Kreşe gitmek istemiyor

Sevim2712

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Haziran 2021
106
33
Merhabalar kızlar 26 aylık oğlum var kreşe vermek istedik ama sınıfa girmek istemiyo bana sarılıp etrafımda oynuyo sadece az uzaklaşıp oradamıyım diye kontrol ediyo nasıl alıştrabilirim önerisi olan var mı ?

Merhabalar kızlar 26 aylık oğlum var kreşe vermek istedik ama sınıfa girmek istemiyo bana sarılıp etrafımda oynuyo sadece az uzaklaşıp oradamıyım diye kontrol ediyo nasıl alıştrabilirim önerisi olan var mı ?
Çoooook küçük değil mi?? Benim oğlum 38 aylık neredeyse Şuan bile yeni yeni kreşe göndermeyi düşünüyorum

Henüz çok küçük böyle davranması normal.
Biz büyükler bile yabancı bi ortamda bi değişik hissederiz.
Alışma süreci olacaktır.

Konuştuğu kelimeli sayısı az olduğu için kreşe göndermek istedik otizm şüphemiz vardı çok şükür öyle çıkmadı ama akranları ile vakşt geçirmeli dedi doktorumuz.
Oğlumla konuşup vedalaşıp dışarı çıkıyorum en başta öğretmeninin elinden tutup sınıfa gidiyor ama ağlamaya başlıyo sonrasında geri geliyor artık orda olduğumun farkında çünkü direk koşup arıyo orda beni

Konuştuğu kelimeli sayısı az olduğu için kreşe göndermek istedik otizm şüphemiz vardı çok şükür öyle çıkmadı ama akranları ile vakşt geçirmeli dedi doktorumuz.
Oğlumla konuşup vedalaşıp dışarı çıkıyorum en başta öğretmeninin elinden tutup sınıfa gidiyor ama ağlamaya başlıyo sonrasında geri geliyor artık orda olduğumun farkında çünkü direk koşup arıyo orda beni
Aynı süreci bende yaşadım. Fakat böyle yapmanız çocuğunuzda fayda değil travma olarak kalabilir. Şuanlık kreş yerine oyun evlerine,parklara, cafelere,pazarlara götürün en güzel sosyalleşmeyi orda sağlayacaktır . Kendi tecrübelerimi söylüyorum ve çok faydasını gördüm . Son olarak paylaşma ,kaynaşma ve kural kavramına gelince de kreş o zaman devreye girer diye düşünüyorum. Bu benim kendi fikrim çünkü çocuğunuzun Şuan bir anda böyle bir sürece girmesi onu zedeler ve çok üzer . Sizden destek almak ister görmek ister ve önemlisi güven ister benim nacizane fikrim bu yönde bize de uyarak eksikliği denilmişti biz 16 aylıkkken fark ettik Şuan 38 aylık maşAllahımız var 🧿🧿

Aynı süreci bende yaşadım. Fakat böyle yapmanız çocuğunuzda fayda değil travma olarak kalabilir. Şuanlık kreş yerine oyun evlerine,parklara, cafelere,pazarlara götürün en güzel sosyalleşmeyi orda sağlayacaktır . Kendi tecrübelerimi söylüyorum ve çok faydasını gördüm . Son olarak paylaşma ,kaynaşma ve kural kavramına gelince de kreş o zaman devreye girer diye düşünüyorum. Bu benim kendi fikrim çünkü çocuğunuzun Şuan bir anda böyle bir sürece girmesi onu zedeler ve çok üzer . Sizden destek almak ister görmek ister ve önemlisi güven ister benim nacizane fikrim bu yönde bize de uyarak eksikliği denilmişti biz 16 aylıkkken fark ettik Şuan 38 aylık maşAllahımız var 🧿🧿
Ben de arkadaşa katılıyorum. Önce ebeveynli oyın grubuna gidip alışmasını sağlayın eğe rişe gitme gibi durumunuz yoksa.oğuluza da bir açıklama yapmanız lazım ama tam ne denir bilemedim sanırım sen henüz küçük oldupun için nu okula gitmek istemeidn beni özlüyorsun seninle başka yerde birlikte oyun grubuna gidekim biraz büyüyünce sen de arkadaşlarınla oynamak isteyeceksin o zaman da buraya geliriz deyip bir süre haftada 3 gün birer saat bir oyun grubuna götürebilirisniz hatta bazı psikoloji merkezleri psikolog gözetimli oyun grupları yapıyor. Onlara da bakabilirsiniz.
Yeni vir okula başlarken de benin kızım çok zor alışmıştı.ilk 1.gün öğretmen bahçeye çıktı bizim yanımızda 20 dk falan oynadılar , 2.gün yien bahçeye çıktı öğretmen sonra oynarken ah içerid eipi unutmuşu alıp şu çiçeğe bağlayalım deyip içeriye götürdü bi beş dakika furup ipi alıp geldiler.sonraki gün annenler burdayken içeri gelmek ister misin onlar bahçede olacak dedi.ilk hafta yarım saat durdu biz bahçedeydik. 2.hafta bahçede durduk 3.hafta işim var giidp geleceğiz dedik yalnız bıraktık önce 1 sonra 2 saat derken 8.hafta sonunda tam güne geçti😃

Benim kızımda ilk verdiğimizde baya bi mutlu oldu ama bir ay sonra gitmemek için çok direndi bende yaşıtlarıyla vakit geçirsin diye çok direndim sonra kızım kekeme oldu ve bidaha göndermedim çok şükür geçti eğer çalışmıyorsanız zorlamanın bi anlamı yok

X