Saç Bakım Ürünleri Kuru saçlara gliserin

v_reyhan

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Aralık 2009
188
2
Kızlar benim belimde olan saçım aşırı boyadan dolayı yandı ve kesmek zorunda kaldım ama çok kısaltamadım hala uçlarda biraz kaldı ve aşırı kuru ne yaptıysam fayda etmedi bütün yağları kürleri denedim en son gliserini nette gördüm ve denedim mucize gibi banyodan çıktıktan sonra saçı kurutmadan sadece havluyla nemini alıyorum sonra uçlara göz kararı tutam tutam yediriyorum sonra her tarafa dağılsın diye tarıyorum akşam yatmadan yapıyorum sabah kalktığımda zaten hafif nemli kalıyor fön çekmek daha kolay oluyor yumuşacık ve öyle bir iki damla kullnmyorum fazlada değil göz kararı elinize alın ve saçınıza uygulayın memnun kalıcaksınız fiyatı ben aktardan 5 tl ye aldım eczanelerdede satılıyor tek üzüntüm saçlarımı kesmeden keşke gliserini deneseydim kuru ve yıpranmış nemsiz saçlara sahip bayanlar mutlaka denemeli ve artık uçlardan her ay kestrmeme gerek kalmadı ve çok şükür bu ay kesmediğim için gayet sağlıklı uzamaya başladı çok mutluyum zemuszemus

Nemi hapsetme özelliği sayesinde gliserin cildinizi yumuşatır ve nemlendirir. Gliserinin faydaları arasında saçınızdaki nem oranını dengelemesi de bulunmaktadır. Saçınıza saf gliserin sürdüğünüzde havadaki nemi çekerek saçlarınızın nem oranını artıracaktır. Eğer kuru saçlarınız varsa saçınıza gliserin sürmeniz doğal yollardan nem oranını dengelemenize yardımcı olacaktır.

Piyasada satılan bazı şampuan ve sabunlarda gliserin kullanılmaktadır. Gliserin oranı yüksek şampuanlar saçınıza daha faydalı olabilir. Gliserin oranı yüksek sabunlar ise cildinizi kurutmayacak aksine nemli kalmasını sağlayarak cildinizin hoş bir görünüm kazanmasına yardımcı olacaktır.

Firmalar genellikle üst sınıf ürünlerinde gliserini kullanmaktadır. Ve gliserinin faydalarını reklamlarında satış stratejisi olarak da kullanırlar. Ve bu haklı bir stratejidir. Gliserin sabunlarda kullanılmak için yüksek maliyetli bir hammaddedir.

Sonuç olarak gliserin saç bakımı için kullanabileceğiniz doğal saç bakım kürleriniz arasında yerini almaya hak edecek bir üründür. Ancak dikkat edilmesi gereken nokta, saçınız kuruyken gliserin sürmenin faydadan çok zarar getirebileceği gerçeğidir. Gliserini suyla karıştırdıktan sonra saçınıza sürün ya da saçınız ıslakken bu işlemi gerçekleştirin. Aksi takdirde saçınızda varolan nemi gliserin çekerek saçınızdaki nem oranının düşmesine ve saçınızın elastikiyetini kaybetmesine neden olabilir.

Son düzenleme:
Aslında benim ilgimi çekti ama henüz denemedim. Saçınızın kendi nemini de alabilir diyor ya bir de öyle olursa diye çekindim. Çünkü saç uçlarım oldukça kuru

hayır mavikuş kuruyken sürmeyin diyor o zaman saçınıza ters etki yapar dahada kurutur saçın ıslakken yapacaksın.yukardada suyla karıştırıp sürün yada saçınız ıslakken sürün diyor zaten ben banyodan hemen sonra havluyla nemini aldıktan sonra sürüyorum sonuç
gayet iyi

bu gliserin su beyaz sisede olan kutusu mawi beyaz olan mi acaba :s

benim aldığım beyaz şişede değil normal badem yağının şişesi gibi zaten üzerinde gliserin yazıyor ve gliserinin rengide şeffaf eczanelerde ve aktarlarda kolayca bulabilirsiniz ben aktardan 5 tl ye aldım

bende saçlarmı yaktım. kısa kısa kestirmek zorunda kaldım uzattım burdaki kürler yağlar önerilerle omuz hizasındayım yine ama uçlarda çok az kuruluk kaldı. denicem bende bunu. akşam giderken alırım hatta :-)

aynen canım bende senle aynı durumdayım uçlarda kaldı kuruluk ama gliserin bana çok iyi geldi umarım işine yarar sonucu yazarsın

aynen canım ben geceden yıkıyorum nemini alıp gliserini sürüyorum havluya sarıp öyle yatıyorum sabahta kalyorum hafif nemli oluyo fön çekiyorum nemli olduğu için föndende fazla etkilenmiyor gayet yumuşak ve ayrıca öyle yastıkta havluda falan yağ bırakmıyor

Bugün ilk kez eczaneden aldım gliserini damlalıklı beyaz plastik şişede 30gr 3 tl

Son düzenleme:
giliserin vildiğim kadaryla genelde sabunlarda ve şampuanlarda kullanılıyo kremlerde özellikle ama eminim saçtada işe yarar

ewet doğru dediğin ürünlerde kullanılıyor saça kesinlikle faydası var saç uçlarım yıprandığından çok kurumuştu nerdeyse yanık gibi her şeyi denedim ama gliserinde çok iyi netice aldım tek şikayetim ben her gün yıkamadan duramam hergün banyodan sonra sürüyorum aktar ve eczaneden aldıklarımda az miktarda olduğu için çabuk bitiyor nette bi site buldum 1 kg mı 9 küsür falandı hem daha çok hem hesaplı oraya sipariş vericem

kabarmasını falan önlüyormu peki mesela benim saçlarım kıvırcık biraz sürsen kabaran yerlere iyi olur mu dersin izlenimlerin neler yazarmısın?

ewet benim saçlarım çok gür ve dalgalı kesinlikle saçlarımı yatıştırıyor daha parlak pürüzsüz gözüküyor ben sürekli fönlediğim için zaten çok kabarmıyor fönden sonra zaten biriyantin kremler var onlardan uyguluyorum kaparmıyor ama akşam gliserini sürüp yatıyorum sabah kalktığımda saçımın dalgası daha derli toplu belirgin oluyor daha güzel duruyor bence kabarmasınada engel oluyor en azından bende öyle tabi sende nasıl olur bilemem dene derim çok pahalıda değil ama unutmayın saç kuruyken sürülmez ıslakken süreceksiniz kuruyken sürersen dahada kurur saçın banyodan sonra nemini alıp sür sonucuda yaz lütfen benden başka deneyen yok galiba opuyorumnanaktan

tamam canım memnun kalırsan eğer ben artık eczaneden almıyorum bi site buldum 1.25 kg 11.75 tl kendileri getiriyorlar eczanedeki 30 gr 3 tl vermektense böyle daha fazla ve çok daha hesaplı bugün verdim siparişi yarın elimde olacak memnun kalırsan sitenin adresini veririm ok.

iyi geldi saçlarıma denedim akşam ama kestirmem lazım tek problemim o güzel oldu ama daha parlak oldu yumuşaçık oldu bu aralar kestiririm tekrar denediğimde yazarım evdekini bitireyimde senden sitenin adını alıp sipariş vereyim en iyisi teşekkürler canım işe yaradı valla ...
senin saç tipin düz mü ince yada kalınmı ?

X