Kullanilmayan kiyafetleri, cocuk oyuncaklarini vs. nereye bagislayabiliriz??

ben acil ihtiyac projesine vermiştim...internetten aratırsanız çıkıyor :)orası daa çok ciddi bir kurum.

merhaba arkadaşlar sizden küçük bir iyilik isitiyorum yapabilirseniz çok sevinirim 2 erkek çocuk var biri orta bire biri 4. sınıfa gidiyor kaldıkları evi bizzat gidip gördük yalova çınarcıkta belediyenin verdiği tahta prafabrik gibi bir evde oturuyolar okullar açılalı hemen hemen 3 ay olucak ve bu iki kardeşin bi takım eksikleri var kırtasiye ihtiyacı birde giyilmiş olması fark etmez etrafınızda 10 ve 12 yaşa uygun çocuk kıyafeti ve ayakkabı bu çok öenmli çocuk (montu) vermek isteyeniniz varsa mutlaka yazsın ailenin durumu içler acısı anne çöp kutularından şişe bira kutusu falan topluyor baba hasta çalışamıyor çocuklar okulun zengin öğrencilere verdiği yemeklerden kalanları yiyyor okul aşçısı çocuklara eziyet ediyomuş çöpleri attırıyomş bu cezasız kalmıycak ikiside erkek lütfen bu iki kardeşe yardımcı olalım birde 42 beden giyenleriniz anneyede kıyafet olabilir ama o önce çocuklarını düşünüyor çevrenizde patronunuz olabilir siz olabilir bu kardeşlere küçük miktarda burs ayarlayabilirsek çok sevinirler anneleri yazın merdiven ve ev temizliğine gidiyor alerjik astım bronşit hastası bel fıtığı var evlerinde çamaşır makineleri yok eski bir merdaneli makine elektirik kaçırıyor oturucak koltukları yok çok çaresizler bu aileye bi el uzatalım isterseniz hep birlikte toplanıp ziyaretlerinede gidebiliriz ben istanbulda oturuyorum benimle irtibata geçebilirsiniz bunun için numaramı isteyenlere özelden yazabilirim.kırtasiye ihtiyaçlarını almak isteyen olursa özelden listeyi yollayabilirim.ben evimden erzak vs yardımları yapıyorum yolum düşerse o tarafa ama benimde hasta kızım var büyük çocuğum yok her gece o iki kardeşi düşünüyorum.lğtfen bu konuya duyarsız kalmayalım şimdiden hepinizden allah razı olsun.

selam ben ankaradan yazıyorum. benim 6 yaşında minyon ve 9 yaşında biraz iri kızım var. ben bunlara kıyafet almayalı heralde 3-4 yıl oldu. sadece arkadaşlarımdan gelenleri ve yılda 1 kerede amcasının aldıklarıyla idare ediyorum. ama kızlar büyüdükçe giymiyorlar. küçükken giydirebiliyorsun. eğer kızlarıma uygun giysiler varsa alabilirim. yoksa canınız sağolsun.

Bende su ana kadar aılemdekı herkesın kıyafetlerını hep yardımcı kadına verıyodum ama baktım yıllarca ona calısmısım
Oda kıymet bıldı koyune ıhtıyac sahıplerıne dagıttı ama artık ona vermek ıstemıyorum daha zor durumda olan elbette vardır.
Bu yuzden kullanılabılecek durumda yetıskın kıyafetlerını nereye yollamamı onerırsınız. Bır suru erkek takım elbısesı ceketler pantalonlar kadın gomlek etek pantolonları takımları ve spor kıyafetlerde var. Onerılere acıgım ama ıstıyorum kı mesela ıhtıyacı olan unıverstede okuyan genclere fln gıtsın bu kıyafetler bı ıs yerınde ıs gorusmesınde gıysınler
Bılenler aracı olabılıcek olanlara cok sevınırım

Bende su ana kadar aılemdekı herkesın kıyafetlerını hep yardımcı kadına verıyodum ama baktım yıllarca ona calısmısım
Oda kıymet bıldı koyune ıhtıyac sahıplerıne dagıttı ama artık ona vermek ıstemıyorum daha zor durumda olan elbette vardır.
Bu yuzden kullanılabılecek durumda yetıskın kıyafetlerını nereye yollamamı onerırsınız. Bır suru erkek takım elbısesı ceketler pantalonlar kadın gomlek etek pantolonları takımları ve spor kıyafetlerde var. Onerılere acıgım ama ıstıyorum kı mesela ıhtıyacı olan unıverstede okuyan genclere fln gıtsın bu kıyafetler bı ıs yerınde ıs gorusmesınde gıysınler
Bılenler aracı olabılıcek olanlara cok sevınırım

Canım benim eltimin öğrenci evleriyle bağlantısı var.Yani okuttukları öğrenciler var.İstersen sorarım varsa adres yazarım özelden.İstersen belediyelerin Aile destek ünitelerinede verebilirsin onlarda fakirlere veriyor.

