KPOP Dinler misiniz??

Exodus

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
6 Eylül 2015
4
2
31
E Exodus favori üyen kim Exo dan ? Benim Kai :) Favori parçalarım da History ve Mama
Snsd 'den Taeyeon, snsd tüm parçalarını seviyorum.
IU severim ama daha çok dizilerini.
2NE1 'den Sandara Park.
T-ara 'dan Hyomin...
Daha çooook var :KK70:

E Exodus favori üyen kim Exo dan ? Benim Kai :) Favori parçalarım da History ve Mama
Snsd 'den Taeyeon, snsd tüm parçalarını seviyorum.
IU severim ama daha çok dizilerini.
2NE1 'den Sandara Park.
T-ara 'dan Hyomin...
Daha çooook var :KK70:

Aigooo, benim proflimdeki inanilmaz yetenek Lay ve Kai.
Nasil bir disiplin bunlarinki, nasil bir yetenek.
Var mi boyle yetenekli ve disiplinli Turk gruplar ?
Mumkun degil! Turklerde ne yazik ki boyle agir calisma temposuna gelmez hic kimse.
Ne boyle muzik besteleyebilirler, nei boyle atletik ve estetik koreografi duzenleyebilirler, ne de boyle fit ve guzel olabilirler.

Aigooo, benim proflimdeki inanilmaz yetenek Lay ve Kai.
Nasil bir disiplin bunlarinki, nasil bir yetenek.
Var mi boyle yetenekli ve disiplinli Turk gruplar ?
Mumkun degil! Turklerde ne yazik ki boyle agir calisma temposuna gelmez hic kimse.
Ne boyle muzik besteleyebilirler, nei boyle atletik ve estetik koreografi duzenleyebilirler, ne de boyle fit ve guzel olabilirler.
zaten bu gruplar sınırlarının üzerinde çalıştırılıyormuş. bir dizi izlemiştim kdrama. bu kpop gruplarının nasıl ağır çalıştırıldığını anlatıyordu. ama onlarda disiplin hayatın her yönünde var.
dünya çapında araştırma yapıldı matematik, okuma, fen alanında en ileri öğrenciler yine buradan çıkmıştı. dünya sıralamasında 5.çıkmışlardı. ilk dört de çin, singapur, japonya, finlandiya.
biz de 45.sıradaydık. alışkanlıklarımız, yaşam tarzımız hep anı yaşamaya odaklı. ağır disipline ben gelemem mesela.
okullarda yoğun eğitimle başlıyordur belki de
gerçi izlediğim başka bir dizide de yine kdrama okullardaki öğrencilerin yoğun programını anlatıyordu. çocukların nasıl ağır eğitim gördüğünü anlatıyordu. okul saati bitince gece yatana kadar bir kurstan çıkıp öteki kursa giriyorlardı. ben öyle de istemem açıkçası.

en iyisi finlandiya tipi. onlarda eğitim sınav odaklı değilmiş.

Son düzenleme:
zaten bu gruplar sınırlarının üzerinde çalıştırılıyormuş. bir dizi izlemiştim kdrama. bu kpop gruplarının nasıl ağır çalıştırıldığını anlatıyordu. ama onlarda disiplin hayatın her yönünde var.
dünya çapında araştırma yapıldı matematik, okuma, fen alanında en ileri öğrenciler yine buradan çıkmıştı. dünya sıralamasında 5.çıkmışlardı. ilk dört de çin, singapur, japonya, finlandiya.
biz de 45.sıradaydık. alışkanlıklarımız, yaşam tarzımız hep anı yaşamaya odaklı. ağır disipline ben gelemem mesela.
okullarda yoğun eğitimle başlıyordur belki de
gerçi izlediğim başka bir dizide de yine kdrama okullardaki öğrencilerin yoğun programını anlatıyordu. çocukların nasıl ağır eğitim gördüğünü anlatıyordu. okul saati bitince gece yatana kadar bir kurstan çıkıp öteki kursa giriyorlardı. ben öyle de istemem açıkçası.

en iyisi finlandiya tipi. onlarda eğitim sınav odaklı değilmiş.

Dogru degil, Finlandiya da da sinav var ama, uygulama yogun. Kesinllikle Iskandinavya'da dogup buyumeyi istemezdim, depresyondan olurdum. Onlarin asiri rasyonal ve fazlasiyla oturmus sistemlerini de dusmanimin basina gelsin istemem. Ne oyle hayatin onceden planlanmis, her sahfada sosyal yardim, insanin ruhu hapis olur boyle bir sistemde!! bizim gibi akdeniz ruhlarina yaramaz, bize gerekli olan Japon ve Kore usulu disiplininin bize uyarlanmis versiyonu. Evet bu millete disiplin lazim, hem de cok agir disiplin, evet ciddiyet lazim, cok laubali ve gevsek herkes. Bence belki Israil okul modeli incelenebilir, sonucta bize cok benziyorlar ve gelismis bir toplum olduklari icin onlari ornek alabiliriz.

Bence KDrama ve Jdrama izlemekte cok fayda var. Dunyanin bir kisminin neden ilerledigini , geri kalaninin da kendini bil etaniyamayacak kadar cahil oldugunu ogreniyoruz Neden bilgi toplumu degil supe geri ve cahil bir ulke olmaya yatirim yaptigimizi anlayamiyorum. Cahillik ve ortacag mentalitesi asilanmaya calisiliyor. Bu surdurebilir biz sistem degil. Bu nesil boyle yasam stilini tercih etse bile cocuklarinin bu sistemi surdurme luksu yok. Cunku biz dunyaya yetisemezsek dunya bize ulasacak ve kendi sartlarini empoze edecek. Bak o zaman herkes cocuklarina disiplin asilamaya calisiyor mu calismiyor mu.

X