Doğal Saç Bakım Kürleri kuru, kalın telli, kırıkları hıc gıtmeyen, şekli şemali bozulmuş bi saç yola gelirmi

Evde Yapılabilen Saç Doğal Bakım Kürleri

yafrimu

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
19 Mart 2008
533
1
kızlar saçlarım çooook kalın telli afedersiniz at kılı gıbı bısey dıksen ıp dıye dıkılır o derece peruk gıbımafoldumbenmafoldumbenmafoldumben

ayrıca ucları hep kırık gıbı ıc duzelmıyo dalgalı bıde saclarım onceden boyle degıldı stressten falanmı bılmıyorum

ama heryerı kalın degıl mesela enseme dogru ınce saçlar nası guzel onlar :gitme:

ve cooooook sert odun gıbı saçlarım ne yapcam bılmıyorum bı akıl verın

Güvenilir bi kuaförde inceltebilirsin güzelde bi şekil verdirirsin denediniz mi ?

bence zeytinyağını dene saf olanını katkısız yani. aslında dışarıdan bir etkinin saçın yapısına ne kadar etkisi olur bilemiyorum ama denemekte fayda var. bir de bol su iç meyve sebze ve meyve tüket sonuçta saç içten besleniyor..

tabiki gelir şöle yaparsan emin ol düzelir.
ilk iş : iyi bir kuaföre git biraz model verdir ama kısatmadan
2. iş : bir sürü konuda geçen sinameki tarifini uygula güzelce beklet baya bi sonrada yıkamaya yakın saç uçlarına 1 yumurtayı kırıp yedir diplerede gelebilir buradaki amaç kırıkları iyileştirmesi benim saçlarıma çok iyi geldi...
3. ve son olarakta : saçlarını silikonlu şampuanalrla yıkama onlar çok kurutur doğal şampuan ve maskesini al o zaman inan şeklede girer yumuşarda parlarda uzarda...

bunlar benim denediklerim ve saçlarımı kestirmedim kırığım düzeldi durmadan kestirsen bile kırılır saç önemli olan yumuşak tutmak bu dediklerimi 2 aya yakın yapıyorum inan çok iyi oldu erkek arkadaşım bile yumuşaklığına bayılıyor dene pişman olmazsın ve masraflıda değil inşallah işe yararr....

benim saçlarım ince telli, fakat uçları çok kuruyordu ve bu yüzden kırılıyordu.. hafif nemli saçıma tatlı badem yağı sürüp hafifçe saça yediriyorum, üstüne plastik maske takıp (nemi ve sıcaklığı koruyor) 4-5 saat tutup sonra güzelce yıkıyorum.. kuruluk gitti, ben oldukça memnun kaldım.. ayda 1-2 tekrarlıyorum.. saçlarını hakir görme :) az bakım ve uygun güzel bir kesim, ve nemi götürmeyecek iyi bir şampuan ve sonrasında krem ile eminim harika olacaklardır.. şampuanı direk saç tellerine yedirme, tüm nemi yokeder.. bunun yerine direk saç derini yıka şampuanla, köpüğü akıp temizler zaten saçlarını.. köpük köpük saçlarını oğuştura oğuştura yıkarsan saçlarını kurutursun çok fena..

başlığı okuyunca sanki benim saçlarımı tarif ediyormuşsun gibi oldum....benimde öyle kalın telli,kuru,kabarık,gür,dalgalı (eskiden kıvırcıktı şimdi hafif dalgalı düzleştirmekten)....