Canım benim eltimin öğrenci evleriyle bağlantısı var.Yani okuttukları öğrenciler var.İstersen sorarım varsa adres yazarım özelden.İstersen belediyelerin Aile destek ünitelerinede verebilirsin onlarda fakirlere veriyor.

Tabı Ankarada olsun da ben seve seve verırım Allah rızası ıcın bı dualarını alsak yeter

ben belediyeyi aradım izmirde depolarımız dolu alamayız dediler :1shok:
bir derneği aradım oralı olmadılar
şaşırdım heralde kimsenin ihtiyacı yok diye CADIARZU

Arkadaslar umuyorumki bize yardimci olursunuz...
Giyinmedigimiz kiyafetleri veya kullanilmayan oyuncaklari nereye gönderebiliriz??Cöpe atmaktansa yardima muhtac olan ailelere, cocuklara bagislamak istiyoruz...
Internette ablamla beraber arastirma yaptik ama tam olarak birsey bulamadik...
Insallah sizler bize yardimci olabilirsiniz..a.s.

aşkitom şöylede değerlendirebülürük
sen o kiyafet ve oyuncaklari yolla bana
ben onlari 2.el eşyalarda satip para kazanim:nazar:

he haci ne dersin:1rolleyes:
işsizim parasizim iti bile kirpip yün diye satabilirim-tatlicadiarzu-

ben belediyeyi aradım izmirde depolarımız dolu alamayız dediler :1shok:
bir derneği aradım oralı olmadılar
şaşırdım heralde kimsenin ihtiyacı yok diye CADIARZU

kardeşini seç sitesindeki okullardan herhangi bir okula gönderebilirsiniz.Önce seçtiğiniz okuldan bir öğretmenle görüşün ve onlara durumu anlatın,biz öyle yapıyoruz kardeş seçtiğimiz okula yolluyoruz,onlar ihtiyacı olan öğrencilere dağıtıyorlar.Yoayacağınız şeyleriçinde kitap ve kırtasiyede olabilir,sevgiyle kalın,kutluyoruma.s.

Kardeşini Seç

arkadasin kizina veriyom,artik hangisine gelirse,oyuncaklarida gittigi kinder gartenle konusdum,onlara vericem,

Ben Borçkadaki sel felaketine uğrayan Kale Kööyüne gönderdim
yorgan battaniye bile kalın çöp poşetlerinde vakumlanınca küçücük oluyor
PTT nin koli serviside çok uygun fiyata götürüyor

Bende bir öğretmen olarak okullara gönderebilirsiniz diye düşünüyorum. Benim çaliştiğim okulada gönderebilirsiniz. Gecekondu mahallesi ve inanin çok gereksinimleri var. özelinize isterseniz okul adresimi yollayabilirim.

selam 10 ekim günü başkent öğretmen evinde buluşuyoruz sizide bekleriz.Bana özelden okulla ilgi bilgileri ve telefonunuzu verirseniz arkadaşlara duyururuz..sağlıkla sevgiyle kalına.s.

SEVGİ ATABAY.........OKUL ÖNCESİ ÖĞRETMENİ

Ben İzmir Ege Üniversitesi mezunu okul öncesi öğretmeniyim.Çocuklarımızın çoğu göçerlerin çocuklarıdır.. hayvancılıkla ya da odunculukla uğraşırlar.. okulumuzdaki çocukların çoğunun ayağında bir çorap bile yoktur.. içlerine giyecek bir külotları bile olmuyor.. bunun yanı sıra ne bir boya, ne de bir kalemleri var.. bizler öğretmen olarak kırtasiye malzemeleri alıyoruz ama çoğu zaman yetmiyor.. sınıfımda bir oyuncak bebek, bir kamyon var.. ve 20 tane çocuğum bunları paylaşmak zorunda.. sınıfımda lego ve plastik bloklar var bol bol.. 4 sınıf var. sabahçı ve öğlenci olarak ikiye ayrılıyor.. bir bebek geliyorsa sınıfa hem sabahçı öğretmenin çocukları hem de öğlenci öğretmenin çocukları kullanıyor.. yaklaşık 40 çocuk bir kamyonu kullanıyor. Okulumda yaklaşık 160 çocuk var..İzmirde staj yaptığım okullarda çocukların çoğunun pastel boyaları, kuru boyaları, hamurları, yapıştırıcıları vb. okullarda kalıyordu. bir sürü bebeği, kamyonu kostümleri, drama kıyafetleri, eğitici oyuncakları vs. olan sınıflar biliyorum... yeni oyuncaklar ya da boyalar alınmasana gerek yok.. yeni kıyafet vs. alınmasına gerek yok.. eskilerden bile bir şeyler gönderebilinirse hem ben çok mutlu olurum hem de çocuklarım...sevgi.atabay@gmail.com 0507 215 85 73

EVREN ANAOKULU EVREN MAHALLESİ EVREN TOPLUM Merkezi SİİRT.

