Kredi meselesi..

nomunomuchua

Susaysan sus, susmaysan afkur!
Pro Üye
3 Eylül 2012
21.681
56.571
Merhaba arkadaşlar.
Malumunuz bankalar kredi vermiyor deniyor. Yani ben hiç bankalarla görüşmedim duyduğum ve okuduğumla yola çıkarak söylüyorum.
Hani artik itiş kakis borç ödeyelim bir mal sahibi olalım desek olamayacağız.
Yok mu bunun bir yolu?
Kafa patlattım düşündüm aklıma bir yol geldi ama bir akıllı sen misin denebilir söylemeye utanıyorum:KK70:

Sizlere sormak istediğim şu:
Mobil uzerinden kredi başvurusu diye denediğimde 70 - 80bin civarı veriyor.
3 farklı bankadan bu başvuruyu yapsam 80×3 240 eder ki o da bir şeydir.
Üçü de onaylanır mi sizce?
Ödemesi toplamda 15 bin civarı oluyor öderim sıkıntı olmaz hiç. Lakin verirler mi böyle ne dersiniz?

Bildiğim kadarıyla özel bankalarda kredi konusunda sıkıntı yok,ama faizleri çok fazla.Ziraat halk ve vakıf yüksek meblağ vermiyor sanırım

Bankaların birbiri arasında bir sistemi var sanırım başka bankadaki kredinizi de görebiliyorlar aynı anda o kadar kredi verilmeyebilir farklı banka bile olsa. Tabi bankacı değilim kulaktan dolma bilgim 🙃

Yani cok enteresan borç benim, tasa benim. Geçmişim temiz.
3 krediyi de rahat öderim diyorum kendime güveniyorum.
Bu sınırlama nedir?
Sistemden görüneceğini biliyorum ama maaşimin yarisi edecek toplam ödeme diye kredi notum yüksek diye umut olabilir diye düşünmüştüm:/

Bu sınırlama nedir?
Sistemden görüneceğini biliyorum ama maaşimin yarisi edecek toplam ödeme diye kredi notum yüksek diye umut olabilir diye düşünmüştüm:/
Başvurup sonucunu görün :) buraya da yazın.

Ben öyle yaptım hatta 4 bankadan çektim ama 1 ay önceydi.. çok da eski değil ama vakıf bank platin sky hesabı açtırabilirsiniz ek hesabı takside böldürüp ödeyebilirsiniz

Bu nasıl bir hesap oluyor acaba?
Vakıfta çalışan yakinimiz var kredi isini sorduk hiç bundan bahsetmedi. Anca 70 bin cikar dedi.

Ama işte sizin dediğiniz gibi olmuyor. Geçmiş yıllarda şuursuzca kredi ve kredi kartı veren bankalar ve bunu yine şuursuzca alan müşteriler yüzünden birçok kanuni takip işlemi doğdu. Bir kısıtlama şarttı. Maaşınıza göre bir oranlama vardır. Onu tam bilmiyorum. Özel bankalarda daha yüksek oranla alabilirsiniz belki.

Ben geçen hafta 2 bankayla görüştüm kredi notum iyidir kredide sorun olmuyor özel bankalarda ama avans çekimde sıkıntı var.
Devlet bankası özel bankanın yarısını 50 bin verdi özel banka 100 bin verdi kullanıma hazır ama kullanmadım
Mobilden deneyin onaylandiginda hesaba aktarın iki üç bankadan deneyin banka ilişkileriniz iyiyse onaylanır ama ödeme ve faizler çok fazla.
Özel banka geçen hafta 3-4 puan faiz dedi devlet bankası 2.5 puan dedi bana.

Bu sınırlama nedir?
Kredi puanınız kaç? Faizler artacak çünkü bu yüzden vermiyorlar. 20 temmuzdan sonra aylık ödeyeceğiniz taksit bugünden fazla olacak. Banka da zarar etmemek için faizlerin artmasını bekliyor. Bankacılarla görüşüp çözebilirsiniz.. 2 tanesini devlet bankasından çekip diğerini özel bankadan çekersiniz. Bi konuşun ben 4 tane çektim üstüne platin sky açtırıp eksiye girdim hala da çekmeye çalışıyorum gırtlağıma kadar borca battım😂. Para eriyor ne yapsan kar

220 bin nakitim var.
Ablam ve annemden altın borç almayı da düşünüyorum.
Yoksa 240 tek başına hiç tabi :KK43:
Yakınlardan alınacak nakit borç da sıkıntı. İnsanların aniden ihtiyacı olur çıkarıp veremezsiniz huzursuzluk olur filan. Tabii aile ilişkilerinizi siz daha doğru analiz edersiniz. Yine de 500 600 de ev araba için yeterli gelmedi bana, arsa mı düşündünüz merak ettim

Bu nasıl bir hesap oluyor acaba?
Vakıfta çalışan yakinimiz var kredi isini sorduk hiç bundan bahsetmedi. Anca 70 bin cikar dedi.
Geliri iyi olanlara vakıf platin sky hesabı açıyor. Ek hesap. Hem faizi 1.91 siz iyi kazanıyorum dediğiniz için söyledim. Limiti bi ara 1 milyon du insanlar al sat yaparak hemen kaparak parayı katlayıp köşeyi döndüler. Kişisel ilişkilerle çözülebiliyor. Benim kredi onayı genel müdürlüğe gitmişti gitmişti. Bankacı size güveniyorsa insiyatif kullanıyor. Genel müdürlük onayladı sonra bordromu göndermişti bankacı. 16 bin ödüyorum ben de aylık. Araba aldım iyi ki almışım

X