Kulağımdan burnumdan gelen çıt çıt sesler

blackkdahlia

Üye
Kayıtlı Üye
2 Haziran 2023
442
338
38
Herkese merhaba.Aranıza bugün yeni katıldım. Belki benim yaşadıklarımı yaşayan nadir de olsa birileri vardır burda. Çünkü gitmiş olduğum KBB ve Nöroloji doktorları hiç bir tanı koyamadı.

Yaklaşık 2 yıl önce bir sabah uyandım ve konuşmamla eş zamanlı olarak çakmak çakma sesi gibi boğazımdan mı burnumdan mı kulağımdan mı nerden geldiğini anlamadığım sesler gelmeye başladı. Ben konuşurken çıt çıt ses geliyor ve bu sesler sadece ben değil yanımdakiler tarafından da duyuluyor inanamıyorlar. Tarif etmem gerekirse grip olduğumuzda çıt çıt sesler gelir ya burundan kulaktan onun gibi aynı..Sadece sıcak birşey içtiğimde ya da yatar pozisyonda o çıtlama sesi gelmiyor. Grip olup burnum delicesine aktığında bi 5 6 ay kadar hiç ses gelmedi. Şimdi yine başladı. İnternette östaki borusu disfonksiyonu gibi birşey çıkıyor benim sorunum ama kulaklarım tıkalı değil. Boğazımı açtığımda da boğaz tabanım bi aşağı bi yukarı iniyor ve çıtlama sesi geliyor. Myoklonus deniyor buna da. İstemsizce kas hareketi.Araştırmaktan helak oldum. Şimdi diyeceksiniz ki bize soracağına doktorlara sor. Özel hastaneye gittim beyin mr ıma kadar çekildi kbb ci baktı. Yaşadığım şeyin hiç karşılaşmadıkları birşey olduğunu söylediler fakat internette ben gibi sorun yaşayan insanların yorumlarını sorularını gördüm.Doktor bana sara hastalarının kullandığı istemsizce kasılmayı önleyen bir hap verdi o hap da beni mahvetti uykulu uykulu gezdim sorunum da çözülmedi. Sorunum kulağımda bence. Ya sivi birikiyor ya delik ya da östaki borumda sıkıntı var. Sadece bir şey yediğimde ve sıcak içtiğimde o sesin kesilmesi de ilginç Kafamı duvarlara vurucam lütfen bilgisi olan varsa paylaşsın ne olabilir bu?

bundan yıllar öncesı anlattıklarınızın aynısını yaşadım.Önce kulağımda sıvı var dendı ve 10 günlük ılaçla geçer dediler gecmedi. tekrar ılaç verildi geçmedı. artık kbb doktorları benı gorunce yıne mı geldın deyıp durdu. bir türlü ikna edemedım sorunumu en son burnum kemıklıgınden amelıyat kararı verılmıştı. Israrla artık kulagımada mudahale edin yaşayamıyorum demiştim. Tabi amelıyat öncesınde tüp takılabılır ama gereği yok gibi cümleler kurulmuştu.
Neyse amelıyattan çıktıgımda doktor yanıma gelıp kulağına tüp takttık takıp edeceğiz dedi. takılan tüp yaklaşık 3 ay kaldı bende sık sık duş aldıgım için enfeksıyon olmuştu ve kendılıgınden düştü. Tabi düşünce rahatlamadım tedavım yarım kalmıştı. Tekrar doktor doktor gezdım. Zar zor doktorlar kulagımdakı skntıyı kabul ettıler ve 8 ay sonra tekrar tüp takıldı. Şuan tam hatırlamıyorum ama oda çok kısa zaman sonra düştü. Artık doktora gıtmıyecegım yoruldum dedım ve bıraktım doktora gıtmeyı ben kafamdan sıldıkce sanırım ıyıleşti kulağım. Çok zor yaşadıklarınız sızı en ıyı ben anlarım. Rabbım şifanızı versin

Yaşanmış bir tecrübem ve bilgim yok ama geçmiş olsun demeye geldim. Konunuz da üstte kalsın istedim.İnşallah en kısa zamanda çözülür sıkıntınız 🙏

Herkese merhaba.Aranıza bugün yeni katıldım. Belki benim yaşadıklarımı yaşayan nadir de olsa birileri vardır burda. Çünkü gitmiş olduğum KBB ve Nöroloji doktorları hiç bir tanı koyamadı.