SEVGİ ATABAY.........OKUL ÖNCESİ ÖĞRETMENİ

Ben İzmir Ege Üniversitesi mezunu okul öncesi öğretmeniyim.Çocuklarımızın çoğu göçerlerin çocuklarıdır.. hayvancılıkla ya da odunculukla uğraşırlar.. okulumuzdaki çocukların çoğunun ayağında bir çorap bile yoktur.. içlerine giyecek bir külotları bile olmuyor.. bunun yanı sıra ne bir boya, ne de bir kalemleri var.. bizler öğretmen olarak kırtasiye malzemeleri alıyoruz ama çoğu zaman yetmiyor.. sınıfımda bir oyuncak bebek, bir kamyon var.. ve 20 tane çocuğum bunları paylaşmak zorunda.. sınıfımda lego ve plastik bloklar var bol bol.. 4 sınıf var. sabahçı ve öğlenci olarak ikiye ayrılıyor.. bir bebek geliyorsa sınıfa hem sabahçı öğretmenin çocukları hem de öğlenci öğretmenin çocukları kullanıyor.. yaklaşık 40 çocuk bir kamyonu kullanıyor. Okulumda yaklaşık 160 çocuk var..İzmirde staj yaptığım okullarda çocukların çoğunun pastel boyaları, kuru boyaları, hamurları, yapıştırıcıları vb. okullarda kalıyordu. bir sürü bebeği, kamyonu kostümleri, drama kıyafetleri, eğitici oyuncakları vs. olan sınıflar biliyorum... yeni oyuncaklar ya da boyalar alınmasana gerek yok.. yeni kıyafet vs. alınmasına gerek yok.. eskilerden bile bir şeyler gönderebilinirse hem ben çok mutlu olurum hem de çocuklarım...sevgi.atabay@gmail.com 0507 215 85 73

EVREN ANAOKULU EVREN MAHALLESİ EVREN TOPLUM Merkezi SİİRT.

Ben seve seve yardımcı olmak istiyorum.Hatta birçok kitap ve giyecek hazırlamıştım evimde,muhakkak sizinle irtibata geçmek isterim.
İnanın okuduklarımkarşısında çok duygulandım:gitme:
Rabbim yardımcınız olsun:Saruboceq:

kitap varsa elinizde bir öğretmen olarak ben de okuluma isteyebilirim.muş ta çalışıyorum ve yardıma ihtiyacı olan o kadar çok öğrenci var ki. özellikle ilköğretim seviyesınde (1-5 sınıf ) hikaye kitaplarınız varsa ve gönderirseniz inanın çok mutlu olurum.özelden yazabilirsiniz.şimdiden çok teşekkür ederim

arkadaşlar ben çok sevindim.kk da böyle yardımlaşmaları görünce,ben mardin de ilçesinde oturan kk lıyım daha önceleri 3 yıl önce çocuklarımın okullarına ramazanarda yardım yapardık.ist.dan bir arkadaş para gönderirdi,ben ve eşim de çocukların yaşlarını ve ihtiyaçlarını belirler bir liste yaparak,kıyafet alırdık.o mutlulugu görmek onlara sebeb olmak çok muhteşem bir duyguydu.şimdi yapamıyoruz.para sıkıntısı var çünkü.ama yardım eden herkesin önünde saygıyla eğiliyorum.allah hayırlarınızı kabul etsin.

Özellikle ıstanbul da..bazı belediyeler kıyafetleri onarıp ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyor diye okumuştum.
Keşke her belediye yapsa.Hem böyle çok düzenli olurdu.a.s.a.s.

kitap varsa elinizde bir öğretmen olarak ben de okuluma isteyebilirim.muş ta çalışıyorum ve yardıma ihtiyacı olan o kadar çok öğrenci var ki. özellikle ilköğretim seviyesınde (1-5 sınıf ) hikaye kitaplarınız varsa ve gönderirseniz inanın çok mutlu olurum.özelden yazabilirsiniz.şimdiden çok teşekkür ederim

selam okulunuzdaki öğrencileri ve okulu kaydettirebilirseniz iyi olur.eminim kk daki arkadaşlarda yardımcı olacaktır.Sağlıkla sevgiyle kalın
Kardeşini Seç

Koli yollayacak arkadaşlar postahaneden göndermek kargodan çok ucuza oluyor,sağlıkla sevgiyle kalına.s.

Son düzenleme:
X