor gibi.

benim de elimde egzama var, elimi yıkayınca sadece avuç içlerimi kuruluyorum, elimin üstünü illa kurulayacaksam da kağıt havluya hafif değdiriyorum. havluyla haldur huldur sert kurulmak kuruluğa ve egzamaya sebep oluyor bu şekilde egzamadan kurtuldum, yüzümü de bastırmadan nazikçe kuruluyorum. tabi krem de sürüyorum yatmadan önce, normal nemlendirici, en iyi gelen neutrogena oldu

valla malum covid19 yüzünden ellerim sudan çıkmaz oldu :KK43: bitkisel yağ karışımları yapıp kullanıyorum şifası gördüm:KK200:

Bioderma Atoderm Intensive Baum. Çok kuru ciltler için üretilmiş fiyatı da içeriğine göre oldukça uygun.

Merhaba,
Yada başka tavsiyeler...
Benim de lise sonda egzamam çıkmıştı kuruluk ve sık suda bulundurmaktan. Tabi tüm elime yayıldı zaten komple vücudum da kurudur çatlayacak derece de ona çare bulamadım. Ama el için şeker peelinge tavsiye ederim zeytinyağını toz şekere ekle az ekle ama onunla 2 dk ovala ellerini çok bastırma derini tahriş eder yoksa sonra da yıka ellerini ve krem sür gerçekten pamuk gibi oluyor. İmkanın varsa da ben trendyoldan bi ara çok araştırmıştım el peelingini bu manikür pedikür için kullandıkları bi peelingmiş yorumlara baktım herkes aşırı memnunmuş ben de aldım gerçekten de çok güzel şuan 3. siparişim https://www.trendyol.com/epicure/okyanus-aromali-peeling-360-g-8697831320562-p-4563547 indirime girmesini bekleyebilirsiniz kokusu ve ince peelingleri harika ele ayağa yapılıyor yalnız söylemeyi unuttum el ve ayaklarınızı önce ılık suda içine biraz limon damlatıp bekletmeyi unutmayın çünkü cildinizin yumuşaması lazım önce :)

X