Kulak Çınlaması Acil

Arkadaşlar merhaba tam 4 gündür geçmeyen gece gündüz her anımı mahfeden bir kulak çınlamam var her iki kulağımdan da çın çın sürekli çınlama geliyor durmuyor artık delircem kendimi parçalıcam neden böyle oldu bilmiyorum günlerdir ağlıyorum doktora gittim herşey temiz kan testi vs. Doktor iyice incelemek için ilaçlı Mr çekcekmiş. Bir sürü şey söyleniyor bu ilaçlı Mr hakkında daha önce çektiren var mı? Damar yolu açılıp ilaç verilcekmiş. Lütfen bana biriniz yardımcı olun delircem ya.. Daha öncede auralı migren için yazmıştım acaba o mu tetikledi dicem ama Allahıma şükürler olsun o geçti şimdi de bu başladı nasıl baş edicem ya nasıll delircem artık yardım edin lütfen
Benimde aynı olmuştu 3 gün inanilmaz derece çınlıyodu ve beynim zonkluyodu sanki
Doktora gittim kulaklarım tikanmış
Gliserin verdi kullandım sonra kendi aktı kulaklarım açıldı rahatladım
Geçti çınlaması

(Kulak çöpü cok kullandigim için dahada ileri tepmişim tıkandığı için zonklama yapıyomuş)

Belkide sizinkide tıkanmıştır ya gliserin kullanin ya temizletin bi sizde

İnsan testlerde birşey çıksın istiyor çözüm için bir yanda da olmasın istiyor ama çıkmayınca daha beter moral bozuluyor. İlaçlı mr dan önce herseyi yaptırdım birşey çıkmayınca şükür seviniyorsunuz ama çözümsüz kalınca deliriyosunuz. Çok geçmiş olsun size valla ne mutlu alışmışsınz ben daha yolun başındayım sanırım delirmek üzereyim
Aynı evrelerden geçtim. Kimseyle konuşmak istemediğim, okuduklarıma odaklanamadığım, odaklanamadıkça çıldırdığım çok gün oldu. Şuan verebileceğim tek tavsiye sese odaklanmamak için sizi rahatlatacak şeyler dinleyin. Yağmur, rüzgar sesi bana çok iyi gelir mesela. Bazen sabaha kadar açık olur. Belki geçicidir ya, şimdiden panik yapmayın bu kadar.

Benimde aynı olmuştu 3 gün inanilmaz derece çınlıyodu ve beynim zonkluyodu sanki
Doktora gittim kulaklarım tikanmış
Gliserin verdi kullandım sonra kendi aktı kulaklarım açıldı rahatladım
Geçti çınlaması

(Kulak çöpü cok kullandigim için dahada ileri tepmişim tıkandığı için zonklama yapıyomuş)

Belkide sizinkide tıkanmıştır ya gliserin kullanin ya temizletin bi sizde
kendime yakın birini buldum çok sevindim şuan. Çok sağolun yorum için. İnşallah böyle birşeydir ama ilaçlı mr dan önce anlaşılabilir miydi böyle olsa acaba. doktor bakmıştı kir için birşey çıkmadı ama biraz sa olsa ümidim oldu açıkçası çok tesekkürler. Geçmiş olsun.

Yakın Bi zaman da soğuk algınlığı, üst solunum yolu enfeksiyonu gibi rahatsızlıklar geçirdiniz mi? Bende öyle olunca kulak çınlaması 1 hafta 10 gün kalabiliyor. Geçmiş olsun.

Aynı evrelerden geçtim. Kimseyle konuşmak istemediğim, okuduklarıma odaklanamadığım, odaklanamadıkça çıldırdığım çok gün oldu. Şuan verebileceğim tek tavsiye sese odaklanmamak için sizi rahatlatacak şeyler dinleyin. Yağmur, rüzgar sesi bana çok iyi gelir mesela. Bazen sabaha kadar açık olur. Belki geçicidir ya, şimdiden panik yapmayın bu kadar.
Çok sağolun yorum için. Panikten öte yazarken bile çınlıyo ya inşallah gelip geçici birşeydir. Çözümsüzse yandık

Yakın Bi zaman da soğuk algınlığı, üst solunum yolu enfeksiyonu gibi rahatsızlıklar geçirdiniz mi? Bende öyle olunca kulak çınlaması 1 hafta 10 gün kalabiliyor. Geçmiş olsun.
Soğuk algınlığı değil ama malum havalar çok soğuk. Etkiledi mi bilmiyorum Mr sonuçlarından sonra disciyede gidicem acaba iltihaplandı mı ondan mı bilemedim

Soğuk algınlığı değil ama malum havalar çok soğuk. Etkiledi mi bilmiyorum Mr sonuçlarından sonra disciyede gidicem acaba iltihaplandı mı ondan mı bilemedim
Benim ara sıra çınlar birde dediğim gibi grip ve soğuk algınlığı geçirdiğim dönemler de çok çınlar bazen de öylesine çınlar hiç Dr gitmedim bunun için.

Benimde bu sıralar sanki bişey titriyomuş gibi kulagımda sesler var. Acaba tel mi titredi biri mi aradı diyorum. Bakıyorum o degil ama bi titreşim sesi var..