heeki dün hayatımın hatasını yapıp sırf daha ucuza kapatabilmek için bilinçsiz bir kuaföre gittim rengini açtırmak için...saçımda kestane,kızıl,koyu kızıl yıllardır üst üste boyanmış çeşit çeşit renk vardı....istediğimse biraz kahverengimsi olmasıydı çok açılmadan...bütün kuaförler oryalle açacağını ve 200 lira istediler bende çok buldum tabi...bu gittiğimse saçıma sık röfle atacağını (oşekilde açacağını) sonrada cila atarak o açılmış yerlerin rengini kıracağını söyledi....öyle iddialı konuştuki şöyle güzel olucak böyle güzel olucak herkes soracak nerde yaptırdım diye vs....yıllardırda tanıyordum ama hiç ona boya ayptırmamıştım sadece föne gidiyodum...neticede güvendim ve yaptırdım...aman Allahımmm sonuç felaket oldu....açtığı yerler sapsarııı oldu,dipten kendi saçım gelmişti oralar beyaz sarı diğer koyu kızıllı yerler turuncumsu bakır açılmamış yerlerse siyah kaldı....çingenelerden beter oldum..artıııı saçlarım resmen katur kutur oldu...saman gibiiisenağlama nasıl ağladım görsenizz...kavga ettim kuaförle ve üstüne koyu renk boyatmak zorunda kaldım hemen...

neyse bunu anlattım çünkü zaten kuru olan saçım bu işlemden sonra hepten mahvoldu...yandı naylon gibi kopup elimde kaldı....ben normalde ara sıra zeytin yağı ve badem yağı sürüyorum üstüne sıcak suyla ıslatıp suyunu sıktığım havluyla sarıp bekletiyorum yarım saat falan sonra yıkıyorum....yumuşatıyo baya....

ama dün başıma gelenden sonra bu sitede glissin methini duydum çok onu deniycem ...kremlerini falan...artı olarak zeytin-badem yağına devam edicem ve eczaneden evigen,bemiks falan alıcam....onuda sözlüm dedi...umarım işe yarar....çok uzun yazdım yaffsempatiksalakcinni

selam canim sana tavsiyem sac uzatma topiginde anneannemin sac uzatma formülü diye bi baslik var onu hemen dene deneyenler cok memnun bende

yaa işte benim saçım aynı yaa ne yapcaz biz bu saçlarla..aynen at kılı gibi=) lisede hep kızlar dalga geçerdi saçlarımla bi örgü yapardım soba borusu gibi oluyodu=)) ara makasla falan gürlüğünü biraz olsun indirdim amahala aşırı kabarık, dalgalı olmasına rağmen kıvırcık saçlarda ki gibi bonus oluyorum resmen, saçlarımın her teli birbirinden bağımsız havada, şekil almaz bşey olmaz offff

zor olacak biliyorum ama uzatmaya çalış, uzun saç kendi ağırlığıyla aşağı düşer düz durur, gerekli bakımı yapmak sana kalmış, saç tipine göre sen belirle

Benim de ayni sekilde malesef, ve kiriklarini aldirdim gecen gun kadin bayagi kisaltmis, uzunken dingindi simdi iyice cigrindan cikti. Uzatmak icin aktardan hindistan cevizi yagi aldim maske yaptim sampuan degistim vs bircok sey denedim, bende olmadi iyice berbat oldu saclarim :) Simdi careyi cok da kurcalamamakta buldum :) Az az uzuyor da, belli bir uzunluktan sonra eski sacimdan biliyorum sacin agirligiyla arkadaslarin dedigi gibi o kabariklik gozle gorunur oranda azaliyor.

Kullandigim urunler:

Gliss ultimate oil elixir sampuan
Gliss ultimate oil elixir sac bakim maskesi (3 gunde bir dustan cikmadan iyice yedirip sacima durulayarak uyguluyorum)
Gliss ultimate repair sivi sac bakim kremi (gun icersinde kuru ya da hafif nemli saca canim istedikce uyguluyorum :) )

Not: bu urunlerim bitmek uzere, bittigi gibi hemen cokca olumlu yorum alan yine ayni markanin (Gliss serisi) MAGNIFICENT STRENGTH serisinin sampuan, bakim maskesi, sac kremi, sac bakim spreyini kullanayim diyorum. Bu tarz saca sahip olup kullanan varsa yorum yazabilir mi :)

X