Yaklaşık 2 yıl önce bir sabah uyandım ve konuşmamla eş zamanlı olarak çakmak çakma sesi gibi boğazımdan mı burnumdan mı kulağımdan mı nerden geldiğini anlamadığım sesler gelmeye başladı. Ben konuşurken çıt çıt ses geliyor ve bu sesler sadece ben değil yanımdakiler tarafından da duyuluyor inanamıyorlar. Tarif etmem gerekirse grip olduğumuzda çıt çıt sesler gelir ya burundan kulaktan onun gibi aynı..Sadece sıcak birşey içtiğimde ya da yatar pozisyonda o çıtlama sesi gelmiyor. Grip olup burnum delicesine aktığında bi 5 6 ay kadar hiç ses gelmedi. Şimdi yine başladı. İnternette östaki borusu disfonksiyonu gibi birşey çıkıyor benim sorunum ama kulaklarım tıkalı değil. Boğazımı açtığımda da boğaz tabanım bi aşağı bi yukarı iniyor ve çıtlama sesi geliyor. Myoklonus deniyor buna da. İstemsizce kas hareketi.Araştırmaktan helak oldum. Şimdi diyeceksiniz ki bize soracağına doktorlara sor. Özel hastaneye gittim beyin mr ıma kadar çekildi kbb ci baktı. Yaşadığım şeyin hiç karşılaşmadıkları birşey olduğunu söylediler fakat internette ben gibi sorun yaşayan insanların yorumlarını sorularını gördüm.Doktor bana sara hastalarının kullandığı istemsizce kasılmayı önleyen bir hap verdi o hap da beni mahvetti uykulu uykulu gezdim sorunum da çözülmedi. Sorunum kulağımda bence. Ya sivi birikiyor ya delik ya da östaki borumda sıkıntı var. Sadece bir şey yediğimde ve sıcak içtiğimde o sesin kesilmesi de ilginç Kafamı duvarlara vurucam lütfen bilgisi olan varsa paylaşsın ne olabilir bu?

Merhaba geçmiş olsun. Aynı sorun bende de var. 8 aydır gitmediğim bölüm kalmadı. Umarım yazdıgımı görürsünüz iyileştinizmi? Birebir yaşıyorum bunları. İlaç ve kortizon kullanımı sonrası kulağımda basınç oluştu. Sonra bigün burnumun tıkandığını hissettim. Çenemde problem vardı aynı zamanda zor açıyordum agzımı. Bu yutkunma olmadanda kulağımda çaturdıları duyuyırum. Sadece uyurken yok. Gofret yersiniz çatır çatur sesler olurya oyle doktır burnunda et şişmiş sprey kullan yoksa yakarız dedu. Kımseye anlatamıyorum ılaclar sonrası bunlar oldu. Ilaclar duzelteyım derken boyle yaptıgı kanısına vardın. Sprey dahi sıkanıyırum etkılıyır benı. Geçtimi rahatsızlıpınız yazarsanız sevınırım

D dry1111 Merhabalar. Walla canım benım sorunum halen devam ediyor.3 yıl oldu bu sene.Burun tıkanıklığı yok bende kulağım da tıkalı değil ama normal bir süreçte çatır çutur ses geliyor işte. Beyin mrları mı çekilmedi kbb mi bakmadı hiçbişey demiyorlar.başta çok takıyordum artık takmıyorum. bişey yediğimde ses kesiliyor ya da grip olup burnum aktığında hiç ses gelmiyor.Yatınca da ses yok.Değişik bi basınç var kulağımda valsalva manevrası mı ne onu yapıyorum o zaman çıt çıt çıttt edip kulağım açılıo gibi oluo sonra yine aynı. Ben çözemedim. Geçen bişey değil ama canım.Konuşurken falan konuşmanla eş zamanlı çıtlama geliomu sende de?