Ben senelerdir bu çınlama ile yaşıyorum, artık cınlamayınca endiseleniyorum nerelerde kaldı bu illet diye. Bunun tam olarak çaresi yok maalesef biraz bir takım tedavilerle geçiyor ama tekrar yine başlayabiliyor.
Fakat geçen sene şubat gibi şiddetli bir baygınlık falan geçirmiştim hastahaneden eve geldiğimde yaklasık 1-2 hafta kulakta şiddetli çınlama hiç geçmedi artık gözlerim dönmüştü uyumaya calıssam bile cınlıyordu. Benim gözlemlerime göre şu sekilde hissediyorum.
Bir bas dönmesi esnası veyahutta bayılma
Kullanılan yanlıs ilac sonucu vucutta hissedilen acı diş sinir hücrelerinden meydana gelen acının kulaga vurması
Düsüncelerde etkiliyor tabi
Beyinsel tramvalarda bi çınlamada ortaya giriyor.
Yakın bi zamanda biseyler yasamıs olabilirsiniz onun etkisidir.

Ha belki de biri dedikodunuzu yapıyordur.

Ben senelerdir bu çınlama ile yaşıyorum, artık cınlamayınca endiseleniyorum nerelerde kaldı bu illet diye. Bunun tam olarak çaresi yok maalesef biraz bir takım tedavilerle geçiyor ama tekrar yine başlayabiliyor.
Fakat geçen sene şubat gibi şiddetli bir baygınlık falan geçirmiştim hastahaneden eve geldiğimde yaklasık 1-2 hafta kulakta şiddetli çınlama hiç geçmedi artık gözlerim dönmüştü uyumaya calıssam bile cınlıyordu. Benim gözlemlerime göre şu sekilde hissediyorum.
Bir bas dönmesi esnası veyahutta bayılma
Kullanılan yanlıs ilac sonucu vucutta hissedilen acı diş sinir hücrelerinden meydana gelen acının kulaga vurması
Düsüncelerde etkiliyor tabi
Beyinsel tramvalarda bi çınlamada ortaya giriyor.
Yakın bi zamanda biseyler yasamıs olabilirsiniz onun etkisidir.

Ha belki de biri dedikodunuzu yapıyordur.
Bir migren ilacı kullanıyordum oda değişti şuan. Sanmıyorum ondan olsun. İnşallah zararsız bir çözümü vardır. Benimde eskiden çınlardı ama günlük hayatımı etkilicek kadar değil. ama şu 4 gündür..

Bir doktor hakkında yorum okurken kullak çınlamasıyla ilgili bir yorum vardi hipofiz beziyle alakalıydı. Geçmiş olsn

Bir migren ilacı kullanıyordum oda değişti şuan. Sanmıyorum ondan olsun. İnşallah zararsız bir çözümü vardır. Benimde eskiden çınlardı ama günlük hayatımı etkilicek kadar değil. ama şu 4 gündür..
Uzun çınlamaların belirtisi vertigoymus doktor söyledi bana. Benim çınlama oldugunda bayılmadan önce uyarıyı vermisti böyle sonra pat bayılmıştım.
Ardından ne zaman üst solunum enfeksiyonu geçirsem pat kendini gösterir.
Birde dişler çok etkiliyor dişlerinizi de kontrol ettirebilirsiniz
Ayrıca panik yaptıkça düsündükce cınlama sizi daha bırakmaz ben düsündükçe bile beni anında yakalardı düsünmemeye çalışın daima sonra terkeder sizi.

Ben kücüklüğümden beri doktor doktor gezdim ama çınlamadan degil ortak kulak iltihabından dolayı e haliyle etkiledigi icin doktorların cogu cınlamaya care yok dedi. Migren siddetli bir agrıdır ilacın degisimi bünyenizi etkilemis olabilir. Fazla takmayın bir şekilde gidecektir o cınlama, gecmis olsun.

Uzun çınlamaların belirtisi vertigoymus doktor söyledi bana. Benim çınlama oldugunda bayılmadan önce uyarıyı vermisti böyle sonra pat bayılmıştım.
Ardından ne zaman üst solunum enfeksiyonu geçirsem pat kendini gösterir.
Birde dişler çok etkiliyor dişlerinizi de kontrol ettirebilirsiniz
Ayrıca panik yaptıkça düsündükce cınlama sizi daha bırakmaz ben düsündükçe bile beni anında yakalardı düsünmemeye çalışın daima sonra terkeder sizi.

Ben kücüklüğümden beri doktor doktor gezdim ama çınlamadan degil ortak kulak iltihabından dolayı e haliyle etkiledigi icin doktorların cogu cınlamaya care yok dedi. Migren siddetli bir agrıdır ilacın degisimi bünyenizi etkilemis olabilir. Fazla takmayın bir şekilde gidecektir o cınlama, gecmis olsun.
Bilgiler çok yararlı oldu teşekkürler. Bir araştırma yapıcam. Dişlere mutlaka baktırıcam sonuçta birşey çıkmazsa. Migren ilacı değişeli 1,2 gün oldu. Bana birden hastanede oldu bu çınlama. Migren için sonuçlarımı göstericektim aniden bir başladı geçmesi günlerce.

X