D dry1111 Merhabalar. Walla canım benım sorunum halen devam ediyor.3 yıl oldu bu sene.Burun tıkanıklığı yok bende kulağım da tıkalı değil ama normal bir süreçte çatır çutur ses geliyor işte. Beyin mrları mı çekilmedi kbb mi bakmadı hiçbişey demiyorlar.başta çok takıyordum artık takmıyorum. bişey yediğimde ses kesiliyor ya da grip olup burnum aktığında hiç ses gelmiyor.Yatınca da ses yok.Değişik bi basınç var kulağımda valsalva manevrası mı ne onu yapıyorum o zaman çıt çıt çıttt edip kulağım açılıo gibi oluo sonra yine aynı. Ben çözemedim. Geçen bişey değil ama canım.Konuşurken falan konuşmanla eş zamanlı çıtlama geliomu sende de?
Kıyamam :KK43: benımde mr lar kbb ler yapıldı temız bırtek burun eti şiş sonra kbb ci dişlerını sıkıosun çene eklemınden kaynaklanabılır dedı. Gece plagı kullandım ağrı yaptı çenemde ıyıce bıraktım. Dediğin gıbı her an oluyor bendekonuşurken yerken hatta agzın kapalı dururken de, uyuyunca gecıyır sadece. Hatta okdr arastırdımjı doktora dıyorum öktasi borusu ile alakalı olabılırmı falan bı ona bakın yok suratıma bakıolar cok bılıosun der gıbı. Youtubeda bı doktora yazdım o soylemıştı hatta onerdıgı bı doktora gıttım ızmırde yok yanı :KK43: gofret sesi gibi çıt çıt çatur çatır. Ben cok takıyorum bı tek bu degıl sorun oyuzden arastırmaktan yoruldum:KK43: boyle sızde de varmı bılmıyorum üst arka damaktan geniz etıne doğru bi acıma hissettım dilime kdr kasıyordu o donem ilaç kullanıyordum kı cok kullandım o ara ondan sonra oldu. Hepsı ust uste geldi

D dry1111 walla dediğin gibi canım doktorlar da bilmişlik sevmio ben de dedim östaki borusundan olabilir mi diye yüzüme bön bön baktılar sorununuz yok dediler sorunum yoksa bu sesler niye gelio?Videoya bile çektim her zaman olmuo ddiye çünkü dktora gittiğimde bazen çıtlamıo kendimi anlatıp ifade edemiyorum diye. Videoyu açıp izletiyorum hımmm tmm diolar yine bişey yok. Ben burun ameliyatlıyım bi 10 yıl geçti gerçi de onla mı alakalıdır diyorum da genizle kulak arası biyerlerden geldiğine eminim sesin burnumdan değil bence. Çene ekleminden olabilir mi acaba dediin gibi bende çok diş sıkar uyurum. Belki de onla alakalıdır. Allah şifamızı versin :)

D dry1111 walla dediğin gibi canım doktorlar da bilmişlik sevmio ben de dedim östaki borusundan olabilir mi diye yüzüme bön bön baktılar sorununuz yok dediler sorunum yoksa bu sesler niye gelio?Videoya bile çektim her zaman olmuo ddiye çünkü dktora gittiğimde bazen çıtlamıo kendimi anlatıp ifade edemiyorum diye. Videoyu açıp izletiyorum hımmm tmm diolar yine bişey yok. Ben burun ameliyatlıyım bi 10 yıl geçti gerçi de onla mı alakalıdır diyorum da genizle kulak arası biyerlerden geldiğine eminim sesin burnumdan değil bence. Çene ekleminden olabilir mi acaba dediin gibi bende çok diş sıkar uyurum. Belki de onla alakalıdır. Allah şifamızı versin :)
Amin inşallah🙏 benim guatr çok büyümüş yutmada zorlukta cekıyorum. Belkı o da zorluyordur. Gecen dr gıttım amelıyat dıyır bunun ıcın. İnşallah olduktan sonra bunların hepsı gecer🙏

Demek içinizi kemiren bıseyler var 😂😂😂 mecaz gercekleşti

Merhaba palatal myoklonus benimde kulağımdan gelen sesler mevcut ve ses kaydına alınabiliyor ve dışardan duyabilenler var objektif tinnutts ta denilebiliyor hatta tedavi için İstanbul’a bir doktora geldim sizede önereceğim bu işin prof diyebiliriz işinde oldukça başarılı ve palatal myoklonusumu geçiren doktordur Prof Ahmet Şirin yurt dışından ve yurt içinden her yerden hastası var muayene olmanızda fayda var derim benimle aynı durumu yaşayan insanlarda varmış gözüm aydın :)))

X